aA
Nors lauke spaudžia speigas, kai kurie benamiai yra priversti nakvoti gatvėje. Prie šalia Vilniaus autobusų stoties esančių konteinerių glaudžiasi vyresnio amžiaus moteris, kuri baigia sušalti. Apie tai praeiviai periodiškai praneša socialiniuose tinkluose, tačiau situacija nesikeičia.
Benamei sunku įsiūlyti pagalbą
Benamei sunku įsiūlyti pagalbą
© ELTA

Pasak stoties prieigose nuolat besitrinančios porelės, benamė prie konteinerių gyvena mažiausiai du mėnesius. Moteris, įsikūrusi priešais stoties prekybos centrą esančiame tunelyje, nuo šalčio ginasi apsivyniojusi celofano plėvele, užsivilkusi porą senų striukų, tačiau jos batai suplyšę, kojos jau pažeistos šalčio.

Baiminasi, kad mirtinai sušals

Kaip sakė benamei norinti padėti aktorė Paulina Taujanskaitė, šią moterį ji pastebėjo dar lapkričio viduryje. „Netoli stoties pastebėjau maišų krūvą. Priartėjau. Iš krūvos išlindo močiutė. Veidas šviesus, nosis neraudona. Nupirkau arbatos, sūrelį (ji jų atsisakė) ir pradėjau kalbinti. Pavyko išsiaiškinti, kad močiutė yra buvusi pianistė, ką tik iškeldinta iš socialinio būsto, pirmos savaitės kaip benamė. Užsimojau jai padėti“, – sakė aktorė.

P. Taujanskaitė susisiekė su socialinėmis tarnybomis. „Porą dienų skambinėjau trimis numeriais, nukreipinėjančiais mane vieni pas kitus. Galų gale nuėjau gyvai ir paklausiau, ar priimtų negirtą moterį. Sako taip, tegu ateina. Va ir bėdelė. Močiutė atsisako ten vykti, nes įsitikinusi, kad ją ten nuskriaus žmonės iš kalėjimo. Kaip ir nuleidau rankas, juk negali padėti žmogui, kuris tos pagalbos nenori. Nunešiau jai ką turėjau, kepurę, striukę, pirštines, kojinių, užklotą“, – socialinio tinklo įraše pasakojo P. Taujanskaitė.

Aktorės teigimu, benamę ji paskutinįkart aplankė vakar, kai spaudė 17 laipsnių šaltis. „Šiomis naktimis sinoptikai žada minus 27, žinant, kad ji nakvoja gatvėje, minčių kyla įvairių. Ar tikrai jai niekas negali padėti?“ – baiminosi P. Taujanskaitė. Jos teigimu, pas benamę buvo atvykę policijos pareigūnai, tačiau jų įtikinėjimams važiuoti kartu moteris nepasidavė. Ji prašo tik žieminių batų ir kitų šiltų drabužių.

Svajoja apie šiltą rūsį

Nuvykęs aplankyti benamės „Eltos“ žurnalistas įsitikino, kad moteris yra blaivi, adekvati, rišliai kalbanti. Paklausta, ar nakvoja gatvėje, benamė patvirtino, kad taip, ir pasiteiravo, kokia dabar temperatūra. „Va, ant jų ir miegu, ant jų ir gyvenu“, – parodė šiukšlių maišus prie konteinerių. „Šalta, bet ką darysi. Labai reikia naujų batų ir šiltų kojinių, tada dar pratempsiu“, – aiškino prisistatyti nenorėjusi benamė.

Atkreipus dėmesį, kad moters kojos jau pažeistos šalčio, benamė teigė, jog mielai persikeltų bent keliom dienom į šiltą rūsį, kur galėtų būti viena, mat labai bijo „kalejmščikų“. Jos teigimu, ji labiausiai saugosi ne tik šalčio, bet ir radiacijos, kuri esą pasklidusi visur, ypač daug jos yra drabužiuose ir daiktuose.

Prieglauda nedirba

Paskambinus į šalia stoties esančius Vilniaus arkivskupijos „Carito“ laikinuosius namus, paaiškėjo, kad neseniai atnaujinta benamių prieglauda šiuo metu nedirba. Telefonu atsiliepęs jos darbuotojas pasiūlė kreiptis į savivaldybės socialines tarnybas, tik pridūrė, kad savaitgalį niekas tuo neužsiims.
Papasakojus apie šalčio pažeistas benamės kojas, „Carito“ darbuotojas išnešė šiltus moteriškus batus, kurie kartu su nupirktomis kojinėmis buvo padovanoti šalančiai benamei.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(70 žmonių įvertino)
4.3714

Top naujienos

„Depo“ pirkėjui – įspūdinga bauda: klouno kaukė neapsaugo nuo koronaviruso (42)

Klouno kaukė neišgelbėjo nuo atsakomybės – į Vilniaus Ukmergės gatvėje esantį prekybos...

Tarp Europos galingųjų bręsta naujas konfliktas: netikėtos galimybės gali atsiverti ir Lietuvai (236)

Prancūzija ir Vokietija. Jei reikėtų įvardyti dvi šalis, aplink kurias sukosi didieji XIX ir XX...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Gydytoja papasakojo, kaip atrodo priklausomybės pradžia: po 20 metų tokie pacientai atvyksta į jos kabinetą

„Klasikinis pacientas yra tas, kuris ateina ir pasako, kad problemų su alkoholiu pradėjo turėti...

Partnerystės įteisinimui prognozuoja liūdną ateitį: gali būti, kad politikai bus priversti balsuoti prieš savo sąžinę (479)

Visuomenę poliarizuojantis partnerystės įteisinimo klausimas vos prasidėjus Seimo pavasario...

Kaip 1 dolerio vertės lusto stygius pakurstė krizę pasaulio ekonomikoje (1)

Kad suprastumėte, kodėl 450 mlrd. JAV dolerių vertės puslaidininkių pramonė nugrimzdo į...

Mokslininkas aprašė, kaip atrodys mūsų planeta po 20 metų: Černobylis nebuvo paskutinė katastrofa pasaulyje

Ištrauka iš sero Davido Attenborough knygos „Gyvenimas mūsų planetoje“. Garsaus britų...

Rimvydas Valatka. Nupušęs pasaulis, veidrodžio karalystė (146)

Kareivių gatvėje – kokia simbolika! – įvyko pirmasis atviras Vilniaus jaunuomenės sukilimas...

Profesorius: laikas nuleisti skiepijimo kartelę (279)

Vyriausybei nusprendus nebetęsti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, ekspertai ir valdžios...

Negirdėtą sanatoriją Širvintų rajone įkūrusi pora: arkliai neprivalo keliauti į skerdyklas (36)

Tradiciškai vos išgirdus žodį ūkis , susidaro įspūdis, kad jame gausybė žemės ūkio...

BMW su valstybiniu numeriu „M5 5UKA“ turėjusiam vyrui sparnai pakirpti: sustabdė prie „Lamborghini“ vairo be teisių (128)

Atrodo, pagarsinus apie naujus išskirtinių automobilių ganytojo išsišokimus Kauno gatvėse,...