aA
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pirmadienio vakarą profesoriui Vytautui Landsbergiui prie jo namų Žvėryno rajone surengė gimtadienio staigmeną. Šiandien V. Landsbergis mini 89-ąjį gimtadienį.

TS-LKD iniciatyva profesoriaus namas buvo apšviestas Lietuvos vėliavos spalvomis, V. Landsbergis buvo sveikinamas ir gyvai atliekamomis dainomis.

Sulaukęs dėmesio ir sveikinimų, profesorius neslėpė susijaudinimo bei džiaugsmo.

„Man labai malonu matyti naują Lietuvą – tokią kaip jūs čia dabar. Tiesog sunku patikėti. Jeigu bus tokia Lietuva, tada bus gerai. Nepaleiskit vairo, aš jums seniai sakiau – ateikit ir valdykite šią šalį, tvarkykite, nes su visokiais kitokiais, kažin, ar bus gerai. Jūsų šalis, jūsų laikas“, – kalbėdamas susirinkusiems svečiams ir žurnalistams juokėsi V. Landsbergis.

Oželytė: be jo lietuviai iki šiol klaidžiotų gatvėmis su laisvės siekiu širdyje

Pirmadienį feisbuke profesorių V. Landsbergį 89-ojo gimtadienio proga pasveikino ir Nepriklausomybės akto signatarė, aktorė Nijolė Oželytė. Jos teigimu, jei ne V. Landsbergis, lietuviai iki šiol klaidžiotų gatvėmis su laisvės siekiu širdyje.

„O kuo tai būtų pasibaigę mums, visiems rusų okupuotiems kraštams ir visam pasauliui, galima tik spėlioti. Nes vanduo be tvirtų krantų virsta pelke, o šviesūs siekiai be tvirtos lyderystės nors ir jaudina, bet neapvaisina.

Visos spekuliacijos apie „kitus Sąjūdžio vadovus“ yra veidmainystė, nes dalis jų net ir Kovo 11-os vakarą agitavo už „Lietuvos suverenitetą rusiškų sovietų sudėtyje“, o visų jų tolesnis gyvenimas ir veikla aiškiai parodė kas buvo kas – kas tiesiai į taikinį lekianti strėlė, o kas pripūstas tuščias balionas. Nepaminėsite nė vieno, kas liko nesubliūškęs. Tai ne priekaištas jiems, tai komplimentas mums, nes teisingai tuomet pasirinkome. Tikri lyderiai ne kas šimtmetį gimsta, jie reti,kaip švarūs didelio kalibro deimantai“, – rašė N. Oželytė.

Politikė prisiminė, kai Aukščiausioje Taryboje jai teko dirbti Užsienio reikalų komitete ir dalyvauti susitikimuose su kitų šalių politikais, raginant kitas valstybes pripažinti Lietuvos Nepriklausomybę.

Nijolė Oželytė-Vaitiekūnienė
Nijolė Oželytė-Vaitiekūnienė
© DELFI / Karolina Pansevič

„Vykdavome į tokius susitikimus kartu su latvių ir estų atstovais, nes užsienis matė mumyse vieningą Baltijos regioną. Latvių ir estų kolegos kai kada negalėdavo nuslėpti tam tikro nemalonaus jausmo, o kartais net pavydo, kad visi užsienio politikai žinojo tik vieną Baltijos šalių išsivadavimo lyderio pavardę – Landsbergis. Matyt, tam buvo svari priežastis, tuomet politikų dar niekas nereklamavo kaip reklamuoja prekes.

Vienareikšmis, tiesus, kietas, nepatogus, principingas ir protingas žmogus niekada nebus visiems švelnus kaip kompresas, jis siutins vidutinybes ir kuklaus suvokimo piliečius, nes anie niekaip nesupranta, kodėl būtent jis – toks buitiškai nemielas, nepatogus ir vulgariai nesusipaprastinantis – yra vedlys, o ne koks nors kitas, „liaudžiai artimas ir paprastas, kaip mes visi“, – tęsė N. Oželytė.

Jos teigimu, V. Landsbergis – išskirtinis žmogus.

Per 89-ąjį gimtadienį Landsbergis sulaukė staigmenos
© DELFI / Orestas Gurevičius

„Būtent toks deimanto kietumo lyderis yra nepakeičiamas, kuomet kyla kritinė situacija valstybėje, kaip kad būtinas chirurgo peilis, kuomet kyla pavojus gyvybei. O pavojui praėjus, aišku, ir žmogaus, ir chirurgo skalpelio aštrumas dirgina norinčius atsipalaiduoti, atbukti ir apkemsijus pasnūduriuoti prie ramaus upelio, paspjaudant į tą, kuris prie to upelio atvedė“, – rašė N. Oželytė.

Tuo, pasak jos, nereikia stebėtis ar piktintis.

„Prie melo, gudravimo ir veidmainystės patamsių pripratusias mieguistas akis labiausiai dirgina ir žeidžia šviesa. O kas nori ir sugeba gyventi atsimerkęs, kas pasiryžęs ir gali žygiuoti pirmyn, tam ir pranašesnis žmogus, ir gilesnė patirtis yra brangi dovana, nes tai – kelrodė žvaigždė“, – pridūrė N. Oželytė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(512 žmonių įvertino)
3.2578

Top naujienos

Kaip pareigūnas nusilenkė šaltakraujam žudikui: nutariau surizikuoti

Net pusę metų slapta stebėtas dabar jau pareigų netekęs Vilniaus pataisos namų Saugumo valdymo...

Kai kurioms moterims gresia ankstyva menopauzė: tai gali išduoti keli ženklai (4)

Menopauzė „jaunėja“ – jei anksčiau būdavo įprasta, kad ji prasideda sulaukus 50-ies ar...

Svarbiausioje Europos šalyje – prieštaringos žinutės: Kremliui yra kuo džiaugtis ir ko bijoti (38)

Galingiausia pasaulio moteris. Taip buvo vadinama kanclerė Angela Merkel , o jos vadovaujama šalis...

Išbandė į Vilnių vežantį kalėdinį traukinį: šia idėja galime girtis visame pasaulyje – Lietuvos sostinė nustelbė visus (36)

Visame pasaulyje miestai konkuruoja, kas originaliau ir gražiau pasiruoš kalėdiniam sezonui. Arši...

D+Dailius Dargis

Jo laidotuvėse išdrįso dalyvauti tik drąsiausieji: legendinės grupės būgnininko virsmas į gangsterį ilgą laiką šiurpino Biržus

1990-ųjų pradžioje Biržuose suklestėję vadinamieji pašto karveliai iki šiolei yra laikoma...

Nekaltai prasidėjęs vairuotojos pokalbis su policininku baigėsi tragiškai (11)

Elementarus policininko ir sustabdytos juodaodės vairuotojos pokalbis, virtęs aršiu konfliktu ir...

Kuzminskas rinktinėje keičia Bendžių: Maksvytį įtikino solidus debiutantas (5)

Kazys Maksvytis pasirinko dvyliktuką krepšininkų, kurie pirmadienį žais 2023 metų pasaulio...

Meistrui vargonus teko ir krauju aplaistyti

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra iškilmingai minės dvi ypatingas sukaktis – šios...

Kauno eglei neįmanoma atsispirti: kviečiame balsuoti, kuriais metais ji sužavėjo labiausiai balsavimas (22)

Pagrindinė Kauno miesto Kalėdų eglė kasmet atsiduria šventinio dėmesio centre, vis iš naujo...

Plinta vaizdai iš Dima Bilano koncerto: atlikėjas pasirodė apsvaigęs ir vos stovintis ant kojų (32)

Socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai iš Dima Bilano koncerto. Juose...