aA
Nuo praėjusių metų pavasarį Lietuvoje prasidėjusios koronaviruso pandemijos vidaus reikalų sistemos pareigūnų ir darbuotojų atlyginimų priedams papildomai skirta daugiau nei 16 mln. eurų.
Pinigai
Pinigai
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pasak Vidaus reikalų ministerijos, šie priedai statutinių įstaigų pareigūnams ir kitiems darbuotojams skirti už papildomų užduočių atlikimą, padidėjusį darbų mastą, už darbą, nustačius pareigūną veikiančius kenksmingus arba pavojingus veiksnius ar esant nukrypimams nuo normalių sąlygų.

Šiuo laikotarpiu Policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnams, kurie tiesiogiai dalyvavo pandemijos valdyme, vykdė karantino reikalavimų kontrolę ir užtikrino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus skirtos priemokos už darbą poilsio, švenčių dienomis ir nakties metu bei viršvalandžius.

Priedams už darbą praėjusių metų kovo-balandžio mėnesiais ir lapkritį Vyriausybė papildomai skyrė beveik 9,16 mln. eurų. Beveik 1,75 mln. eurų buvo skirta vien tik ilgąjį 2020-ųjų Velykų savaitgalį dirbusiems pareigūnams.

Taip pat daugiau nei 2 mln. eurų skirta priedams už darbą pernai gruodį. Kiek daugiau nei 1,11 mln. eurų tuomet skyrė Vyriausybė, dar maždaug milijoną iš savo lėšų sumokėjo ir Policijos departamentas.

Kaip rodo VRM duomenys, šių metų sausį ir vasarį statutinių įstaigų pareigūnams priedais prie atlyginimo buvo išmokėta, atitinkamai, 2,33 mln. ir 1,83 mln. eurų.

Didžioji dalis šių lėšų per abu mėnesius atiteko Policijos departamentui – iš viso daugiau kaip 2,96 mln. eurų.

Daugiau kaip milijonas eurų skirta pasieniečių priedams, apie 140 tūkst. eurų – ugniagesiams gelbėtojams, Viešojo saugumo tarnybai – apie 27 tūkst. eurų, penki tūkstančiai eurų taip pat išmokėti ir FNTT pareigūnams.

Ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėjos Boženos Zaborovskos-Zdanovič teigimu, galutiniai skaičiavimai, kiek lėšų reikės priedams už darbą šių metų kovą, turėtų būti baigti balandžio viduryje.

Tuo metu Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad per pirmuosius tris šių metų mėnesius departamentas priedams skyrė ir dar papildomus pusantro milijono eurų, kurių Vyriausybė nekompensavo.

„Mums kainavo papildomai 1,5 mln. eurų iš mūsų biudžeto, kurie nebuvo numatyti, karantino režimo užtikrinimui“, – BNS sakė jis.

Pasak R. Matonio, šie priedai viršvalandžius dirbantiems pareigūnams ar tyrėjams pirmą kartą buvo išmokėti pernai gruodį.

„Jau nuo kito mėnesio jis nebus mokamas, nes mes jau nelabai turime galimybių“, – teigė departamento atstovas.

B. Zaborovskos-Zdanovič teigimu, 2020 metais VRM statutinėms įstaigoms taip pat buvo papildomai skirta 2,65 mln. eurų, kurie buvo panaudoti asmens apsaugos priemonėms ir kitai reikalingai įrangai įsigyti.

„Už kaukes, už reagentus, už asmens apsaugos priemones ir už postų įrengimui reikalingą įrangą“, – BNS sakė ji.

Anot jos, nei viena iš VRM pavaldžių statutinių įstaigų papildomų lėšų šioms išlaidoms šiemet neprašė skirti.

Pirmasis karantinas Lietuvoje įvestas pernai kovo 16 dieną ir truko iki birželio 17-osios. Tiesa, judėjimo tarp savivaldybių apribojimai tuomet galiojo tik tris šventinio Velykų savaitgalio dienas.

Prastėjant epidemiologinei situacijai antrą kartą karantinas įvestas pernai lapkričio pradžioje, pastarąjį kartą jis pratęstas iki balandžio pabaigos.

Nuo praėjusių metų gruodžio iki šios savaitės vidurio Lietuvoje galiojo ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimas. Kovo viduryje draudimas kuriam laikui buvo panaikintas ir judėjimas ribotas tik 16-oje prasčiausius epidemiologinius rodiklius demonstravusių savivaldybių.

Vis dėlto Vyriausybė prieš šventinį Velykų savaitgalį, siekdama sustabdyti COVID-19 plitimą, judėjimo apribojimus atnaujino ir jie galiojo iki šio trečiadienio. Tuomet nuspręsta daugiau šių ribojimų nepratęsti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.3333

Top naujienos

Delfi PliusVaidas Mikaitis

Į šią Azijos šalį taip sunku patekti, kad lietuvis jau ėmė galvoti apie nusikaltimą: bendrininkų rasti nepavyko, o planų vos nesužlugdė Lenkija

Manęs klausia, kodėl iki šiol nieko neparašau apie ką tik įvykusią kelionę į Pietų Korėją....

Rusų programišiai „laužia“ Lietuvos informacines sistemas: įspėja, kad tai gali būti dar tik pradžia (6)

Dėl sustabdyto tranzito į Kaliningradą, rusų programišiai nuo penktadienio pradėjo...

„Belligcat“ vadovas: tas šalis, kurios padeda Putino režimui, reikia šalinti iš ES (12)

Nepaisant griežtų sankcijų, karą prieš Ukrainą pradėjusi Rusija iš naftos ir dujų pardavimo...

Pasauliui ir Lietuvai žada recesiją: laimės tik vienas sektorius (2)

Tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface Baltics“ naujausiame rizikos valdymo tyrime...

Delfi PliusNatalia Drozdiak, Kati Pohjanpalo, Firat Kozok

Istorinis žingsnis radikaliai pakeis Europos gynybą: tai labai stipri žinutė Putinui

NATO žengė dar vieną žingsnį stiprindama su Rusija besiribojantį rytinį frontą – tam...

Karas Ukrainoje. Ukraina ruošiasi galimam puolimui iš Baltarusijos: grėsmė gana didelė okupantai planuoja referendumą dėl Chersono prijungimo prie Rusijos (12)

Rusijos atakos, pareikalaujančios ir žmonių gyvybių, Ukrainoje nesiliauja – vėl apšaudyti...

Grybauskaitė: jokių pokyčių dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti (3)

Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos ( EK ) gairėse dėl Kaliningrado tranzito be...

Kretingos rajone apvirtus traktoriui žuvo žmogus

Kretingos rajone skaudi nelaimė vyrui kainavo gyvybę.

„Vilniaus vandenys“: galimi geriamojo vandens sutrikimai vėliau jie buvo pašalinti

„Vilniaus vandenys “ išplatino žinutę dėl galimo geriamojo vandens sutrikimo.

Analitikai: ES draudimas dėl laivų Rusijai gali būti skausmingesnis už naftos embargą

Europos Sąjungos draudimas apdrausti rusišką naftą gabenančius tanklaivius potencialiai gali...