aA
Modernių daugiabučių namų kvartalui numatytą, bet kol kas tik laikina žemių ir technikos sandėliavimo aikštele paverstą teritoriją Kranto g. pažymėjo nepilnamečio gyvybės pareikalavusi tragedija.
© Anželika Stackevič

Būriui paauglių pirmadienį vakare, apie 19 val., neaptvertoje plynėje zujant aplink darbininkų paliktą technikai gabenti skirtą puspriekabę, nuo jos atsikabinęs maždaug 100 kilogramų sveriantis metalinis trapas krisdamas sunkiai sužalojo penkiolikmetį.

Berniukas be sąmonės nuvežtas į Respublikinę Panevėžio ligoninę išgyveno vos kelias valandas. Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti. Tragedijos aplinkybes ėmėsi aiškintis ir Valstybinė darbo inspekcija.

Teritorija nesaugoma

Nelaimė įvyko teritorijoje, priklausančioje čia daugiabučių namų ir verslo patalpų kompleksą numačiusiai statyti bendrovei „Paninvest“.

Jos direktorius Artūras Nersesianas tvirtina su nelaime neturintis nieko bendra – aikštelę pagal panaudą išnuomojęs įmonės „Panevėžio energija“ užsakymu šilumos trasas mieste rekonstruojantiems rangovams.

Pastarieji čia veža ir laikinai sandėliuoja keičiant trasas iškastą žvyrą bei darbams reikalingą įrangą. Iki nelaimės nuo pašalinių jos nesaugojo jokios tvoros. Tik po tragedijos puspriekabė buvo aptverta metalinių segmentų tvora.

A. Nersesiano teigimu, kadangi teritorijoje nevykdomi statybos darbai, jos aptverti neprivaloma. Ar tvoromis apsaugoti ten paliekamą turtą, pasak verslininko, pačių įmonių reikalas. „Ten, kur iš tiesų yra statybvietė – raudonų plytų nebaigtas statyti pastatas, ne tik aptverta, bet dar įrengta signalizacija. Visur kitur – tik žemių kalnai ir technika. Kol mes patys ten nepradėjome statybų, leidome įmonėms aikštele naudotis“, – teigė A. Nersesianas.

Teisinasi radę sugadintą techniką

Penkiolikmečiui pražūtinga puspriekabė priklauso rekonstruojant šilumos trasas kasimo darbus atliekančiai bendrovei „Ukmergės remontas“.

Jos direktorius Eugenijus Leonavičius teigia nematantis puspriekabę aikštelėje nakčiai palikusio darbuotojo kaltės. Įmonės vadovo teigimu, nelaimė įvyko vandalams sugadinus techniką. Anot jo, puspriekabė buvo palikta tuščia transportavimo padėtyje – abu trapai, kuriasi užvažiuoja technika, pakelti ir užfiksuoti lynais.

„Jei tų lynų niekas nebūtų judinę, trapas nebūtų nukritęs. Šitaip pakėlus ir užfiksavus abu trapus, puspriekabe pervežama technika ir nieko nenutinka. Kažkas atkabino lyną, todėl trapas krito žemyn. Iš ryto atėję į darbą žmonės rado ir pačią puspriekabę nuniokotą – išdaužyti atšvaitai, stabdymo žibintai. Negi mes turėjome prie jos sargą nakčiai palikti? Jūs prie savo automobilio nakčiai irgi sargo nestatote. Jei niekas prie jos nebūtų lindęs, nieko ir nebūtų nutikę. Kažkas lindo, priekabą apgadino, dėl to įvyko tokia nelaimė“, – aiškino E. Leonavičius.

Gelbėjo draugai

Kad didžiulė buvusio spirito fabriko teritorija it masalas traukia vaikus ir paauglius, patvirtino aplinkinių namų gyventojai. Anot jų, čia dažnai renkasi berniukai, karstosi ant supiltų žemių, žvyro, statybų atliekų kalnų.

Tą vakarą žmonės irgi matė privačioje teritorijoje šmirinėjančius vaikus. Kad nutiko nelaimė, aplinkiniai suprato išgirdę greitosios pagalbos sirenas. Nepatvirtintais duomenimis, trapui užkritus ant penkiolikmečio, kartu buvę draugai dar patys bandė jį traukti iš po metalo gniaužtų ir paskambino suaugusiesiems – atlėkusios dvi moterys iškvietė greitąją. Tačiau sunkiai sužaloto vaiko gyvybės išgelbėti nepavyko. Apie 19.30 val. atvežtas į ligoninę, nepilnametis maždaug 23 val. mirė. Vaikas gyveno netoli nelaimės vietos. Berniukas augo tvarkingoje, jį mylinčioje šeimoje.

Aptverti neprivalėjo

Tragedijos vietoje vakar lankėsi Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio skyriaus pareigūnai. „Laukiame informacijos iš policijos, pačios įmonės, aiškinsimės, ar transporto priemonė buvo palikta saugi. Kita vertus, atsakomybė tenka ir tėvams, gal vertėtų labiau kontroliuoti, ką veikia iš kiemo išėję vaikai. Matyt, jie ieškojo nuotykių“, – svarsto skyriaus vedėjas Rimantas Trota. Įvykį tiriantis jo pavaduotojas Vaidas Pauliukas patvirtino, kad paauglius traukianti teritorija neprivalėjo būti apjuosta tvora.

„Aptverta turi būti statybvietė, o čia jokios statybos nevyksta. Sandėliavimo aikštelės aptverti neprivaloma. Kita vertus, nuo įsilaužėlių nė tvoros neapsaugos“, – teigia V. Pauliukas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekspertai: kai kurie mokesčių pakeitimai verčia gūžčioti pečiais, bet statistikoje aplenksime estus (137)

Valstybės biudžetą priėmusi valdžia žada, kad 2019–ieji bus dosnūs visiems dirbantiesiems,...

Sulaikytas buvęs prosovietinės organizacijos „Jedinstvo“ lyderis Ivanovas papildyta (491)

Vilniuje antradienį sulaikytas Rusijos pilietis Valerijus Ivanovas, BNS patvirtino Generalinės...

Už butus viename lankomiausių Europos miestų – juokingos sumos: juos šluoja už grašius (189)

Dabar skelbimų portaluose gausu ne tik nekilnojamojo turto pasiūlymų Lietuvoje, bet ir užsienyje....

Orai bus nenuobodūs (5)

Didžioji sniego banga iš Lietuvos jau pasitraukė. Trečiadienio dieną orai išliks debesuoti,...

Ultimatumas Lietuvai: nesusipratimų virtinė ir keistos pasekmės sugriovė seną mitą (514)

Šimtmečius gyveno kaip vyras su žmona. Buvo visko – ir barnių, ir susitaikymų. Tačiau staiga...

Stambule – emocijų pliūpsnis: Zavacką raminę teisėjai ir audringas Maksvyčio moralas rūbinėje specialiai DELFI iš Stambulo (4)

„Šansų buvo, o jais nepasinaudojome“, – apmaudo po rungtynių Stambule neslėpė...

Karolinos Liukaitytės vyras susidūrė su rimtais nemalonumais: verslininkas nuteistas dėl milijoninės aferos (281)

Antradienį Generalinė prokuratūra paviešino informaciją apie laisvės atėmimo bausmę, kuri...

Šioje išparduotuvėje apsiperka net žinomos moterys, bet stilistės verdiktas – negailestingas (74)

Pastaraisiais metais miesto pakraščiuose viena po kitos duris atveria įspūdingų gabaritų...

Metus negrąžinto vaiko skandale – dar ne pabaiga: moters liudijimai pasikeitė žaibiškai (165)

Septynis vaikus pagimdžiusiai, bet ne visus auginančiai teko atverti teismo duris. Moteris...

Dramatiškoje atomazgoje „Fenerbahče“ įveikė visas rungtynes pirmavusią CSKA ekipą (17)

Dviejų Eurolygos milžinų akistatoje antradienį Stambulo „ Fenerbahče “ (12/1) komanda tik...