Visą savaitgalį vyksiančiame renginyje bus aptariamos mokslo, laisvės, lyčių temos, kalbama apie Marijos Gimbutienės darbų aktualumą.

Apie tai pranešimus skaitys bei diskutuos Emilija Sakadolskienė, Rūta Žiliukaitė, Vilma Žydžiūnaitė, Egidijus Aleksandravičius, Rein Raud, Agnė Narušytė, Gintautas Mažeikis, Rimas Čuplinskas, Ugnė Litvinaitė, Akvilė Giniotaitė.

Anot organizatorių, viena centrinių suvažiavimo temų bus dvarų kultūra.

Apie tai pasakos Dainora Pociūtė, Rita Trimonienė, Zita Medišauskienė ir Jolanta Skurdauskienė, vyks ekskursijos po Plungės dvaro sodybos rūmus, rūmų parką ir biblioteką-laikrodinę-oranžeriją, Rietave lauks Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko ekskursija.

Santariečius tradiciškai pasveikins kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Kasmetinis „Santaros-Šviesos“ suvažiavimas Žemaitijoje organizuojamas pirmą kartą. Anksčiau santariečių susibūrimai vykdavo Anykščiuose ir Alantoje, Molėtų rajone.

„Santara-Šviesa“ įkurta 1957-aisiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, kai į vieną organizaciją susijungė 1947 metais Tiubingene įkurtas akademinio jaunimo sambūris „Šviesa“ ir 1954 metais JAV Vytauto Kavolio, V. Adamkaus ir bičiulių įsteigta lietuvių studentų organizacija „Santara“.

Nuo 1993-iųjų „Santara-Šviesa“ kasmet savo suvažiavimus rengia ir Lietuvoje. Organizacija šiandien jungia Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą.

Jos konferencijose keliami ir svarstomi Lietuvai svarbūs kultūros, mokslo, politikos, visuomeninio gyvenimo klausimai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)