aA
Apie 25 mln. litų valstybei jau kainavusioje bažnytinių objektų tvarkymo programoje pinigai liejasi toliau. Teisingumo ministerija pastebi, kad Vyriausybė neseniai pinigus skyrė atlikti darbams, kurie jau buvo finansuoti ankstesniais metais. Vienas to pavyzdžių – Pažaislio vienuolyne įrengiami viešieji tualetai. Nors už tualetus jau sumokėta 380 tūkst. litų, prisireikė dar beveik 200 tūkst.
Pažaislio vienuolyne įrengiamų viešųjų tualetų kaina – daugiau nei pusė milijono litų
© A.Didžgalvio nuotr.

Ūkio ministerijos DELFI pateiktais duomenimis, Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo programoje tualetų įrengimui Pažaislio kamaldulių vienuolyno ansambliui priklausančiame pastate 2007-2008 ir 2010 m. skirta 380 tūkst. litų. Prieš porą savaičių Vyriausybė savo nutarimu patvirtino, kad analogiškiems darbams šiemet bus skirta dar 197 tūkst. litų, bendrą viešųjų tualetų įrengimo kainą padidinant iki 577 tūkst. Lt.
Programa pradėta dar Gedimino Kirkilo Vyriausybės laikais. Daugiausiai lėšų – apie 21 mln. litų – išleista 2007 ir 2008 metais.

Tvoros tvarkymui – 300 tūkst. Lt

Teisingumo ministerija pastebi, kad tualetai Pažaislio vienuolyne – ne vienintelis piligrimų kelio programos punktas, kuriam finansavimas skirtas ne pirmą kartą. Ministerija DELFI informavo, kad situacija kartojasi ir su Aušros vartų koplyčios bei Šv. Teresės bažnyčios Vilniuje tvarkymu: pernai šiems darbams skirta 800 tūkst. Lt, šiemet – dar 600 tūkst. Tą patį Teisingumo ministerijos specialistai pastebėjo ir Trakų parapinės bažnyčios tvarkybos darbuose – pernai valstybė jiems skyrė 800 tūkst. Lt, šiemet dar 300 tūkst. litų skirta bažnyčios tvorai tvarkyti.

Be to, Teisingumo ministerija pažymi, kad kitąmet taip pat ketinama finansuoti darbus, kuriems finansavimas jau skirtas šiemet. Šias įžvalgas ministerija oficialiai pateikė Vyriausybei prieš posėdį, kuriame buvo nuspręsta piligrimų kelio projektui šiemet iš Privatizavimo fondo lėšų skirti daugiau nei 4 mln. litų.

„Teisingumo ministerija teiktoje išvadoje išsakė poziciją, kad pakartotinis lėšų skyrimas tiems patiems objektams turėtų būti pagrįstas ir motyvuotas, nurodant konkrečius argumentus dėl kiekvienos pakartotinai finansuojamos priemonės“, - DELFI sakė teisingumo ministro patarėja ryšiams su visuomene Vaida Vincevičiūtė.

Pasak jos, Vyriausybės posėdžio metu Kultūros ministerijos atstovai teigė, esą visos šios lėšos naudojamos ne jau atliktiems darbams finansuoti, o naujų darbų atlikimui. Tokio paaiškinimo Teisingumo ministerijai pakako.

29 mln. litų – dar ne viskas

Ūkio ministerija DELFI informavo, kad piligrimų keliui finansavimas buvo skiriamas nuo 2007 m. su nedidele pertrauka – 2009 m. Andriaus Kubiliaus Vyriausybė dėl sunkmečio lėšų neskyrė.

2007, 2008 ir 2010 m. šiai programai iš viso skirta apie 25 mln. litų. Daugiausiai pinigų iš Privatizavimo fondo bei valstybės biudžeto bažnytinių objektų tvarkymui išleista iki krizės. Ūkio ministerijos pateiktais duomenimis, 2007 m. skirta 10 mln. litų, 2008 m. – 11 mln. Lt. Pernai, kaip ir šiemet, apsiribota kuklesne, maždaug 4 mln. litų suma.

Kol kas daugiausiai lėšų skirta Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilikai, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčiai ir tarp jų esančiai teritorijai tvarkyti. Ūkio ministerijos duomenimis, lig šiol čia atlikta įvairių darbų už beveik 7 mln. litų. Šiemet šiai teritorijai numatyta dar 477 tūkst. Lt.

Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos tvarkymui lig šiol išleista daugiau kaip 4,6 mln. Lt. Vien šios bažnyčios grindų remontas ir restauravimas valstybei jau kainavo daugiau nei 2,9 mln. litų. Šiemet Kauno arkikatedros tvarkymui numatyta dar 171 tūkst. Lt.
Jau minėtiems Aušros vartų koplyčios bei Šv. Teresės bažnyčios tvarkymui lig šiol išleista 2,8 mln. Lt, šiemet čia atliktų darbų kaina ūgtelės dar 600 tūkst. Lt.

Sudėjus visą lig šiol programai skirtą finansavimą, per ketverius metus piligrimų kelio biudžetas sudarė apie 29 mln. Lt. Tačiau bendra piligrimų kelio kaina bus gerokai didesnė, mat darbus numatoma vykdyti dar dvejus metus.

„Kiekvienų ateinančių metų lėšų poreikis yra nustatomas atsižvelgiant į einamųjų metų priemonių įvykdymo rezultatus. Kadangi valstybės finansinės galimybės yra ribotos, darbai atitinkamuose objektuose užtrunka ne vienerius metus“, - pabrėžia Ūkio ministerija, aiškindama, kodėl tiems patiems darbams skiriamos vis naujos lėšos.
Piligrimų kelio projekto lėšų poreikis ateinantiems metams dar nėra žinomas. Programą numatoma baigti 2013 m.

Per metus Pažaislio vienuolyno ansamblį vidutiniškai aplanko apie 80
tūkstančių vietos ir užsienio turistų. Didelė dalis jų atvyksta
organizuotomis grupėmis, kurioms higienos infrastruktūra yra būtina
kelionės ir poilsiavimo sąlyga.

Ūkio ministerija: Pažaislio vienuolynas - svarbi traukos vieta

Pažaislio vienuolynas viena svarbiausių piligrimų kelio Lietuvoje ir
žmonių traukos vietų. Tad minimų lėšų pinigų reikėjo ne klozetų pirkimui, o visos vamzdynų sistemos įrengimui ir sutvarkymui, - pinigų skyrimą paaiškina Ūkio ministerija.

Kaip primenama ministerijos pranešime spaudai, viešųjų tualetų įrengimo darbus sudaro: lietaus kanalizacijos darbai,vidaus vandentiekio ir kanalizacijos darbai, elektros darbai, vėdinimo įrangos darbai, viešųjų tualetų statybos ir įrengimo darbai, fasado apdailos darbai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Korupcijos ir dopingo lizdas: pasauliniu mastu demaskuoti sunkiosios atletikos užkulisiai (24)

Kanados profesorius Richardas McLarenas, atlikęs pagrindinį vaidmenį narpliojant Sočio olimpiados...

Iš ligoninės pabėgusi pensininkė Vanda sako, kad tai priminė košmarą: jie mane gaudė ir nenorėjo išleisti (187)

Lietuvoje – kažkoks keistas bėgimo iš ligoninių sezonas. Pacientai vis dažniau patys...

Atkeliauja šiltesnių ir neramesnių orų banga

Penktadienio pirmąją dienos dalį debesys bus reti, todėl vyraus saulėti orai, lietaus nenumatoma....

Žiniasklaida: Sutkaus byloje STT į apklausas vieną po kito kviečia Seimo narius (34)

Teisėsaugai atliekant tyrimą dėl galimo neteisėto poveikio teisėkūrai, Specialiųjų tyrimų...

Po 6 metų studijų LSMU – studentus nuliūdinęs sprendimas: mums tereikėjo paprasto žmogiškumo (80)

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ( LSMU ) moka stebinti savo studentus – paaiškėjo, jog...

Išvados iš karantino neįvedusios Švedijos (210)

Mokslininkas, pasiūlęs prieštaringai vertinamą Švedijos „Covid-19“ strategiją, teigia, kad...

Garsaus astronomo gyvenimas buvo itin spalvingas: augintinis briedis nustipo padauginęs alkoholio (13)

Tycho Brahe – vienas iškiliausių astronomų. Šis 1546–1601 metais gyvenęs danų didikas buvo...

Aludaris Viršilas apie netikėtai užklupusius sunkumus: į valstybės kišenę nusprendėme nelįsti (33)

Jeigu vis dar tikite pasakomis, tai seniai seniai buvo tokie laikai, kai vyrai alų, midų gėrė, kad...

|Maža didelių žinių kaina