aA
Praėjusiais metais Kaune tendencingai daugėjo socialinių pašalpų gavėjų. Ypač padaugėjo tarp jų šeimų, kuriose suaugę darbingo amžiaus, tačiau darbo neturintys, asmenys augina 1, 2 ar daugiau vaikų. Lyginant pastaruosius dvejus metus finansiniu atžvilgiu, 2009 metais socialinėms pašalpoms miestui prireikė 9,8 mln., tuo tarpu 2010-aisiais jų teko išmokėti net 33,17 mln. Lt.
© Corbis/Scanpix

2009 metų sausį Kaune socialinė pašalpa buvo mokama 857 šeimoms, o praėjusių metų sausį - jau 3186 šeimoms. Šių metų sausį socialinė pašalpa bus mokama 5824 kauniečių šeimoms.

"Nemažai šeimų prašo savivaldybės pagalbos ir tuomet, kai tik vienas iš suaugusių šeimos narių dirba, tačiau gauna minimalų atlyginimą. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad daugybė trisdešimtmečių keturiasdešimtmečių kauniečių yra registruotų darbo biržoje ir dirba vos puse etato. Žinoma, už darbą gaudami pusę, neretai, - tik minimalaus, atlyginimo. Jų šeimoms bei jiems patiems tų pinigų išgyventi tikrai neužtenka", - Eltai trečiadienį sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Ana Sudžiuvienė.

Šio skyriaus duomenimis, 2010 m. rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais Kaune padaugėjo socialinės pašalpos gavėjų ir todėl, kad dėl paramos kreipėsi studijas baigę bei diplomus gavę, tačiau neradę darbo ir darbo biržoje užsiregistravę aukštųjų mokyklų absolventai. Bedarbiais liko ir daugybė buvusių abiturientų, niekur neįstojusių studijuoti. Tačiau džiuginanti žinia ta, kad spalio-lapkričio mėnesiais jau buvo pastebėta: nemažai jaunuolių įsidarbino.

"Labai sunki dalia yra bedarbių, kuriems iki pensinio amžiaus dar likę maždaug 5 metai. Dauguma tokių žmonių, kuriems prireikia socialinės paramos, yra vieniši, neturi galinčių sunkią valandą jiems pagelbėti artimųjų. Kai toks asmuo neturi nei iš darbo, nei kitokių pajamų, jam mokama socialinė 315 Lt dydžio pašalpa (per mėnesį)", - teigia skyriaus vedėja A. Sudžiuvienė.

ELTA primena, kad panaši situacija yra ir kitose Lietuvos savivaldybėse. Jai susidaryti įtakos turėjo ne tik pastaraisiais metais išaugęs nedarbas, bet ir stipriai padidėjusios būsto išlaikymo, maisto ir kitos prekių ar paslaugų kainos.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, elektros energijos kaina 2010 m. I pusmetį (palyginus su 2008 metų tuo pačiu laikotarpiu), padidėjo 36 proc., šilumos kaina - 30 proc., karšto vandens kaina - 17 proc., gamtinių dujų kainos kintamoji dalis - 24 proc.

Registruotų darbo biržoje bedarbių skaičius Lietuvoje nuo 2008 metų ketvirtojo ketvirčio iki 2010 m. antrojo ketvirčio išaugo 4 kartus (406 proc.).

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvis pavėžėjas pasidalijo įsimintiniausiomis kelionėmis: nuo išgėrusių mamyčių, merginų pasiūlymų iki studentų be drabužių (43)

„Kiekviena kelionė yra individuali ir savotiškai smagi: būna, žmonės nori pasidalinti savo...

Beprotiškiausias Pirmojo Pasaulinio karo frontas: tai, ką kariai iškentė, neturi precedento (9)

Nors purvinas ir siaubingas apkasų karas Vakarų fronte tapo bene populiariausiu Pirmojo pasaulinio...

Gidė Gruzijoje: tik atvykusiems į šalį rusams daug kas paaiškėja turistų srautas iš Lietuvos auga (336)

Šią vasarą, po dar vieno Rusijos-Gruzijos santykių paaštrėjimo buvo prognozuojama, kad Gruzijos...

Rinktinės lyderiai norėjo kitokios pergalės prieš Rusiją: turėjome laimėti 30 taškų specialiai Krepšinis.lt iš Espo (53)

Domantas Sabonis ir Marius Grigonis dviese surinko 59 naudingumo balus – tik dešimčia mažiau...

Savaitę užbaigsime gražiais, vasariškais orais (1)

Sekmadienio dieną debesų padangėje sukiosis nemažai, tačiau saulės spindulių taip pat netrūks....

Klaidos iš ritmo neišmušė: Sabonio ir Grigonio duetas nutildė Rusijos rinktinę (509)

Šeštadienio vakarą Espo „Metro“ arenoje, Suomijoje, vykusiose kontrolinėse rungtynėse savo...

Nesisklaidantis klaidų spiečius verčia Adomaitį griebtis pokyčių treniruotėse specialiai Krepšinis.lt iš Espo (15)

Ar laimi, ar pralaimi, Lietuvos rinktinė nekeičia savo blogo įpročio. Po pergalės prieš Rusiją...

„Karklėje“ šėlstančius festivaliautojus labiausiai nustebino kainos: galėtume čia ir gyventi (28)

Į „Karklės“ festivalį atvykę festivaliautojai įvertino ne tik muziką, tačiau ir kainas,...

Tokių žmonių Lietuvoje – vos keturi: vyras savo darbu dalina laimę kitiems (6)

Pakalbinti Virginijų Baltrušaitį pasiūlė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jis prasitarė...