aA
Po naktį praūžusios vėtros be elektros vis dar lieka apie 26 tūkstančius Lietuvos gyventojų. Tikimasi, kad iki vakaro jos tiekimas bus atnaujintas daugeliui regionų. Tuo metu vėtros išversti medžiai jau nutraukti nuo važiuojamosios dangos ir eismas vyksta visuose pagrindiniuose Lietuvos regionuose. Bendrovės "Lietuvos draudimo" duomenimis, audros padaryti nuostoliai turėtų viršyti milijoną litų.
Palangos pajūris po audros (J.Skripkausko nuotrauka)
"Dažniausiai registruojamos smulkios, iki 1000 litų būstui padarytos žalos: apgadinti stogai, sudužę stiklai, nugriautos tvoros ir pan. Didžioji dalis nukentėjusiųjų nuo audros - privatūs asmenys", - sako "Lietuvos draudimo" Žalų valdymo skyriaus vadovas Saulius Tiškevičius.

Naktį ir rytą siautęs vėjas daug kur apgadino pastatus, reklaminius stendus, šviesoforus.

Vilniuje audros padatiniai likviduoti

Nuverstas, medis, vėtra, stiprus vėjas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad pirmadienio naktį siautusios audros sostinėje padariniai buvo nedideli ir jau yra likviduoti. Audros metu miesto gyventojai nenukentėjo. Miesto avarinės tarnybos šiąnakt buvo gavusios 8 pranešimus apie įvairiose gatvėse nuvirtusius medžius. Visi jie buvo pašalinti nuo gatvių važiuojamosios dalies.

Prieš vidurnaktį pranešta, kad Panerių gatvėje nukritęs nuplėštas sandėlio stogas.

Nuvirtęs reklaminis stendas Vilniuje
D.Grinko nuotr.

Savaitgalį taip pat sulaukta pranešimų dėl gatvių važiuojamojoje dalyje susikaupusio vandens. Ši problema buvo sprendžiama išvalant užsikimšusius lietaus vandens nutekėjimo šulinėlius.

Audra Klaipėdoje
R.Smalinsko nuotr.

Dėl vėtros elektros tiekimas šiąnakt laikinai buvo nutrūkęs Pagiriuose, Salininkuose, dalyje Naujininkų ir Lazdynų rajonų, tačiau šie gedimai buvo pašalinti per vieną valandą.

Kaune tokios stiprios audros seniai nebuvo

Vėtros nuverstas kelio ženklas

Kauno rajone praūžus audrai ugniagesiams teko 22 kartus vykti atlikti gelbėjimo darbų – nuo kelių šalinti vėtros išverstus medžius bei elektros stulpus.

Kauno mieste pirmadienį ryte be elektros energijos buvo likę 370 bendrovės „VST" klientų. Prienų rajone be elektros energijos liko 5700, Jurbarko rajone 2700, Šakių ir Jonavos rajonuose po 2000 elektros energijos vartotojų.

Vėtros išrautas medis Švėkšnos parke
V.Astrauskienės nuotr.

Kaune audra pridarė nemažai nuostolių – išvartytos viešojo transporto stotelių stiklinės būdelės, prekybos centrų automobilių stovėjimo aikštelėse vėjas išvartė prekybos vežimėlių laikymo būdeles, krisdami medžiai vartė elektros stulpus. Laisvės alėjoje, priešais savivaldybės pastatą, nukrito žibintas.

Laimė, vėtros metu žmonės nenukentėjo.

Nuvirtęs vandens bokštas Kaune
Dariaus G. nuotr.

„Šiąnakt ugniagesiams Kauno mieste teko vykti į 12 įvykių, Kauno rajone – į 6. Dar 4 pranešimai apie vėtros padarytus nuostolius gauti šiandien ryte. Rytų gatvėje teko nuo automobilio nuimti nulūžusį medį, nuo namų stogų rinkome nulūžusias antenas", - sakė Kauno PGT atstovas spaudai Aurelijus Lukauskas.

Gelbėtojai teigia, kad tokios stiprios audros Kaune jau seniai nebuvo. Ugniagesiai pastebi, kad dažnai patys žmonės turėtų labiau ruoštis artėjančiom audrom.

Apsemti medžiai Šventojoje
Gražvydo T. nuotr.

„Informuojame žmones, kad pasiruoštų audrom. Kai kurie žmonės pamiršta ar per žioplumą pastato automobilius po senais, supuvusiais medžiais", - sakė A.Lukauskis

Pajūryje vėtra nuniokojo paplūdimį

Klaipėdos Žvejų gatvė
Ramūno nuotr.

Audra nuplovė nemažą dalį Palangos paplūdimio. Nuo Dariaus ir Girėno gatvės Klaipėdos link stipriai paplautos kopos. Pasak Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Garolio, toje vietoje, kur buvo suvežtas smėlis, paplūdimys mažiau nukentėjo.

Viesulas apgadino Palangos jūros tiltą: nuplėšė apie pusšimtį metrų turėklų, atplėšė lentas. Kopos paplautos ir Juodkrantėje.

Palangos pajūris po audros (J.Skripkausko nuotrauka)
J.Skripkausko nuotr.

Klaipėdos jūrų uostas darbą atnaujina. Anot uosto kapitono Viktoro Lukoševičiaus, uoste per audrą incidentų išvengta. Abi Smiltynės perkėlos dirba be sutrikimų.

Sinoptikai sako, kad stipriausia audra siautė Baltijos jūros pakrantėje ties Klaipėda, kur vėjo gūsiai siekė 35 metrus per sekundę.

Palangos tiltas
G.Daukšo nuotr.

„Naktį Lietuvoje vėjo gūsiai sustiprėjo iki daugiau kaip 20 m/s, Baltijos pakrantėje pasiekė 29–32 m/s. Tai jau pakankamai žiauri audra. Prie pat jūros bei atviroje jūroje greičiai buvo dar didesni, taigi galima prabilti ir apie uraganinius greičius“, – teigia sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Audra Šventojoje
S.Petrošiaus nuotr.

V.Sakalausko teigimu, šiandien ciklonas jau tols nuo Lietuvos ir vėjai po truputį rims. „Vėjas pūs iš šiaurės, šiaurės vakarų, dar daug kur gūsiais sieks 15–20 m/s. Rytą vietomis išliks 22–27 m/s“, – prognozuoja sinoptikas.

Be elektros liko 26 tūkst. gyventojų

Vanduo sekmadienį apsėmė namus Antaviliuose
A.Sauliaus nuotr.

16 val. duomenimis be elektros energijos Vakarų Lietuvoje yra likę 19 tūkst. „VST“ klientų. Iki pirmadienio vakaro energetikai tikisi pašalinti dar keletą didžiųjų gedimų, o pavienius gedimus imsis šalinti rytojaus rytą.

Audros nuniokotas pajūrio krantas
A.Simanavičiaus nuotr.

Šiuo metu vis dar daugiausia žmonių be elektros energijos yra likę Klaipėdos regione. Gargždų rajone be elektros yra 2400 (šios dienos rytą be elektros energijos čia buvo likę 4400), Šilutės rajone 2900 (ryte buvo virš 4000), Plungės rajone beveik 3000 akcinės bendrovės „VST“ klientų. Iš viso Klaipėdos regione be elektros energijos laikinai yra likę 11 tūkst. gyventojų (šios dienos rytą čia be elektros energijos buvo likę virš 20 tūkst. klientų).

Skuode vėjas nuvertė kaminą
T.Kubiliaus nuotr.

Kauno regione be elektros energijos likę 3500 klientų (ryte buvo 15 tūkst.). Jurbarko rajone 1800 (buvo 3000), Jonavos rajone 850 (buvo 2100), Prienų rajone 1000 (ryte buvo beveik 6000) klientų be elektros energijos.

Vėtros padariniai Kėdainiuose
"Mugės" nuotr.

Šiaulių regione be elektros energijos vis dar likę iki 4 tūkst. klientų (šios dienos rytą be elektros energijos čia buvo likę beveik 13 tūkst. klientų). Joniškio, Kelmės, Raseinių rajonuose be elektros energijos likę po 300 bendrovės „VST“ klientų (ryte tokių vartotojų buvo beveik po 2000).

Pasak akcinės bendrovės „VST“ Elektros tinklo tarnybos direktoriaus Ryčio Borkio, aktyviai šalinami didieji audros padariniai, tačiau vis dar registruojami nauji gedimai.

Vėtros padariniai Kėdainiuose
"Mugės" nuotr.

„Šalinti audros padarytus nuostolius galime tik šviesiu paros metu. Mūsų bendrovės specialistai operatyviai šalina audros padarinius, tačiau žmonės informuoja apie naujus gedimus. Daugelį didžiųjų gedimų planuojame pašalinti dar šiandien, o rytoj nuo pat ryto imsimės likusių“, - sako „VST“ atstovas Rytis Borkys.

Šiuo metu elektros tiekimas taip pat yra sutrikęs 6900 "Rytų skirstomųjų tinklų" (RST) vartotojų.

Vėtros padariniai Klaipėdoje
J.Grumbino nuotr.

Daugiausiai elektros tiekimo sutrikimų dar yra Vilniaus rajone (1000 vartotojų), Anykščių raj. (700 vartotojų) ir Molėtų raj.(500 vartotojų). Visoje aptarnaujamoje teritorijoje dirba operatyvinės brigados ir dedamos visos pastangos kad kaip įmanoma greičiau atnaujinti elektros tiekimą vartotojams.

Vėtros padariniai Klaipėdoje
J.Grumbino nuotr.

Ugniagesiai gelbėtojai Klaipėdos apskrityje šalinti audros padarinių važiavo beveik 70 kartų. Kaune užfiksuotas 21 toks išvykimas, Vilniuje – 5.

Audra pajūryje

Sinoptikai sako, kad stipriausia audra siautė Baltijos jūros pakrantėje ties Klaipėda, kur vėjo gūsiai siekė 35 metrus per sekundę, praneša Lietuvos radijas.

Audra pajūryje
Ž.Blochinos nuotr.

Ugniagesiai gelbėtojai per parą 161 kartą kviesti nuo kelių ir gatvių šalinti išgriuvusių medžių, iki 9 valandos departamentas gavo 1817 pranešimus apie elektros gedimus. Daugiausia – 448 Šiaulių apskrityje, 428 – Panevėžio apskrityje, 300 Klaipėdos apskrityje, 280 Marijampolės apskrityje.

Audra Klaipėdoje
Ramūno nuotr.

„Vėjas nerimsta, plaukia informacija, kad iškvietimų visoje Lietuvoje daugėja“, - sakė V.Rakštelis.

Pasak medikų, sekmadienį vakare nuo stipraus vėjo gūsio į stulpą atsitrenkė 70 metų moteris, kuriai stipriai sužalota galva. Daugiau apie nukentėjusiuosius nepranešama.

Audra Klaipėdoje
Ramūno nuotr.

Pasak Civilinės saugos departamento, sekmadienį pakilęs vanduo Danės upėje slūgsta. Apie 18 val. Žvejų gatvėje vanduo buvo pakilęs maždaug 15 cm.

Audringa jūra
Š.Berlinsko nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja, kad esant tokiam stipriam vėjui, lūžta dideli medžiai, krinta jų šakos, griūna silpnos konstrukcijos statiniai, virsta nepritvirtinti įrenginiai.

Klaipėdos Žvejų gatvė
Ramūno nuotr.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Gintautas Druktenis sako, kad siaučiant stipriam vėjui geriausia likti namuose.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Judėjimas, kuris išgąsdino ir Jungtines Tautas, ir „Facebook“: it vėžys plinta Lietuvoje, gali paveikti kiekvieną (412)

„Kontražvalgybos pokštai šioje grupėje nepralįs: apie mikročipų pasakas skiepuose šioje...

Sukrečiantis pasakojimas iš vienos skurdžiausių pasaulio vietų: apsilankę „kino teatre“ užsikrečia ŽIV (101)

Kaip žmonės gyvena didžiausiame Afrikos lūšnyne? Kokiais originaliais būdais jie užsidirba...

Orai: šaltis grįžta (3)

Ketvirtadienį iš pietvakarių priartės tirštesnių debesų juosta, ji bandys uždengti vakarinių...

VAR baudė „Man City“ ir nepadėjo „Juventus“ išlipti sausiems iš balos (6)

Pirmą kartą UEFA pasitelkta vaizdo peržiūros sistema (VAR) Čempionų lygos aštuntfinaliuose...

Po „Swedbank“ skandalo – žinutė klientams Lietuvoje: reputacijai tai atsilieps skaudžiai (332)

Trijose Baltijos valstybėse veikiantis Švedijos bankas „Swedbank“ galėjo būti įtrauktas...

Restorano atidaryme – į vaikystę grįžę Karolina Meschino su Remiu bei kiti žinomi veidai (111)

Trečiadienio vakarą įvyko oficialus restorano „Kiškio kopūstai“ atidarymas. Pasak naujosios...

Būsto rinkoje auga spaudimas kainoms: pasiūla dar niekada nebuvo tokia didelė (100)

2018 metais nekilnojamojo turto rinka ( NT ) Lietuvoje trečius metus iš eilės buvo savo aktyvumo...

Darbą banke iškeitė į prekystalį turguje: į vatą nevynioju ir klientų neapgaudinėju (15)

Kaunietė Irena Fiodorova didžiąją gyvenimo dalį praleido besidarbuodama banke, tačiau jau...