aA
Į konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio raginimą premjerui atsiprašyti protestuojančių mokytojų Saulius Skvernelis atsakė kaltinimais Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščioniams demokratams (TS-LKD). Vyriausybės vadovas suabejojo, ar konservatorius apskritai turi teisę tokio atsiprašymo reikalauti, kai pati TS-LKD, pasak jo, už savo antikonstitucinius veiksmus, vadovaujant ankstesnei Vyriausybei, visuomenės taip ir neatsiprašė.
Gabrielius Landsbergis ir Saulius Skvernelis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Neturiu daug lūkesčių, kad pasikeis jūsų nuostatos apie tai, ar reikia susitikti su nepatenkintais mokytojais, žinau, kad nerandate laiko, žinau, kad ministrė neranda laiko susitikti su tais, kurie kelia klausimus, visada smagiau yra susitikti su tais, kurie pritaria, paploja, pasidžiaugia jumis“, - į premjerą Vyriausybės valandoje kreipdamasis kalbėjo G. Lansbergis.

Tęsdamas konservatorius paviešino jo pagalbos prašiusio pedagogo laišką, kuriame prašoma padėti, nes sunku išgyventi uždirbant tik 430 eurų per mėnesį.

„Premjere, vis dėlto, ar turėsite širdies tiesiog kartą atsiprašyti tų, kurie neturi laisvo laiko, tų, kurie labai sunkiai dirba ir labai mažai uždirba, ar būsite garbingas pareigūnas, kuris atsiprašys tų, kuriuos įskaudino?“, - primindamas premjero pasisakymą, kad mokytojams, turintiems daug laisvo laiko, gauti didelį atlyginimą galimybės nėra, klausė G. Landsbergis.

S. Skvernelis suabejojo, ar konservatorių lyderio minėtas pedagogas kreipėsi tinkamu adresu. Pasak Vyriausybės vadovo, patys konservatoriai antikonstituciniais sprendimais sumažino valstybės tarnautojams atlyginimus.

„Tai būtent tas adresas, kuris demonstravo socialinį jautrumą, kada mažino atlyginimus valstybės tarnautojams. Jūsų valdančioji dauguma, vyriausybė tą darė, mažino pensijas, darė kitus antikonstitucinius sprendimus ir kažkaip negirdėjau, kad būtų bent vienas atsiprašau už tai, kas buvo padaryta pažeidžiant Konstituciją“, - piktinosi S. Skvernelis. Premjeras akcentavo, kad Vyriausybė rūpinasi visais žmonėmis, tarp jų ir mokytojais.

„Mes nežadame, mes tiesiog darome sprendimus, kurie didina dirbančių žmonių pajamas, tarp jų tą kategoriją, kurią jūs įvardinote“, - tęsė savo pasisakymą premjeras. Galiausiai S. Skvernelis pabrėžė, kad jo pasisakymai apie mokytojų streiką yra ne taip cituojami.

„Siūlau nepasiduoti propagandai ir kalbant tiesiog cituoti visą citatą, o ne iškarpinėti, kai aš kalbu apie laisvą laiką. Yra galimybė LRT radijui paklausyti visą įrašą, jo niekas neištrynė“, - ironizuodamas apibendrino premjeras.

Premjeras mokytojų streiką dėl etatinio darbo apmokėjimo tvarkos yra sukritikavęs, o streikuojančių pedagogų reiškiamus priekaištus išvadinęs demagogija. S. Skvernelis teigė, kad reforma atlyginimus kilstelėjo, tad nėra pagrindo mokytojams reikšti nepasitenkinimą.

Trečiadienį kalbėdamas LRT radijui premjeras teigė, kad etatinis apmokėjimas atskleidė daugybę švietimo sistemos problemų. Taip pat S. Skvernelis pažymėjo, kad mokytojui turėti daug laisvo laiko ir kartu gauti 1000 eurų siekiantį atlyginimą galimybės nėra.

„Tikrai suprantu mokytojus, kurie turėjo šešias ar aštuonias kontaktines valandas ir po to galėjo daryti, ką nori, nebūtinai būti mokykloje. Turėti gana daug laisvo laiko ir gauti tūkstančio eurų atlyginimą... tokios galimybės tikrai nėra“, - LRT radijui aiškino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį pradėjo neterminuotą pedagogų streiką. Streikas rengiamas dėl dalies pedagogų nepasitenkinimo naująja etatine apmokėjimo sistema.

Streiką organizuojanti LŠDPS reikalauja įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų. Taip pat - pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

Neterminuotam streikui pirmadienį pritarimą buvo pareiškusios 79 iš 2000 ugdymo įstaigų. Šiuo metu mokiniams pamokos nevedamos 28 mokyklose.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (335)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (70)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (29)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (75)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (8)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (172)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1146)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (154)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...

Dovanų kortelės: nuo „McDonalds“ pinigų iki universalių elektroninių (5)

Dovanų kortelių pasaulinė rinka siekia šimtus milijardų eurų ir kasmet paauga po beveik 16 proc....