aA
Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas Seimo opozicinių frakcijų posėdyje sakė, kad cigarečių vagystės Varėnos pasienio rinktinės teritorijoje skandalas nerodo, jog sienos apsaugos sistemoje yra sisteminių problemų. Nusikaltimą esą atskleidė patys pareigūnai, ir tai yra elementari vagystė iš sandėlio.
Eimutis Misiūnas, Renatas Požėla
Eimutis Misiūnas, Renatas Požėla
© DELFI / Karolina Pansevič

„Tas įvykis tikrai nerodo, kad sistema nesitvarko, kad joje yra didelės sisteminės problemos. Patys Valstybės sienos apsaugos pareigūnai nustatė tą faktą, patys pareigūnai ėmėsi veiksmų sulaikyti asmenis, sulaikė. Aišku, klausimas, ar negalima buvo anksčiau tai pastebėti. Tai atsakys tarnybinis patikrinimas. (...) Sistema suveikė, išaiškino, užkardino, tyrimas vyksta. Versijos keliamos įvairios. Tikriausiai tai yra mažiausiai aplaidus pareigų vykdymas kalbant apie budėtojus, o kitos versijos, ar pasitvirtins ar nepasitvirtins, jau atsakys tarnybinis patikrinimas“, - sakė E. Misiūnas.

Ministras tvirtino pasitikįs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadu Renatu Požėla.

Pats R. Požėla cigarečių vagystę pavadino didele profesine nesėkme, įstaigos reputacija dėl šio įvykio esą yra sumenkinta. Tačiau vadas tvirtino, kad imamasi visų priemonių situacijai ištirti, tam esą yra pasitelkti visi pajėgumai.

„Tikrai tai yra akivaizdi profesinė nesėkmė, kitokio vertinimo ir negali būti. (...) Šioje vietoje, ką mes matome šiai dienai, tai yra aplaidus pareigų vykdymas. Ir dėl to tarnybinio patikrinimo metu nuo pareigų yra nušalinti šeši mūsų budėtojai, tomis naktimis vykdę budėjimą. Dviem iš tų pareigūnų buvo suteiktas specialaus liudytojo statusas, kaip žinoma, tai yra vienas žingsnis iki rimtesnio statuso kriminaliniame procese. (...) Tyrimas tikrai vyksta intensyviai, dviem kryptimis, į išorę. (...) Pirmomis dienomis jau identifikavome galimus nusikaltimą padariusius asmenis. Ir ką sakiau antradienį - tai minėti asmenys siejami su viena konkrečia organizuota nusikalstama grupuote. Šiuo metu trys asmenys yra suimti“, - sakė R. Požėla.

Seimo opozicijos atstovų paklaustas, ar neketina trauktis iš pareigų, R. Požėla atsakė: „Dėl asmeninės atsakomybės: žinot, jei aš turėčiau šimtaprocentinius atsakymus, kad mano pasitraukimas šimtu procentų užkardintų ateityje tokius įvykius ar kitas negeroves, be abejo, aš tą žingsnį žengčiau. Bet aš tokių garantijų šiandieną neturiu, kaip tik noriu per likusį man laikotarpį padaryti tuos darbus, kurie būtini tarnybai“.

Balandžio 3-iosios naktį VSAT pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos, netoli Varėnos rinktinės vadavietę juosiančios tvoros sulaikė vieną asmenį ir du automobilius - „Volkswagen Transporter“ ir „Chrysler Voyager“. Mikroautobuse ir šalia jo ant žemės rasta 30 dėžių cigarečių „NZ Gold“.

Nedelsiant atlikus Varėnos rinktinės vadavietės teritorijoje esančio sandėlio patikrą, paaiškėjo, kad iš jo buvo pavogtos 585 dėžės čia saugotų rūkalų. Jų vertė, įskaičiavus visus privalomus Lietuvoje sumokėti mokesčius, yra beveik 1 milijonas eurų.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Delfi Plius

Ukraina dar pamena ir kitą susprogdintą užtvanką: liudininkų pasakojimuose – šiurpios detalės

Okupantų rusų Ukrainoje sunaikinta Kachovkos užtvanka sukėlė katastrofą ir priminė kitą...

Naujas tyrimas Vilniuje parodė tiesą, kurios apie savo vaikus nenorėtų sužinoti tėvai: vieną minutę agresyvus, kitą – komoje (4)

Vieną minutę agresyvūs, kitą – ištikti komos, apimti traukulių, nekoordinuoti ir kamuojami...

Karas Ukrainoje. Cinizmo viršūnė: Rusija apšaudo nuo potvynių bėgančius žmones, išsigelbėti siekia 17 tūkst. ukrainiečių  Ukrainoje užtvindytos 24 gyvenvietės, vanduo plūsta į Chersoną (74)

Naktį į antradienį okupantai rusai susprogdino Kachovkos hidroelektrinės užtvanką, kuri yra prie...

Vilniuje stipriai susidūrė du automobiliai: BMW vertėsi tris kartus, „Lexus“ vairuotojas girtas

Vėlų antradienio vakarą Vilniuje įvyko didelė eismo nelaimė. Pirminiais duomenimis, avarijos...

Vasara kaip reikiant įsibėgėjo: artimiausiomis dienomis – karščio banga

Trečiadienio dieną Lietuvos orus lems aukšto slėgio sritis, todėl džiugins saulėti orai,...

Sniego pilys

Tokie bandymai jau buvo daryti su gyvūnais, bet italų chirurgas ryžosi žengti toliau: nutarė perkelti žmogaus galvą ant kito žmogaus kūno

Jis gimė neturėdamas galimybės vaikščioti, ryžosi operacijai, kad jo galva būtų persodinta ant...

Konkurencija dėl atostogautojų pasiekė naują lygį: į Turkiją išskrido didžiausias Lietuvos istorijoje keleivinis lėktuvas (5)

Siekdami atkreipti kuo daugiau dėmesio, Lietuvoje veiklą pradedanti turkiško kapitalo kelionių...

Lietuva turi milžiniškų tikslų: maitinsime Vokietiją elektra ir tapsime pavyzdžiu visai Europai (4)

Po karo Ukrainoje pradžios driokstelėjusi energetikos krizė kaip reikiant smogė ne tik verslams,...

Ulanovas įvertino vilniečių pasipriešinimą finale: varžovas – vertas pagarbos

Edgaras Ulanovas suleido tris tritaškius, Isaiah Tayloras – tiek pat, o Ignas Brazdeikis –...

Karo būseną pasiekęs Maksvytis lygino Lietuvą su Turkija

„Sureagavome tiek mes, tiek sirgaliai“, – po pergalės 95:80 prieš Vilniaus „Rytą“...