Trims visuomeninėms organizacijoms daugiau kaip 17 tūkst. litų paaukojusi ir politinių kampanijų finansavimo tvarką pažeidusi Seimo narė Birutė Vėsaitė tikina, kad atlikusi gerą darbą bus nubausta.
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
„Durnai pasielgei“, - taip politikės sprendimą po rinkimų kampanijos dalį likusių pinigų skirti su B. Vėsaite susijusioms organizacijoms įvertino ir politikės bendrapartiečiai socialdemokratai. Jos veiksmus įvertins ir pažeidimo bylą nagrinėjantis teismas.

Vilniaus miesto antrasis apylinkės teismas trečiadienį atvertė administracinę bylą, kurioje B. Vėsaitei buvo surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas.

Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pažeidimu kaltinama politikė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) nemalonės sulaukė, kai praėjusių metų spalio pabaigoje, pasibaigus pirmajam rinkimų į Seimą turui, dalį rinkimų agitacijai skirtų pinigų skyrė labdarai, o ne pervedė į specialiąją socialdemokratų partijos sąskaitą.

B. Vėsaitė 17,6 tūkst. litų pervedė savo įkurtam Kauno moters užimtumo informacijos centrui, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijai (joje politikė užsiima savanoriška veikla) bei Mykolo Romerio universiteto teisės fakulteto Alumni draugijai. Šiame universitete yra studijavęs politikės sūnus, tačiau B. Vėsaitė aiškina, kad į ją kreipėsi studentai ir prašė paremti socialiai remtinus jaunuolius.

Trečiadienį į teismo posėdį atvykusi Seimo narė nustebo pamačiusi būrį žurnalistų. „Neturite ką veikti?“ – piktai buvo nusiteikusi politikė. Tačiau nemalonumai teisme tuo jai nesibaigė – netrukus į teismo posėdžių salę pakviesta Seimo narė turėjo pereiti visas formalias teisines procedūras – teisėjo Gedimino Viederio paprašyta prisistatyti žinoma politikė iš pradžių, atrodo, nelabai suprato, ko iš jos nori teisingumo vykdytojas.

Patikslinęs, kad nori nustatyti asmenybę, teisėjas ėmė B. Vėsaitės klausinėti: „Dirbate?“ „Taip, Seime“, - atsakė politikė. „Kokios jūsų pareigos?“ – klausė teisėjas. „Narė“, - atsakė B. Vėsaitė. „Seimo narė?“ – bandė tikslintis teisėjas. „Taip“, - nepatenkinta tokiais klausimais buvo socialdemokratė. „Ar esate teista, bausta administracine tvarka?“ – toliau teisėjas domėjosi, ar politikės gyvenime nebuvo „juodų dėmių“. „Ne“, - trumpai atkirto be advokato į teismą atvykusi moteris.

Paprašyta paaiškinti aplinkybes, dėl kurių jai buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, B. Vėsaitė sakė, kad apie pažeidimą sužinojo tik VMI iškėlus administracinę bylą. „Esminės žalos tikrai niekam nepadariau, parėmiau tris nevyriausybines organizacijas, o dalį po rinkimų agitacijos likusių pinigų grąžinau partijai“, - aiškino Seimo narė.

Socialdemokratė sakė, kad įstatymas, dėl kurio ji turi bėdų, nėra tobulas ir jį reikėtų „taisyti“ – esą savarankiškai kandidatūras išsikėlę politikai nepanaudotas lėšas gali naudoti savo nuožiūra, o partijų iškelti kandidatai likusius pinigus privalo grąžinti į specialiąją sąskaitą.

„Jeigu laikytis įstatymo raidės, taip, pažeidimas padarytas, tačiau – netyčiniu būdu, - sakė B. Vėsaitė. – Iš padarytų klaidų visi darome išvadas“.

Socialdemokratė administracinę bylą nagrinėjančio teisėjo G. Viederio prašė neskirti griežčiausios administracinės atsakomybės – jai gresia bauda nuo 100 iki 5 tūkst. litų. Teismas nutarimą žada paskelbti po savaitės.

Po teismo posėdžio DELFI paklausta, kaip bendrapartiečiai vertina jos poelgį pinigus skirti labdarai, B. Vėsaitė sakė, jog bylos negavo. „Nu sakė durnai pasielgei“, - prisipažino Seimo narė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (240)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (109)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Sukrečiantis motinos skausmas: dukra, nepaisant medikų pastangų, mirė nuo gripo komplikacijų (2)

Viena britė pasidalijo savo skausmu, kurį sukėlė aštuoniolikmetės dukters mirtis nuo vienos...

Neįprastas eismo įvykis: kam draudimo bendrovė atlygins žalą? (4)

Įsivaizduokite, kad pasistatėte ir palikote automobilį įkalnėje, tačiau sugedo jūsų...

Naujas reiškinys Lietuvoje: Vilniuje kuria pavydėtiną biurą, kurio dalimi galės tapti kiekvienas (3)

Bendradarbystės (angl. coworking) erdvės, kuriose renkasi dirbti ir bendrauti laisvai samdomi...

Šiemet yra kas ūkininkus gąsdina labiau nei būsimi mokesčiai (11)

Prasidėjus naujiems metams, ūkininkai rengiasi ateinančiam sezonui, tačiau jau dabar aišku, kad...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (367)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

„Veidrodiniai neuronai“ ir kiti įdomūs savisaugos mechanizmai: kodėl pamačius ką nors bjauraus supykina?

Apie tai daug ir nesusimąstome, bet kodėl pamačius šlykščius vaizdus mus supykina? Kodėl...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (785)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (15)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...