Kaip skelbta žiniasklaidoje, berniukas sudavė mergaitei, po to ji bandė apsiginti. Galiausiai berniukas smogė klasiokei į kairįjį smilkinį ir sulaužė jai akinius. Pasak lrt.lt, į klasę iškviesta direktorė pamatavo mergaitei temperatūrą ir liepė toliau dalyvauti pamokose.

Vėliau, mergaitę nuvežus į ligoninę, jai konstatuoti galvos sumušimai ir smegenų trauma. Po įvykio pasipylė kritika mokytojai ir mokyklai.

Kaip jau minėjome, pasirodžius informacijai, Delfi bandė susisiekti su direktore, tačiau nesėkmingai.

Pasak tėvų, po įvykio pasipylė kritika mokyklai, direktorei, esą agresija ketvirtokų klasėje niekam nėra suvaldoma.

Šeimą nustebino direktorės elgesys


Į Delfi kreipėsi mama, kurios vaikas mokosi minėtoje mokykloje. Labiausiai šeimą nustebino direktorės elgesys.

„Kaip Filaretų bendruomenės nariai, abu su vyru ir išsigandome, ir nusiminėme, kad vyksta tokie dalykai. Esminis blogis, mūsų akimis, yra ne pats smurtinis įvykis tarp vaikų, bet kaip mokytoja, kuri yra ir direktorė, reagavo ir bandė nuslėpti nuo mergaitės šeimos, o vėliau nekomentavo žiniasklaidai.

Mūsų mokytoja ir mūsų klasė yra labai gera ir mes viskuo labai patenkinti. Nustebino ir pirmasis direktorės išstojimas prieš mokyklą. Gavome laišką, pavadinimu „Dėl straipsnio žiniasklaidoje", kas rodo, jog kaip bėda matomas viešas dėmesys, o ne smurtas mokykloje“, – patikino mama.

Moteris tikina, kad dabar labiausiai nori atitinkamo ir rimto požiūrio iš savivaldybės.

Vilniaus miesto savivaldybė Delfi patikino, kad situaciją apie incidentą mokykloje žino, atliekamas vertinimas.

„Situacija dėl kai kurių esamų ar buvusių Filaretų pradinės mokyklos mokinių tėvų nusiskundimų savivaldybei yra žinoma. Minimą įvykį dėl berniuko ir mergaitės konflikto tyrė savivaldybės Bendrojo ugdymo skyriaus specialistai, kurie nustatė galimų situacijos suvaldymo trūkumų. Atsižvelgiant į tai, mokyklos administracijai yra pateiktos rekomendacijos dėl tolesnių veiksmų šios konkrečios situacijos atveju bei panašių atvejų prevencijos.“

„Labai tikiuosi, kad Vilniaus savivaldybė rimtai pažiūrės į situaciją, nes visgi direktorė yra daug lemiantis asmuo mokykloje, todėl tokias situacijas ji turėtų maksimaliai profesionaliai spręsti“, – tikisi Delfi kalbėjusi mama. Taip pat ji pabrėžia, kad toli gražu ne visi mokytojai yra blogi. „Nesinori, kad dėl kelių darbuotojų būtų pasmerkta visa mokykla, nes joje dirba labai profesionalių mokytojų.“

Paklausus moters, ar toks incidentas yra pirmas, apie kurį tenka išgirsi, ji patikino, kad tai pirmasis toks nemalonus įvykis.

„Pirmas toks incidentas. Žinau, kad į klases dažnai ateina tiek psichologė, tiek socialinė pedagogė ir su vaikais daug kalba apie bendravimą, patyčias ir panašiai“, – Delfi sakė pašnekovė.

Moteris taip pat pasidalijo keliais laiškais, kuriuos gavo iš administracijos. Viename jų rašoma, kokiuose renginiuose ir paskaitose smurto prevencijos atžvilgiu dalyvaus mokytojai.

„Gerb. tėveliai/globėjai informuoju, kad lapkričio 17 d. mokyklos tarybos pasitarime aptarėme viešumoje minėtą vaikų konfliktą, mokykloje taikomas prevencines priemones, kurios užtikrina mokinių saugumą ir kaip papildomai ugdyti vaikų gebėjimus spręsti tarpusavio konfliktus.

Mokytojai nuolat dalyvauja įvairiuose mokymuose, mokiniams vykdoma prevencija įvairiais formatais, taip pat organizuojame paskaitas tėvų bendruomenei. Jei siūlomos temos neatliepia poreikio, kreipkitės su savo siūlymais, į kuriuos atsižvelgsime“, – rašoma viename jų.

Smurto protrūkiai nesiliauja

Agresija ir smurto protrūkiai mokyklose tapo itin rimta problema. Vien per šiuos metus skelbėme apie įvykius, kurie labai sukrėtė tiek tėvus, tiek pačias mokyklas. Prieš kurį laiką rašėme apie incidentą Panevėžio mokykloje. Incidentas tąkart šokiravo apskaičiuotu brutalumu. Vidury dienos, mokinių ir pedagogo akivaizdoje, per pertrauką užpulta ir peiliu sužalota moksleivė. Nukentėjusioji išvežta iš mokyklos į ligoninę.

Kaip teigė M. Karkos pagrindinės mokyklos direktorė Minolė Petronytė-Kairienė, incidentas įvyko per ilgąją pertrauką.


Konfliktas prasidėjo tarp dviejų tos pačios M. Karkos mokyklos moksleivių, prie mokyklos tvoros.

Netrukus socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip ant žemės raitantis dviem besimušančioms mergaitėms, prie jų pripuola trečioji. Pastarąją greitai atitraukia ir laiko prišokęs suaugęs vyras.

Vėliau paaiškėjo, kad trečioji konflikto dalyvė vieną iš susimušusiųjų puolė peiliu.

Pasak M. Petronytės-Kairienės, ši peilį atsinešusi ir juo smogti išdrįsusi mergaitė – A. Lipniūno progimnazijos auklėtinė.

„Darome tokią prielaidą, kad tai buvo planuota ir mergaitė iš kitos mokyklos atėjo jau turėdama tikslą, su savimi pasiėmusi virtuvinį peilį, žinodama, kada bus ilgoji pertrauka. Mergina konflikte nedalyvavo, bet jam prasidėjus pribėgo prie nukentėjusiosios ir dūrė peiliu. Dėl ko įvyko konfliktas, dar sunku atsakyti. Renkame pasiaiškinimus, visų versijos labai skiriasi“, – teigė direktorė.

Anot jos, užpultą mergaitę ginti puolė mokyklos darbuotojai.

Pirmiausia atskubėjo pirmame aukšte budėjęs fizinio ugdymo mokytojas. Mokyklos teritorija filmuojama vaizdo kameromis, bet vykstantį konfliktą pedagogas pamatė pro mokyklos langą.

Mokinys užpuolė mokytoją

Panašių smurto protrūkių buvo ir daugiau. Pavyzdžiui, Vilniaus „Ryto“ progimnazijoje mokinys užpuolė mokytoją.

Progimnazijos vadovė Roberta Juodelienė, vos išgirdusi klausimą, sakė, kad tikrai nieko nekomentuos.

„Mes padarėme visus žingsnius, kurie mokyklai priklauso, kad būtų užtikrintas visų saugumas ir komentarų daugiau nebus“, – pasakė ji ir užbaigė pokalbį.

Nepatvirtintomis žiniomis, septintokas bendraklasių akivaizdoje trenkė technologijų mokytojui už parašytą dvejetą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)