aA
Per praėjusias Kalėdas kraštietės Angelės (vardas pakeistas) gyvenimas vos per keletą valandų apsivertė aukštyn kojomis. Antrąją gražiausios metų šventės dieną Krakių seniūnijoje kruopščiai puoselėtą p. Angelės sodybą pasiglemžė gaisras – iš namų neliko nieko, tik pelenų ir nuodėgulių krūva.
Asociatyvi nuotr.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Po skaudžios nelaimės moteris savo gyvenimą pamažu iš naujo kuria iki šiol. Kurį laiką glaudusis pas giminaičius, prieš keletą mėnesių Angelė vėl įsigijo nuosavą būstą. Tačiau įsikūrus dar labai daug ko trūko. Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ komanda, sužinojusi apie kraštietės nelaimę, suskubo pagelbėti ir parūpino Angelės būstui naujus langus.

Stengiasi pati

Angelė stebina savo tvirtumu ir stiprybe. Kraštietė kalbėdama apie gaisrą, kuris sunaikino jos ilgus metus kurtus namus, ašarų jau nebraukia, o ryžtingai kalba apie tai, kaip sekasi kurtis nuo pradžių. Ji tuoj aprodo neseniai įsigytus namus ir pasidžiaugia, kad įstačius naujus langus čia tapo ne tik šilčiau, bet ir kur kas jaukiau.

Angelė nėra iš tų žmonių, kurie net ir po tokios nelaimės būtų likę, kaip stovi. Apdairi moteris turėjo santaupų, buvo apdraudusi sodybą, tad iš šių lėšų galėjo įsigyti naują būstą. Tiesa, kraštietė kiek apgailestauja, kad pinigų pakako tik butui Krakėse. Ji prisipažįsta, kad visą gyvenimą praleidus kaime jai nelengva gyventi nedideliame bute, trūksta nuosavo kiemo, sodo ir tvartų gyvuliams laikyti.

Angelė savo trijų kambarių bute jaukumą kuria ir vėl. Nors įsigijus naują būstą santaupos ištirpo, kraštietė pamažu jį puoselėja, puošia – bute tvarkinga, švaru, puikuojasi nauji baldai.

Tačiau visa tai moteriai ne iš dangaus nukrito ir jokie geradariai nesuaukojo. Angelė iki šiol, nepaisant to, kad jau senokai sulaukė pensinio amžiaus, vis dar dirba – AB Krekenavos agrofirmoje ruošia mėsos gaminius terminiam apdorojimui, o taip pat sudegusios sodybos išlikusiuose tvartuose augina šiek tiek gyvulių, turi nedidelį daržiuką.

„Gaisras – baisi nelaimė, daug streso, daug išgyvenimų, reikėjo gydytis nudegimus, keletą mėnesių negalėjau dirbti, smarkiai pašlijo sveikata. Įprastas gyvenimas vertėsi aukštyn kojomis. Bet pamažu viskas stoja į savo vėžes.

Džiaugiuosi, kad turėjau atsidėjusi pinigų juodai dienai, dar draudimo išmoką gavau, tad dabar nereikia niekam našta būti, vėl turiu savo namus.

Nusipirkus butą Krakėse jis nebuvo visai apleistas, bet reikėjo sienas persidažyti, lubas tvarkytis, viename kambaryje buvo labai seni langai, o pinigų jiems pasikeisti jau nebeturėjau.

Todėl labai dėkoju socialinei darbuotojai Vilmai Berulienei, kad ji ieškojo, kas galėtų man pagelbėti ir, žinoma, esu be galo dėkinga judėjimui „Mūsų krašto sėkmei“ už tokią brangią dovaną – buvo pakeisti du langai.

Langai dideli, vienas su balkono durimis, tad man tikrai būtų tekę ilgokai jiems taupyti. Ačiū labai!“ – dėkoja Angelė.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© DELFI / Karolina Pansevič


Neliko abejingi

Visuomeniniam judėjimui „Mūsų krašto sėkmei“ nuo gaisro nukentėjusiesiems padėti tenka nemažai.

Tai viena tų nelaimių, kurios pasitaiko gana dažnai, jos ištiktiems žmonėms atsigauti prireikia daug laiko ir lėšų, tačiau būsto problema turi būti sprendžiama skubiai. Todėl į nuo gaisro nukentėjusių žmonių bėdas judėjimas stengiasi reaguoti itin operatyviai ir sunkumus spręsti kuo greičiau.

„Mums, visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ komandai, krašto žmonių bėdos yra dėmesio centre. Apie p. Angelės nelaimę sužinojome iš Krakių seniūnijos socialinės darbuotojos Vilmos Berulienės. Ji papasakojo apie šios darbščios moters pastangas po gaisro kurti savo namus iš naujo ir mes norėjome būtinai jai padėti.

Kreipėmės į bendrovę „Helanas“, kuri dažnai pagelbėja stokojantiesiems. Šį kartą ir vėl dėmesingas įmonės vadovas Ramūnas Gailius mielai sutiko imtis šios bėdos bei p. Angelei padovanoti du naujus plastikinius langus.

Pagalbos vertė yra tikrai nemaža, esame labai dėkingi bendrovei „Helanas“, kad mus išklausė ir nedvejodama ištiesė pagalbos ranką. Be tokių pilietiškų, jautrių ir geraširdžių verslininkų mūsų veikla tikrai nebūtų tokia rezultatyvi. Dėkojame jiems iš visos širdies“, – dėkoja visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narė Vitalija Surgautienė.

Garbės reikalas

Dažnai prie labdaringų projektų prisidedantis bendrovės „Helanas“ vadovas mano, kad pagelbėti stokojantiesiems yra ir pareiga, ir džiaugsmas.

„Mes, tiesą pasakius, jau nebepamename visų nuo gaisro nukentėjusiųjų, kuriems esame padėję“, – paprašytas pakomentuoti, kodėl sutiko pagelbėti Angelei, šypsosi bendrovės „Helanas“ vadovas Ramūnas Gailius. – Dažnai tenka pagelbėti padegėliams padovanojant jiems naujus langus, kasmet jų būna po kelis, todėl, kai žmonės prašo pagalbos, daug nesigiliname, nesvarstome, imame ir padedame.“

R. Gailius pabrėžia, kad padėti žmonėms yra garbės reikalas, todėl neretai bendrovė skiria lėšų įvairioms žmonių bėdoms spręsti. Štai pernai ne tik parėmė padegėlius, bet ir nupirko kompiuterį gabiam vaikinui iš neturtingos šeimos, taip pat jo šeimai nupirko ir kitų daiktų, pakeitė langus.

„Kelis kartus per metus mes galime sau leisti pagelbėti žmonėms, ištiktiems bėdos, nuo to mūsų verslas nenukentės, o gyvenimas nors keletui žmonių taps truputį gražesnis.

Mes jau seniai bendradarbiaujame su Vitalija Surgautiene, ji vis suranda žmonių, kuriems reikia padėti, tad kai ji kreipiasi į mus, mes mielai prisidedame prie jos gražios ir prasmingos iniciatyvos. Viso pasaulio neišgelbėsime, bet vienam kitam padėti galime ir, manau, kiekvienai įmonei yra garbė pagelbėti žmonėms“, – įsitikinęs R. Gailius.

Kartu su Angele geradarių darbais džiaugiasi ir Krakių seniūnijos socialinė darbuotoja Vilma Berulienė. Vien geriausiais žodžiais apie Angelę atsiliepianti Vilma žavisi šios moters darbštumu ir stiprybe.

„Angelė yra labai stipri moteris. Tokio darbštumo ir atkaklumo žmogaus reikėtų dar gerai ir paieškoti. Grįžusi iš nelengvo darbo Krekenavos agrofirmoje, važiuoja į sudegusią savo sodybą, ten tvarkosi, vis dar laiko gyvulių, augina daržoves. Nesiskundžia, nedejuoja, yra pavyzdys kitiems.

Kol sveikata leidžia, darbas yra didelė vertybė kad ir pensinio amžiaus sulaukus, tik reikia turėti motyvacijos dirbti. O kiek darbo reikėjo įdėti besitvarkant sudegusius namus!

Padedant giminaičiams gaisravietė sutvarkyta, viskas kruopščiai surūšiuota, supjaustyta, išvalyta. Kai panaudojusi turimus pinigėlius įsigijo naujus namus – butą Krakėse, Angelė apgailestavo, kad pritrūko pinigų, prasitarė, kaip dar būtų gerai pakeisti langus, šilčiau būtų, o juk jos dabartinis būstas – miestelio centre, tai kitoks ir vaizdas būtų...

Pokalbį su Angele papasakojau seniūnui Jonui Dalbokui, kuris iš karto pritarė, kad reikia ieškoti pagalbos, kad reikia padėti.

Ir kaip gerai, kad Kėdainiuose turime judėjimą, kurio nariai visada išklauso ir deda visas pastangas suteikiant pagalbą nelaimių ištiktiems gyventojams.

Ponia Vitalija Surgautienė ėmėsi iniciatyvos, ieškojo rėmėjų, ir pas Angelę netrukus atvyko meistrai išmatuoti langus, kad galėtų pradėti jų gamybą. Tariu nuoširdžiai ačiū jai ir visuomeniniam judėjimui „Mūsų krašto sėkmei“, – išspręsta kraštietės problema džiaugiasi V. Berulienė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
4.7500

Top naujienos

Ateityje Alzheimeriu sirgs vis daugiau žmonių: simptomai sunkiai pastebimi ir gali būti labai subtilūs

Atminties, intelekto praradimas, pažintinių funkcijų globalūs pakenkimai. Tai tik keli požymiai,...

Putinas žaidžia žiaurų žaidimą „pagauk-paleisk“ (72)

Jau tampa panašu į sistemą: Rusijos teisėsaugos institucijos sulaiko kokį nors asmenį pagal...

Dėl vienos darbuotojos žinoma įmonė verčiasi per galvą: kas ta paslaptingoji Pija? (158)

„Pija, pasilik!” – tokius užrašus ant automobilių šįryt turėjo pastebėti vilniečiai...

Buvęs Vilniaus „Ryto“ žaidėjas nušautas Dalase (8)

Lietuvos sostinės klubui atstovavęs 37 metų Andre Emmettas tragiškai žuvo Dalase. JAV...

Po atostogų grįžusi šeima patyrė šoką: iš pradžių automobilis dingo „be žinios“, vėliau – pasipylė tepalai (150)

Įsivaizduokite situaciją: išsirengiate į atostogas ir šeimos automobilį paliekate stovėjimo...

Čimbaro sūnui – blogos žinios dėl viceministro posto (69)

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas DELFI teigė, kad, jo nuomone, Modesto Čimbaro...

Oficialiai išsiskyrė Monika ir Andrius Šedžiai, bet karas nesibaigė: paaiškėjo su kuo gyvens poros vaikas (29)

Andriaus ir Monikos Šedžių skyrybų procesas pasiekė finišo tiesiąją – pora oficialiai nebe...

Politikų turtų mįslės – po devyniais užraktais: juos gina patogūs įstatymai (32)

Naujausio žurnalo „Reitingai“ ir DELFI tyrimo duomenimis, turtingiausi politikai yra ne Seime....

Pergalingas Chomičiaus debiutas prie Alytaus komandos vairo – namie įveikė „Nevėžį“ (12)

Pirmose šio „Betsafe–LKL“ sezono rungtynėse Alytaus „Sintek-Dzūkija“ nugalėjo Kėdainių...

Lietuvių stovėjimo kamščiuose ypatumai: naršymas telefone – įprastas dalykas (21)

Didmiesčių gyventojai kasdien gaišta laiką eismo spūstyse. Turėti rankose telefoną griežtai...