Mokytojų atstovai, kaltinę Lietuvos valdžią nepagrįstu lėšų naudojimu, patys dėl iššvaistyto turto prarado profesinės sąjungos patalpas. Kelis dešimtmečius Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) Vilniuje priklausiusios patalpos – pastatas Palangos gatvėje – buvo parduotos iš varžytinių už 3 mln. litų.
Aleksas Bružas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kada ir kam parduota profsąjungos būstinė, jos pirmininkas Aleksas Bružas pasakyti negalėjo, nes esą nesidomėjo antstolių veiksmais. Tačiau nuo šios profesinės sąjungos atskilusio Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPSS) žiniomis, patalpas nusipirko klaipėdietis verslininkas. Šio susivienijimo atstovui Romui Turoniui abejonių kelia pernelyg maža pastato pardavimo kaina: "Vilniaus centras, pusė pastato, trys aukštai – už tris milijonus? Girdėjau, kad anksčiau už mūsų patalpas šalia esantis bankas siūlė dvigubai", – kalbėjo jis.

A.Bružo vadovaujama organizacija kol kas tebėra senosiose patalpose, bet jau ruošiamasi keltis. Tačiau pirmininkas dar nežino kur. Pastatas parduotas dėl LŠDPS skolų. Kokio dydžio ši skola – nuomonės skiriasi. A.Bružo teigimu, reikia grąžinti tik 1,85 mln. litų, o AŠDPSS skaičiavimais, visos skolos siekia 8 mln. litų – tiek už nelegalius sandėrius, tiek organizacijoms narėms, iš kurių taip pat buvo imami pinigai skoloms dengti.

Nešvarūs milijonai

Anot AŠDPSS atstovo R.Turonio, didžiulės skolos susidarė dėl neteisėtos A.Bružo ūkinės ir komercinės veiklos. Prieš porą metų A.Bružas sąjungai priklausiusius Palangos poilsio namus "Dalia" už 400 tūkst. litų pardavė savo paties vadovaujamai bendrovei "PRPC". "Šis poelgis buvo aiškinamas tuo, kad neva profesinė sąjunga negali gauti ES fondų paramos šių poilsio namų remontui, todėl reikia steigti atskirą bendrovę. "PRPC" akcininkai buvo A.Bružas, tuometis jo pavaduotojas Eugenijus Jesinas ir mūsų sąjunga", – finansines peripetijas aiškino R.Turonis.

Anot jo, vėliau paaiškėjo, kad ES skiriamą paramą organizacija gali gauti ir tiesiogiai, o "Dalios" akcijos pirmininko ir jo pavaduotojo buvo naudojamos asmeniniam pelnui gauti. Sandėrį šiuo metu tiria prokuratūra.

Dar vienas abejonių keliantis A.Bružo veiksmas – buvusios pionierių stovyklos "Žiburėlis" pastatų Valakampiuose pardavimas. Teisme paaiškėjo, kad ši stovykla nepriklauso LŠDPS, todėl jos pardavimas paskelbtas negaliojančiu, o profsąjunga pirkėjui turėjo grąžinti gautus pinigus – 1,85 mln. litų. "Bet pinigų jau nebuvo – A.Bružas negalėjo pasakyti, kur jie panaudoti. Užsakėme nepriklausomą auditą, jo išvadose teigiama, kad buvo vykdoma neskaidri ir veikiausiai nusikalstama veikla", – apie užgriuvusių skolų priežastis ir tarpusavio nesutarimus pasakojo AŠDPSS atstovas.

Atskyrė klausinėtojus

Prasidėjus teisminiams procesams iš LŠDPS buvo pašalintos visos organizacijos, kurių nariai kėlė klausimus dėl profsąjungos finansų: visos aukštųjų mokyklų profesinės sąjungos, taip pat didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio susivienijimai. R.Turonio teigimu, iš viso nuo LŠDPS atskirta per du trečdalius narių.

Finansinėmis aferomis kaltinamas LŠDPS pirmininkas A.Bružas viską neigia ir dėl skolų kaltina AŠDPSS atstovus – esą dėl jų nepaliaujamų skundų ir bylinėjimųsi įšaldytos organizacijos sąskaitos ir auga skolos.

"Kokie skundikai buvo, tokie ir liko. Nesamos profsąjungos atstovai. Iš tiesų visi tie bylinėjimaisi vyksta dėl to, kad tiek R.Turonis, tiek Audrius Jurgelevičius (AŠDPS pirmininkas – red. past.) nori mano kėdę užimti, bet jų niekas neišrenka", – oponentams atkirto A.Bružas.

"Jei norite viską išsamiai aprašyti, jums reikės viso laikraščio vien šiai temai. O trumpai komentuoti neturiu ką", – nesileido į platesnius komentarus LŠDPS vadovas.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

Popierinių bilietų era baigiasi

Vežimėliu – per kliūčių ruožą

Žongliruotojų šou parko lankytojams

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (55)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (412)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (1)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (263)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (270)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Emigrantė atskleidė, su kokiais bandymais pakenkti susidūrė jos šeima (2)

Kas jau kas, bet Škotij oje gyvenantys Inga ir Valerijus Tamoševičiai puikiai žino, ką reiškia...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs (297)

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (376)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Didvyriška istorija už zoologijos sodo sienų: kaip šeima nuo mirties išgelbėjo beveik 300 žydų (28)

Įsivaizduokite, kad jūsų gyvybei gresia pavojus vien už tai, kad pasiūlėte stiklinę vandens...

Pasikeitimai deklaruojant pajamas už 2017 m. (1)

2017 m. rugpjūčio 24 d. įsakymu Nr. VA-68 patvirtintos Metinės pajamų deklaracijos GPM308...