aA
Piktnaudžiavimu kaltinamą buvusią Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorę Daivą Gineikaitę ir jos bendrininkus siūloma bausti baudomis.
D. Gineikaitės teismas
© DELFI / Mantas Jokubauskas

„Bausmės tikslai bus pasiekti visiems teisiamiesiems skiriant baudas“, – sakė kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Darius Stankevičius.

D. Gineikaitei prokuroras siūlo skirti 22,5 tūkst. eurų siekiančią baudą. Jai taip pat trejus metus siūloma uždrausti dirbti valstybės tarnyboje.

Kauno klinikinės ligoninės buvusiam direktoriui Gediminui Abeciūnui prašoma skirti 15 tūkst. eurų baudą, jo pavaduotojui Kęstučiui Grigoniui – 13,3 tūkst. eurų baudą. Jiems taip pat prašoma dvejiems metams uždrausti eiti vadovaujančias pareigas medicinos įstaigose.

Ligoninės gydytojui Artūrui Šulniui prašoma skirti 7,5 tūkst. eurų baudą, slaugytojai Salomėjai Skersienei – 4,1 tūkst. eurų baudą.

D. Gineikaitė kaltinama piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, kai po avarijos tuometiniam patarėjui Gintarui Jonui Furmanavičiui nurodė padėti nuslėpti jos girtumą ir taip išvengti už tai gresiančios atsakomybės.

Pasak prokuroro, iš NŽT darbuotojų vakarėlio į viešbutį grįžusi D. Gineikaitė neatsiminė dalies vakarėlio aplinkybių, be to, stipriųjų gėrimų užsisakė ir viešbutyje. D. Stankevičiaus teigimu, tai įrodo, jog ji buvo girta. Kad ji suprato, jog vairuoja neblaivi, kaltintojo teigimu, patvirtina ir telefoniniai pokalbiai, kur tuometinė NŽT vadovė teigė, kad tikrai „pripūs“.

Po avarijos ji stengėsi, kad išvengtų drausminės, tarnybinės ir administracinės atsakomybės bei kad apie tai nesužinotų žiniasklaida.

„Gineikaitė sudarė sąlygas susiformuoti visuomenės nuomonei, kad užimant aukštas pareigas galima išvengti baudžiamumo, o naudojantis „telefonine teise“ ir pažintimis galima išspręsti visus klausimus“, – kalbėjo prokuroras.

Kaltinimo akte nurodyta, jog ji sukurstė piktnaudžiauti tuometinį Kauno klinikinės ligoninės direktorių Gediminą Abeciūną, jo pavaduotoją Kastytį Grigonį, o jiems piktnaudžiauti padėjo vieno iš ligoninės skyrių laikinai einantis pareigas vedėjas Artūras Šulnius ir slaugytoja Salomėja Skersienė.

Pasak D. Stankevičiaus, net ir tuo atveju, jeigu kaltinamieji nežinojo visų nusikaltimo detalių, jie visi siekė bendro tikslo, o tai įrodo jų bendrininkavimą.

„Visi teisiamieji siekė vieningo tikslo: nuslėpti D. Gineikaitės girtumą ir atlikto konkretų vaidmenį, kad veika būtų padaryta“, – kalbėjo kaltintojas.

Savo kaltę byloje pripažįsta tik S. Skesienė ir A. Šulnius: medikas teigia, kad siekdamas nuraminti D. Gineikaitę pasakė slaugytojai paimti antrą jos kraujo mėginį, bet teigė nesitikėjęs, kad ji šiuos sukeis. S. Skersienė pripažįsta, kad kraujo mėginius sukeitė pati. Apie tai medikai prisipažino ir kratas atlikusiems Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams.

Jie prašo juos nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal artimųjų laidavimą.

Prokuroras prašo šio prašymo netenkinti, nes kaltinamieji savo kaltės nepripažįsta pilna apimtimi, o parodymus ikiteisminio tyrimo metu keitė.

Tuo tarpu kiti kaltinamieji neigia savo kaltę: ligoninės vadovai G. Abeciūnas ir K. Grigonis sako, kad tik prašė D. Gineikaitę maloniai aptarnauti, bet jokių neteisėtų nurodymų A. Šulniui nedavė. Gydytojas ir pats sako tokių nurodymų nesulaukęs, o sprendimą dėl antro mėginio priėmęs pats.

Pasak prokuroro, jų kaltę įrodo telefoniniai pokalbiai, kurių metu derinti veiksmai ir vykdytas nurodymų vykdymo kontroliavimas, o ne kalbėta apie mandagų aptarnavimą.

„Lyg atrodytų, kad ligoninėje vyksta totalus chaosas, skundai liejasi per kraštus, nes ligoninėje su visais elgiasi labai jau negražiai“, – gynybine kaltinamųjų versija abejojo prokuroras.

S. Skersienė teigė, kad mėginį suteikė netyčia, bet prokuroras atkreipė dėmesį, kad ji ant mėginio parašė vakarykštę datą bei tikslų laiką: tam reikėjo pasižiūrėti dokumentuose tikslią valandą ir minutes, todėl tai buvo padaryta sąmoningai.

D. Gineikaitė sako neprašiusi klastoti duomenų dėl jos girtumo, tik negalėjusi patikėti, kad alkoholio koncentracija kraujyje tokia didelė. Apie tai, kad buvo sukeistas kraujo mėginys, ji sako sužinojusi tik iš žiniasklaidos.

Prokuroro teigimu, šią versiją paneigia tai, jog D. Gineikaitė sąmoningai stengėsi kuo plačiau paskleisti melagingą informaciją, esą ligoninėje ji „įpūtė nuliukus“, nors ten nebuvo tikrinta alkotesteriu.

„D. Gineikaitė sąmoningai melavo apie pripūstus ligoninėje „nuliukus“. (...) Tokia D. Gineikaitės sąmoningai skelbta žinia apie „nuliukus“ rodo, kad jai, kaip ir visiems teisiamiesiems, neabejotinai buvo žinoma, kad pagal išankstinį susitarimą ligoninėje, jos kraujyje alkoholio nebus rasta“, – kalbėjo D. Stankevičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Popiežius kreipėsi į Lietuvos gyventojus: ši tauta turi tvirtą sielą nuolat pildoma (738)

Į Vilnių atvykęs popiežius Pranciškus šeštadienį paragino lietuvius būti atvirais bei...

11 metų Velse dirbantis gydytojas: mums įprasta pacientui prisistatyti ir paklausti, ar galima jį paliesti (26)

Intervencinis kardiologas Eduardas Šubkovas (48 m.) jau 11 metų dirba Šiaurės Velso Glan Clwyd...

Šalčininkų r. gyventojui jau pavyko pamatyti Popiežių: nustebino Šventojo Tėvo pasirinkimas nuolat pildoma (239)

Antroji Šventojo Tėvo stotelė – Katedros aikštė. Tačiau jau prie Aušros vartų renkasi...

Po ištisus dešimtmečius tvyrojusios įtampos Vatikanas skelbia apie svarbų susitarimą

Vatikanas šeštadienį paskelbė su Kinija sudaręs „preliminarų susitarimą“ dėl vyskupų...

Arūno Valinsko sūnus – apie vaikystę garsioje šeimoje ir kodėl dar neskuba vesti savo vaikelio mamos (19)

Šou verslo ryklių Ingos ir Arūno Valinskų sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis (28) rugsėjo...

Išskirtinę dieną – retai kartu matomos Adamkų šeimos pasirodymas (24)

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje nepraleido ir pastaruosius mėnesius viešumoje retai...

Dūžtantys langai ir ore skriejančios nuolaužos: tai matyti teko tik filmuose (2)

Kanados sostinės apylinkes penktadienį užklupo sumaištį sukėlęs tornadas; buvo sužeisti...

Iš Gariūnų stovėjimo aikštelės pavogtas 90 tūkst. eurų vertės „Porsche“ (26)

Policijos departamentas informavo, kad ketvirtadienį buvo pastebėta, jog iš Gariūnų automobilių...

Išsiaiškino, kaip padangas renkasi Lietuvos vairuotojai: rūpi net keliamas triukšmas (4)

Kas antras lietuvis mano, jog padangų skleidžiamas triukšmas yra labai arba iš dalies svarbus,...

Popiežiaus vizito Lietuvoje programa: sužinokite viską minučių tikslumu (13)

Vatikano vėliavomis pasipuošęs rudeninės dulksnos apimtas Vilnius šeštadienio rytą ruošiasi...