aA
Po skandalingojo buvusios Seimo nario padėjėjos Patricijos Pachomovaitės liudijimo teisme ilgametis parlamentaras Petras Gražulis neslepia, kad su jauna moterimi palaikė artimus santykius, tačiau tikina, jog ryšius su ja nutraukė po Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pradėto ikiteisminio tyrmo.

Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjantis P. Gražuliui iškeltą baudžiamąją bylą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, ketvirtadienį apklausė buvusią bendrovės „Judex“ komercijos direktorę ir Seimo nario padėjėją P. Pachomovaitę.

„Su P. Gražuliu buvome artimi kaip pora, gyvenome kartu“, – teisme prisipažino moteris. Ji taip pat neslėpė, kad su P. Gražuliu vyko į Kaliningradą, o kartą šis jai buvo nurodęs vietos Veterinarijos tarnybos vadovui perduoti „penkis“, įtariama, šimtus eurų. Nors viename telefonu vykusiame pokalbyje moteris politikui prisipažino, kad pinigus, kaip ir buvo sutarta, perdavė, bet teisme nurodė, jog iš tikrųjų 500 eurų pasiėmė sau.

„Apgavau“, – sakė ji.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukto P. Gražulio buvusios padėjėjos apklausos metu pasakyti žodžiai nė kiek nenustebino ir pateikė savo versiją – esą P. Pachomovaitė turėjo perduoti pinigus, kuriuos jis buvo likęs skolingas už pietus.

„Kadangi ji buvo labai išlaidi, ir tokių dalykų neneigia, aš gal pats be jos buvau nuvažiavęs ir pietavau su verslininkais, Kaliningrado veterinarijos tarnybos vadovais, mano tada kortelė neveikė ir tada Veterinarijos tarnybos darbuotojai apmokėjo pietus – mes buvome gal septyniese, – sakė P. Gražulis. – Aš turėjau atiduoti. Galvojau, kad ji atiduos ir aš neliksiu skolingas. O jeigu pasakysiu, kad jiems jau yra atiduota, supratau, kad tada ji neatiduos. Bet vis tiek ji neatidavė. Likau skolingas tiems žmonėms – bylos metu sužinojau, kad pietumis buvau pavaišintas veltui. Kviečiau žmones, o vaišinau ne aš.“

Jis neslėpė, kad buvusiai draugei buvo nurodęs, jog pinigai, kuriuos ši turi perduoti Kaliningrado srities Veterinarijos tarnybos vadovui, esą yra kyšis.

„Aš taip pasakiaui žinodamas ją, – sakė politikas. – Jeigu būčiau pasakęs, kad už pietus, ji tikrai tada neatiduos. Ir vis tiek neatidavė. Tai nebuvo labai netikėta, būdavo su ja tokių atvejų, mergina buvo išlaidi, visada jai trūkdavo pinigų. Būdavo, gauna atlyginimą ir jau už poros dienų vėl prašo. Kaip ir kiekvienas žmogus, kažkokią silpnybę turi.“

Paklaustas, kaip vertina P. Pachomovaitės teiginius, jog ji manė, kad P. Gražulis yra faktinis bendrovės „Judex“ vadovas, Seimo narys sakė: „Jeigu dabar nueitumėte ir parodyčiau vieną kavinę Žvėryne, kadangi ne kartą buvau su Seimo nariais, sakydavau, kad ji yra mano, neabejoju, jog ir pasakytų, kad yra mano. Pasakymas tai nereiškia, kad ta įmonė yra mano. Pajuokauti, pašmaikštauti aš galėdavau, dažnai pasakydavau, kad ne tik ši įmonė, bet ir dar kita įmonė yra mano – kur nueidavau, sakydavau, kad tai – mano įmonė. Pasakymas nieko nereiškia – niekada akcininkas nebuvau, nė vienos akcijos neturėjau, nebuvau nei steigėjas, niekas. O akcininką seniai pažįstu, daug metų.“

Politikas sakė, kad vaikšto po daugelio įmonių cechus: „Nes man įdomu“.

P. Gražulis taip pat pridūrė, kad su P. Pachomovaite nebuvo kalbos, jog „Judex“ jam nepriklauso: „O kai pajuokauji, tai daug kas priima už rimtą.“

Politikas neslėpė, kad pats nusprendė pasiūlyti darbą P. Pachomovaitei bendrovėje „Judex“, o paskui – ir Seime, nes ši yra „gabi, apsukri mergina“.

„Tikrai nesiskundžiu, nes darbą atliko gerai, bet po to išėjo, nes teismas jai uždraudė su manimi bendrauti – kaip ji galėjo dirbti, jeigu jai uždrausta su manimi bendrauti. Ji turėjo išeiti. Tarp kitko, nelabai norėjo išeiti, sakiau, kaip tu dirbsi, juk ne man uždrausta su tavimi bendrauti, o tau. Ir išėjo. Taip ir nutrūko mūsų santykiai – nei draugaujame, nei ką.“

P. Gražulis tikino, kad dabar su buvusia padėjėja jau nebendrauja, taip pat neplanuoja jai vėl pasiūlyti darbo Seime, nes turi kitą padėjėją.

Daugiau apie P. Gražuliui iškeltą baudžiamąją bylą ir P. Pachomovaitės liudijimą skaitykite susijusiuose Delfi.lt straipsniuose.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(86 žmonės įvertino)
3.1395

Top naujienos

D+Ilya Arkhipov, Henry Meyer, Irina Reznik

„Rusija su niekuo nebesitaikstys“: Putinas siunčia pavojingus signalus

Vladimiras Putinas yra blefavimo, Vakarų laikymo nuolatinėje įtampoje, didžiulio spaudimo...

Pasaulio čempionato atrankoje dramą Čekijoje išgyvenę lietuviai iškovojo antrą pergalę nuolat atnaujinama (118)

Pasaulio čempionato atrankoje Lietuvos rinktinė F grupės antrame ture svečiuose 74:66 palaužė...

Sunku patikėti: įkliuvo buvęs Seimo narys, pridavęs butelius su suklastotais depozito ženklais   (220)

Pirmadienį, apie 12 val., Vilniuje įvyko net pareigūnus nustebinęs nutikimas. Buvusiam Seimo...

Viena klaida vartojant šiuos maisto papildus gali pridaryti rimtų rūpesčių: tai – tikras peilis kepenims

Gydytojai dietologai dažnai akcentuoja, jog žuvis ant mūsų stalo turėtų atsirasti 2–3 kartus...

Šviesa tunelio gale: vaisto nuo COVID-19 tyrimai – jau ir Kaune (9)

Medikai sako, kad kompanijoms vienai po kitos pradėjus skelbti apie sukurtas tabletes nuo kovido, jau...

Karbauskis nori bendradarbiauti su Laisvės partija: vienoje srityje siūlo suremti pečius (27)

Griežtai Laisvės partijos iniciatyvų dėl vienos lyties asmenų partnerystės ir narkotikų...

Nuo šiol pensijas daugumoje Lietuvos vietų nešios laiškininkai: pralaimėjusios įmonės atleidžia 126 darbuotojus (3)

Pralaimėjus „Sodros“ skelbiamą viešąjį konkursą, apie darbuotojų atleidimus lapkritį...

Gazas dugnas naujas Siena.lt tyrimas (7)

2018 metų Kalėdos Baltarusijos diktatoriui Aliaksandrui Lukašenkai buvo ankstyvos. Diktatorius dar...

D+Eugenija Grižibauskienė

Architektės didmiesčio gyvenimą iškeitė į Švenčionėlius: juokėmės, kad tai paskutinis namas šiame miestelyje, kur žmonės norėtų gyventi

Penktadienis yra toji diena, kai jos visos susėda prie didelio stalo ir aptaria darbus, projektus ir...

Pasakė, kokios bėdos ištinka automobilius su mažo tūrio varikliais – kartais užtenka vienos klaidos (15)

Stebint paskutinio dešimtmečio tendencijas matyti, kad transporto priemonių variklių darbinis...