aA
Grupė Seimo narių trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos suteikto leidimo gegužės pradžioje surengti seksualinių mažumų eitynes. Jį, pasak kreipimąsi išplatinusio Petro Gražulio, pasirašė mažiausiai 50 parlamentarų.
© AFP/Scanpix

Frakcijos "Tvarka ir teisingumas" atstovo P.Gražulio išplatintame laiške teigiama, kad Generalinė prokuratūra turėtų "imtis veiksmų, kad būtų apgintas viešasis interesas".

Kreipimesi teigiama, esą homoseksualų eitynės pažeistų Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą, prieštarautų Seimo nutarimu priimtai Šeimos politikos koncepcijai bei katalikų interesams. Be to, pasak besikreipusiųjų, akivaizdu, kad eitynės taps "patriotinio jaunimo, kitų aktyviai nusiteikusių piliečių traukos centru", ir gali prasidėti riaušės.

Prieštaringais pareiškimais pagarsėjęs parlamentaras BNS trečiadienį sakė dar renkąs Seimo narių parašus.

"Jau pasirašė 50 mažiausiai Seimo narių iš visų frakcijų", - trečiadienį sakė P.Gražulis.

Kreipimesi prokurorams pirmiausia teigiama, kad sostinės savivaldybės administracija neatsižvelgė į šių metų kovo pradžioje įsigaliojusį Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos viešosios informacijos poveikio įstatymą.

Pasak kreipimosi, pačios eitynės ir jų turinys vertintini kaip Lietuvos gėjų lygos (LGL), jos narių, o taip pat ir kitų eitynių dalyvių seksualinių pažiūrų reklamavimas, seksualumo ir lytinių santykių propagavimas bei teigiamo požiūrio į netradicinę šeimą skleidimas.

Taip, pasak besikreipiančiųjų, pažeidžiamas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas, kuris riboja neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios viešosios informacijos skleidimą, reklamą, savireklamą (anonsus), prekių ženklus, kompiuterinius žaidimus ir kitą viešąją informaciją.

Anot kreipimosi, vienos eitynių rengėjų, LGL, interneto tinklalapyje vienu iš pagrindinių veiklos aspektų yra minimi narių sutelkimas ir įvairių socialinių grupių pritraukimas dalyvauti organizacijos veikloje bei šeimų įvairovės skatinimas.

"Yra akivaizdu, jog vienas iš eitynių "Už lygybę" tikslų - organizacijos reklamavimas ir naujų narių pritraukimas, taip pat teigiamo požiūrio į netradicines šeimas demonstravimas. Taigi šias eitynes galima vertinti kaip viešosios informacijos skleidimą", - teigiama kreipimesi.

Be to, pasak jo autorių, minėtas įstatymas numato, kad neigiamą poveikį nepilnamečiams darančia laikoma viešoji informacija, kuria skatinami lytiniai santykiai, niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata.

Laiške pabrėžiama, kad seksualinių mažumų eitynėmis būtų paminama tradicinė vertybių sistema, esą 2008-ųjų birželį Seimas yra priėmęs Šeimos koncepciją, kuria remiantis įtvirtinama "tradicinė santuoka, kaip šeimos ir visos visuomenės gerovės pagrindą".

Gėjų eitynėmis, besikreipiančiųjų įsitikinimu, būtų įžeisti katalikų tikėjimą išpažįstančių asmenys, kurių neva yra dauguma Lietuvoje.

"(...) Priešingų vertybių, tai yra homoseksualių santykių, propagavimas, prieštarauja daugumos visuomenės narių dorovės supratimui, paniekina vieną pagrindinių jų vertybių - tradicinę šeimą", - tikinama pranešime.

Eitynių organizavimas esą taip pat sukeltų pavojų ir visuomenės saugumui, nes jos gali virsti riaušėmis.

Kreipimesi taip pat remiamasi pernai gegužę Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) nutartimi, kuria teismas nutarė, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba galėjo palikti nenagrinėtą LGL skundą dėl buvusio Vilniaus mero Juozo Imbraso pareiškimų apie homoseksualus ir tuometinės sostinės valdžios sprendimo 2008-ųjų gegužę neleisti viešosiose erdvėse sustoti toleranciją skatinančiam vilkikui.

Tarnyba buvo nustačiusi, kad šį skundą turi nagrinėti teismas, o LGL tarnybos sprendimą apskundė VAAT.

"Galima daryti išvadą, jog tiek Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, tiek Vilniaus apygardos (administracinis - BNS) teismas netraktavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atsisakymą išduoti leidimą kaip Lygių galimybių įstatymo pažeidimą, o taip pat kaip žmogaus teisių pažeidimą", - tikinama pranešime.

Homoseksualų eitynes sostinėje norima rengti gegužės 8 dieną.

Renginio organizatoriai teigia eitynėmis norintys atkreipti visuomenės dėmesį į gėjų, lesbiečių, transeksualų ir biseksualų teisių pažeidimus Lietuvoje ir visame pasaulyje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Puteikis: esu patyręs praktiškai viską, kuo gyvena daugelis lietuvių (305)

„Aš ne tik kad žinau, kas yra turėti polinkį alkoholiui, žinau, kaip tai susitvarkyt, žinau...

Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (670)

Seimo narė Dovilė Šakalienė viešai nekomentavo jai metamų kaltinimų, esą ji už Norvegijos...

Makabriškomis laidotuvėmis garsėjantys tibetiečiai šlykštisi mums priimtinu laidojimo būdu (39)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Nuostolių užkluptas Jankauskas tiki jaunimu ir A lygos žaidėjais: mums nėra ko bijoti specialiai iš Belgrado (21)

Antradienį vakare Lietuvos futbolo rinktinė užbaigs kovas debiutiniame Europos tautų lygos...

Prasidėjo masiniai darbuotojų atleidimai: kam labiausiai verta sunerimti (126)

Praeitą savaitę Užimtumo tarnyba pranešė apie Lietuvos įmonėse numatomus masinius darbuotojų...

(Ne)skanūs lietuvio nuotykiai Berlyne: teko valgyti skalbykloje, autobuse ir net pasakų namelyje (7)

Dažniausiai keliaudami kur nors pavalgyti galvojame tik apie maistą – kad jis būtų skanus,...

Pirmadienį sutriko „Messenger“ veikla (6)

Pirmadienio vakarą sutriko „ Facebook Messenger “ veikla visame pasaulyje.

Kastytis Kerbedis atvirai prabilo apie karjeros pabaigą: aš jau noriu pabaigos, noriu į pensiją (19)

Pagauti sėkmės paukštę pavyksta daug kam, tačiau ją išlaikyti delnuose ilgiau nei akimirką...

Kraupus įvykis Jonavos r.: dingęs be žinios vyras rastas nužudytas savo namų teritorijoje sulaikytas įtariamasis (7)

Kauno policija informavo, kad pirmadienį buvo rastas nužudyto vyro kūnas, kuris buvo ieškotas kaip...

Skvernelis įstrigo Briuselyje: atskristi pasisekė. Grįžti, deja, jau nepavyks papildyta (535)

Belgijoje viešintis premjeras Saulius Skvernelis susidūrė su nemalonumais.