aA
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) liepos 9 d. 9 val. duomenimis, per praėjusią parą patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius yra 3.
Per parą patvirtinti trys nauji susirgimo koronavirusu atvejai
© Vidmantas Balkūnas

Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 1857, sergančių žmonių skaičius: 203.

Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 79
Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 11
Pasveikusių žmonių skaičius: 1564
Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 123

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 42

Savivaldybės, kuriose šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl ko šią savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų: Radviliškio r. ir Vilniaus r. savivaldybės.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos liepos 9 d. 10 val. duomenimis:

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 3993
Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 451987 (iš jų – 128041) iš mobilių punktų.

Trečiadienio duomenys privertė susirūpinti

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC), trečiadienį, liepos 8 d. 9 val. duomenimis, per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius yra net 10.

DELFI primena, kad trečiadienį Sveikatos apsaugos ir susisiekimo ministrams pavesta pasiruošti, kokių priemonių būtų imamasi, jei imtų augti susirgimų koronavirusu skaičius.

„Reikia būti viskam pasiruošusiems, kiekvieną dieną sekame situaciją valstybėse, kurios taip pat arba mažiau sėkmingai susitvarkė su pirma banga, ir matome labai blogą tendenciją – antros bangos kilimas yra žaibiškas, staigus, gerokai staigesnis negu pirmas. Analizuojame duomenis iš kitų valstybių, kokiuose sektoriuose tai prasidėjo, – viešasis transportas, prekybos centrai, masiniai renginiai. Reikia būti pasiruošusiems“, – po Vyriausybės posėdžio sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Vyriausybės vadovas patikino, kad nekalbama apie kokios nors veiklos uždarymą.

„Bet reikia pasiruošti. (…) Ypač rugsėjį, kai baigsis atostogų metas. Jei būsime stipriai ir smagiai pakeliavę, visko gali būti“, – sakė S. Skvernelis, vildamasis, kad ribojimo priemonių galiausiai ir neprireiks.

Ragina pagalvoti dėl kelionių į Bulgariją, Rumuniją, Kroatiją

Vyriausybė kol kas nepriėmė jokių sprendimų dėl kelionių arba privalomos saviizoliacijos grįžus iš kelionių į Bulgariją, Rumuniją, Kroatiją, tačiau premjeras paragino pagalvoti, ar vykti į šias šalis.

„Jau buvo Sveikatos apsaugos ministerijos viešas įspėjimas, kad žmonės pasirinktų, o ir organizatoriai turėtų gerai įvertinti. (…) Situacijos tose šalyse (…) dramatiškai blogėja, mes galime atsidurti situacijoje, kokioje buvome kovą, kad grįžus vėl reikės privalomai saviizoliuotis. (…) Yra rizika, kad neįvyks skrydžiai“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras informavo, kad antradienį ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius įpareigotas susitikti su kelionių organizatoriais ir įvardyti rizikas.

Ragina žmones elgtis atsakingai

Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuota dešimt naujų koronaviruso atvejų. Ministras pirmininkas sako, kad dabartinėje situacijoje ypač nerimą kelia įvežtiniai atvejai ir žmonių elgesys, kai jie, grįžę iš užsienio, pradeda „nuo bažnyčios, šeimos renginių, ligoninių, masinių renginių lankymo“.

Vyriausybės vadovo nuomone, grįžę iš užsienio žmonės turėtų jausti atsakomybę ir laikytis „nerašytos taisyklės“ saviizoliuotis arba užsiregistruoti ir atlikti testą dėl koronaviruso.

Kalbėdamas apie židinius atskirose gydymo įstaigose, premjeras teigė, kad tai irgi yra susiję „arba su darbuotojų, arba lankytojų buvimu kažkur“.

„Kol kas nenorėčiau sakyti , kad mes esame ties antros bangos riba. Bet matome, kad atsipalaidavome visi. Pažiūrėjus vien į šventinį savaitgalį, masinius renginius, atrodo, kad Lietuvoje nieko nebuvo, grėsmės nėra. Yra grėsmė, saugokimės visi, kad nereikėtų naudoti tų priemonių, kurios būtų sunkiai pakeliamos Lietuvai“, – ragino S. Skvernelis.

Premjeras sakė, kad kol kas nėra jokio sprendimo dėl privalomo kaukių dėvėjimo.

„Siūlau jas dėvėti, kur tik yra galimybė ir padidėjusi rizika gyventojams, – ir viešajame transporte, ir į parduotuves su jomis eiti, ypač tiems, kurie jaučia kurį nors simptomą. Tai – geriausia profilaktinė priemonė. Dėl privalomumo kol kas sprendimo nėra“, – sakė S. Skvernelis.

Pratęsė vidaus sienų kontrolę

Vyriausybė trečiadienį pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymui pratęsti vidaus sienų kontrolę 30 dienų, t. y. iki rugpjūčio 15 d., 24 val., – vykdyti į Lietuvos Respubliką atvykusių asmenų patikrinimus prie Europos Sąjungos vidaus sienos: tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Tai reiškia, kad bus tikrinami tik atvykusių lėktuvais arba keltais asmenų pasai. Atvykusių sausumos keliais asmenų pasai nebus tikrinami, teigiama VRM pranešime spaudai.

„Vidaus sienų kontrolė toliau bus tęsiama, atsižvelgus į esamą situaciją, ypatingas dėmesys bus kreipiamas į atvykusius iš labiausiai paveiktų šalių. Mūsų tikslas – kiek įmanoma labiau užtikrinti Lietuvos gyventojų saugumą“, – teigė vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

Vyriausybė nusprendė patikslinti užsieniečių, gyvenančių valstybėse, įtrauktose į ES nustatytą trečiųjų šalių, kurių gyventojams neturėtų būti taikomas ES išorės sienų kirtimo apribojimas, sąrašą. Atvykimas iš trečiųjų šalių nebus ribojamas, nebent sergamumas jose neatitiks Lietuvoje taikomų sergamumo kriterijų (25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 kalendorinių dienų).

Taip pat į Lietuvą bus leidžiama atvykti jūrininkams. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad jūrininkai atvyksta ne turizmo, o darbo tikslais.

Priėmė sprendimą dėl renginių

Vyriausybės posėdyje pritarta ir Kultūros ministerijos siūlymui didinti dalyvių skaičių renginiuose – numatoma, kad liepos 17–31 d. renginiuose galės dalyvauti ne daugiau nei 1 000 žiūrovų atvirose erdvėse ir ne daugiau nei 400 žiūrovų uždarose erdvėse. Renginių organizatoriams rekomenduojama įvertinti ir tai, kad prireikus renginių uždarose erdvėse metu turi būti laikomasi saugumo reikalavimų (2 metrų atstumo tarp asmenų, o jeigu jis mažesnis, privaloma dėvėti apsaugines priemones).

VRM primena, kad liepos 3 d. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino labiausiai koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą. Atvykusiems iš jame nurodytų valstybių bus privaloma izoliacija. Sąrašas taikomas į Lietuvą grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą. Pagal praplėstą valstybių sąrašą izoliuotis bus privaloma ir atvykusiems iš Ukrainos, Liuksemburgo, Serbijos ir Juodkalnijos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(14 žmonių įvertino)
3.2857

Top naujienos

Linksmybės Vilniaus daugiabutyje baigėsi didžiausiu siaubu: kaimynai papasakojo daugiau detalių (172)

Druskio g. Karoliniškėse daugiabutis tiek policijos savo kieme, ko gero, dar nebuvo matęs. Net...

Nuo trečiadienio įsivyraus sausi orai

Šiandien per šalį slinks mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas. Rytą storesni jo debesys...

Žmogžudystė Plungėje: žiauriai nužudyta moteris (14)

Pirmadienio vakarą, apie 19.40 val., Plungėje, Aušros g., rastas nužudytos 59 metų moters...

Daug perdavimų – nė vieno įvarčio: Ispanijos rinktinė namie neįveikė švedų (83)

Europos futbolo čempionate užfiksuotos pirmosios nulinės lygiosios. Akivaizdžia rungtynių...

Penkiolikos vaikų mama Eglė – apie meilę, iššūkius ir buitį: kibiras bulvių pietums ir šeši skalbimai per dieną (64)

Delfi „Metų moterys 2021 ” rinkimuose nominuota Eglė Vaitkevičienė – išties išskirtinė...

BYPOL: Ramaną Pratasevičių sumušė pats Lukašenka (307)

Prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą nusistačiusių buvusių jėgos...

Didžiuosius vežėjus atstovaujantis Drižas: prastos darbo sąlygos – tai tik pavieniai atvejai, bet ne viso sektoriaus problema (28)

Krovinių pervežimo ir logistikos verslas Lietuvoje sukuria 8 proc. Bendrojo vidaus produkto –...

Čia gimiau, čia ir numirsiu: trisdešimtmetė ūkininkė Rasa griauna stereotipus apie Lietuvos kaimą (7)

Trisdešimtmetė Rasa Rasimaitė juokiasi, kad tame pačiame kaime ir gimė, ir mirs. Nors kitas...

Nutarė vaikus žindyti iki mokyklinio amžiaus: ar tai naudinga? (49)

Ar naudinga maitinti vaikus krūtimi iki mokyklos? Moteris, maitinanti krūtimi savo 5 m. dukterį ir...