aA
Lietuvai beveik tris mėnesius tebegyvenant karantino ritmu, pas gydytojus nepatenkantys pacientai nebetyli.
P. Židonio nuotr.
P. Židonio nuotr.

Reikalauja ambulatorijos

„Norime dar gyventi. Mes labai vargstame be medikų pagalbos. Užeina skausmai, reikia susileisti vaistus, o nėra kur. Tenka beveik kas dieną kviesti greitąją“, – piktinosi laišką „Sekundei“ atsiuntę Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centro pacientai – Žibartonių, Mitriūnų, Raičionių, Linkaučių, Burvelių, Žydelių kaimų gyventojai.

„Tarp mūsų daug kardiologinių ligonių, yra diabetikų, jiems reikia tikrintis kraują, o nėra kur. A. Veryga sušvelnino karantino sąlygas, dauguma ambulatorijų jau dirba, o pas mus jokios žinios“, – tvirtino laiško autoriai.

Toks pagalbos prašymas buvo netikėtas Krekenavos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiajai gydytojai Nijolei Lekarauskienei.

„Jūs mane nustebinote. Niekas į mane, kaip vadovę, nesikreipė, kad būtų kas negerai. Dirbame, kaip priklauso“, – aiškino gydytoja.

Anot jos, įstaigos internetiniame puslapyje išdėstyta tvarka, kaip dabar dirbama. Pasak jos, ambulatorija duris atvėrusi jau senokai, kai tik buvo patvirtintas, kaip to reikalauja, planas. Tai buvo padaryta dar gegužės 11 dieną.

Per valandą – du pacientai

N. Lekarauskienės teigimu, kaip ir visur, taip ir Krekenavoje pirmenybė teikiama nuotolinėms pacientų konsultacijoms, tačiau sudarytas ir grafikas, kada priimami žmonės. Šiuo metu kol kas per valandą pas gydytojus gali patekti tik du žmonės, nes po kiekvieno priėmimo turi būti dezinfekuojamas kabinetas, pravėdinama.

Pasak vyriausiosios gydytojos, greičiau susisukti būtų neįmanoma. N. Lekarauskienė tvirtina, kad ir pas medikus į tiesioginę konsultaciją nesiveržiama – pacientų eilių nėra. Bet, kaip ir visose gydymo įstaigose, padaugėjo nuotolinių konsultacijų – elektroniniu būdu išrašomi vaistai, pratęsiamas nedarbingumo pažymėjimas, išrašomi siuntimai.

„Daug kas vyksta nuotoliniu būdu ir sėkmingai“, – tvirtina vyriausioji gydytoja.

Anot jos, ir kraujo tyrimai imami tokia pačia tvarka.

„Ar ateina kraujo tyrimo, ar dėl sveikatos problemų – situacija lygiai tokia pati. Būtina dezinfekcija. Dabar turime gyventi sugriežtintai“, – aiškino N. Lekarauskienė.

Ateina ir pabendrauti

Pasak N. Lekarauskienės, įstaiga nebuvo užsidariusi ir griežtojo karantino metu – teikdavo būtinąją ir skubiąją pagalbą.

„Žmonės prieidavo arba paskambindavo ir ta pagalba buvo teikiama. Labai džiaugiamės, kad Krekenavoje neturėjome COVID-19“, – sako medikė.

Anot jos, iki pasaulį sukausčiusios ir įprastą gyvenimo ritmą suardžiusios pandemijos pas gydytojus žmonės skubėdavo nebūtinai dėl neatidėliotino reikalo.

„Būsiu labai banali. Medikai sako, kad dalis žmonių ateidavo pasikalbėti, pabendrauti tarpusavyje. Iš kitos pusės, bendravimas taip pat yra gydymo dalis. Vaistai – tik kažkelintoje vietoje. Pabendrauja, pakalba, pabūna kitoje aplinkoje, nusiramina. Pamato, kad jais rūpinamasi, ir iš karto lengviau. Gaila, dabar to neliko“, – svarsto N. Lekarauskienė.

„Sekundė“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(46 žmonės įvertino)
3.4348

Top naujienos

Eugenija Grižibauskienė | D+

Verslininkas Kirvaitis – apie „One“ virsmą tarptautiniu gigantu, derybas su „Google“ ir pardavimų šuolį nuo nulio iki 30 milijonų

Aldo Kirvaičio įkurta, globalių finansų rinkoje besidarbuojanti „ Metasite “ kompanija jau...

Turkijoje prasidėjo „antra vasara“: pilni lėktuvai lietuvių atostogauja už juokingas kainas (134)

Nors kalendorinė vasara baigėsi – populiariuose Turkijos kurortuose atrodo, kad atostogų sezonas...

COVID-19 pandemijos pabaigos prognozės: Lietuvos profesoriai pasakė, kada viskas turėtų baigtis (574)

Praėjusią savaitę vakcinos gamintojos „Moderna“ vadovas Stephanas Bancelis viešai pasisakė,...

Nauja tvarka dėl moksleivių izoliacijos įnešė daugiau sumaišties: kai kurių punktų negali suprasti (54)

Sprendimai dėl trumpesnės mokinių izoliacijos socialiniuose tinkluose sukėlė ir tėvų...

Duomenų mokslininkas: nenoriu gąsdinti dėl 4000 naujų atvejų, bet mes link to einame (419)

„Aš sakyčiau prastėjimo greitis yra panašus kaip ir praeitą savaitę, gal šiek tiek...

Daugiausia plaukų netenkame naktį: geri patarimai, kad jie neslinktų miegant (6)

Kad ir kaip puoselėtumėte plaukus, dėl tam tikrų priežasčių gali suintensyvėti jų slinkimas...

Ant suolo lyderį lemiamu metu palikęs Schilleris: mums reikia kitokio jo žaidimo (3)

Po pirmų dvejų rungtynių naujajame Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) sezone dėl komandos gynybos...

F-1 pilotas Nico Huelkenbergas su lietuve žmona Egle tapo tėvais: paskelbė ne tik nuotrauką, bet ir retą kūdikio vardą (33)

Pasaulyje žinomas F-1 pilotas Nico Huelkenbergas šią vasarą vedė lietuvaitę mylimąją...

JK apėmę sunkumai – tuštėjančios lentynos, eilės degalinėse: valdžia švelnina taisykles gali pasitelkti kariuomenę (184)

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas svarsto galimybę pasitelkti kariuomenės vairuotojus, kad...