Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje antradienį jis taip pat pažadėjo, jog įmonė teritoriją po gaisro sutvarkys per dvi dienas.

Pasak V. Sapožnikovo, visa Kauno padalinio teritorija užima 25 tūkst. kv. metrų, išdegęs plotas, t.y. du sandėliai, užima atitinkamai 2,6 ir 1,2 tūkst. kv. metrų. Įmonės vadovo teigimu, sandėliai buvo su atskirais įėjimais, bet turėjo bendrą sieną. Pavojingų atliekų sandėlyje buvo dažai, lakas ir kitos medžiagos, dalis jų, pasak įmonės vadovo, šiuo metu sandėliuojamos įmonės teritorijoje, po atviru dangumi, tačiau specialiose talpose.

„Užsidegė nepavojingų atliekų sandėlis, ugnis, vėjas buvo į pavojingų atliekų sandėlio pusę ir užsidegė šalia per sieną esantis sandėlis pavojingų. Nėra taip, kad atliekos išdegusios iki nulio – yra nemaži kiekiai, kuriuos turime išvalyti nuėmę stogą, nes betoninės konstrukcijos pavojingos, atskirsime betoną – griovimo atliekas nuo sandėliuotų atliekų“, – pasakojo įmonės direktorius.

Jis kol kas teigė negalintis pasakyti, koks pavojingų atliekų kiekis sudegė ar apdegė. Žala gamtai dar bus skaičiuojama kartu su Aplinkos apsaugos departamentu, įmonė, anot vadovo, buvo apsidraudusi.

Anot V. Sapožnikovo, į bendrovę „Toksika“ išvežta ir 84 tonos susmilkusių pavojingų atliekų iš gretimo pavojingų atliekų sandėlio, į kurį taip pat buvo persimetęs gaisras.

„Antro sandėlio tvarkymas buvo apsunkintas apdegusių, pavojingai kabančių betoninių konstrukcijų. Tokias betonines konstrukcijas tvarkyti tik viena įmonė turi įrengimą, kuris važiuoti Lietuvos keliais turi gauti atskirą leidimą“, – pasakojo direktorius.

„Jį gavome operatyviai iš Kelių direkcijos pirmadienį ryte, pirmadienio popietę jis padėjo griauti. Dabar yra atlaisvinta galimybė patekti saugiai, be grėsmės gyvybei, į 30 proc. sandėlio“, – tvirtino jis.

Anot bendrovės vadovo Vitoldo Sapožnikovo, pirmadienį jau sutvarkyta gaisro neapimta teritorija.

„Baigiame sutvarkyti nepavojingų atliekų sandėlio išdegusią teritoriją, liko išvežti atliekas, sušluoti, ir tvarkymas bus baigtos. Maksimum dvi dienos“, – sakė „Žalvario“ direktorius.

Gaisras įsiplieskė ketvirtadienį „Žalvaris“ nepavojingųjų atliekų sandėlyje, kuriame buvo išrūšiuojamos, supresuojamos ir saugomos popieriaus bei plastiko atliekos.

Ugnis visiškai sunaikino 2,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėlį, kuriame sudegė apie 135 tonos popieriaus ir 250 tonų plastiko. Bendrovės teigimu, šios atliekos antrinių žaliavų rinkoje gali būti vertos apie 160 tūkst. eurų.

„Iki savaitgalio teritorija bus švariai iššluota, išvalyta, ir, pasiruošus tolimesniam normaliam gyvenimu, pasitarus su „Kauno vandenimis“, bus galima paleisti ir lietaus nuotekas, nes nebeliks jokios grėsmės, nebeliks pelenų tose vietose“, – kalbėjo įmonės direktorius.

V. Sapožnikovas tikino, kad dalis atliekų degusiuose sandėliuose yra išsilydžiusios ar aprūkusios, bet atpažįstamos, tad jas galima prieš išvežant išrūšiuoti.

Anot jo, teritorijoje nuolat matuojama tarša, ji neviršija normų.

Visus gaisro padarytus nuostolius bendrovė dar vertina. Gaisro priežastį ir poveikio aplinkai mastą turėtų nustatyti pradėtas ikiteisminis tyrimas

„Žalvariui“ priklauso 10 atliekų surinkimo ir tvarkymo padalinių šalyje, bendrovėje dirba 150 darbuotojų

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)