aA
Per pirmus tris šių metų mėnesius valstybinės Lietuvos institucijos atliko tik 50-60 procentų numatytų darbų, susijusių su integracija į Europos Sąjungą, konstatavo euroderybininkai.
© ELTA
"Situacijos nedramatizuojame, tačiau yra priežasčių procesą kontroliuoti labai atidžiai ir griežtai", - BNS sakė Lietuvos vyriausiasis euroderybininkas, Europos komiteto direktorius Petras Auštrevičius po ketvirtadienį vykusio Vyriausybinės Europos integracijos komisijos (VEIK) posėdžio.

"Premjeras Algirdas Brazauskas pabrėžė, jog pasirengimas narystei ES bus toliau griežtai kontroliuojamas, o atsilikimas netoleruojamas",- po šio posėdžio pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

A.Brazauskas nurodė nuo grafikų atsiliekančios ministerijoms ir kitoms institucijoms iki gegužės 1 dienos likviduoti atsilikimą. "Premjeras pažadėjo, kad jeigu nevykdymas tęsis, kalba pasisuks apie tų institucijų vadovų atsakomybę",- sakė vyriausiasis euroderybininkas.

VEIK posėdyje pateikta statistika, kad per pirmus tris šių metų mėnesius buvo planuota priimti 47 teisės aktus, susijusius su integracija į ES, o priimta tik 27. Taip pat buvo numatyta įvykdyti 26 priemones, susijusias su dokumentų rengimu ar institucijų stiprinimu, iš jų buvo įgyvendinta tik pusė.

Pasak P.Auštrevičiaus, labiausiai eurointegracinius darbus vėluoja atlikti Ūkio ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Europos komiteto vadovas pabrėžė, kad vėlavimo priežastys nėra objektyvios - daugiausiai jos susijusios su vidaus darbo organizavimo problemomis.

"Šie metai yra labai svarbūs, ir mes negalime atsipalaiduoti",- pabrėžė P.Auštrevičius. VEIK posėdyje taip pat pritarta veiksmų planui dėl valstybės tarnautojų gebėjimų stiprinimo. Dokumente numatyta skirti didesnį dėmesį specialistų mokymui, geresniam institucijų veiklos koordinavimui, informacinių sistemų kūrimui.

Taip pat įvertintas Lietuvos dalyvavimo ES kultūros ir švietimo programose 1999-2001 metais finansinis balansas. "Mes mokame didžiulius mokesčius ir turime kontroliuoti, kokia yra grąža",- sakė P.Auštrevičius.

Anot jo, pirmaisiais dalyvavimo programose metais Lietuva sumokėdavo daugiau, nei gaudavo, nes stigo patirties, procedūrų išmanymo. "Tačiau dabar visose programose grąža viršija įmokas",- pabrėžė vyriausiasis euroderybininkas.

Šiuo metu Lietuva su ES yra baigusi derėtis dėl 24 iš 31 derybinio skyriaus. Kitą savaitę tikimasi baigti derėtis su ES dėl dar dviejų skyrių - institucijų bei vidaus ir teisingumo reikalų. Lietuva ketina baigti derybas šių metų pabaigoje, o 2004 metais - tapti pilnateise ES nare.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sukėlę paniką skuba pasiteisinti – Vaiko teisių apsaugos tarnyba tikslina informaciją dėl vaikų palikimo pas senelius (125)

Ketvirtadienį apie naują vaikų palikimo pas senelius tvarką paskelbusi Valstybės vaiko teisių...

Lietuvė mokslininkė iš Dublino: vaistai nuo vėžio yra, tačiau yra kita bėda (46)

Būtent paankstinti vėžio aptikimą – pagrindinis tikslas tyrimų, kuriuos atlieka dr. Živilė...

Juodasis mokyklų sąrašas, kurį prieš pat rugsėjį suplėšė Karbauskis (435)

Ne visų mokyklų koridorius ir klases nuo rugsėjo pripildė krykštaujančių mokinių balsai. Viena...

Galinga audra siautėjo Lietuvoje: apgadinti automobiliai, stiprus vėjas vartė medžius (6)

Sekmadienį ugniagesiai 27 kartus vyko šalinti stipraus vėjo išverstų medžių.

Patikrinome, ką vilniečiai veikia ryte automobiliuose: vaizdas kelių policijai nepatiktų (35)

Kasmet Lietuvoje tūkstančiai vairuotojų sulaukia baudų dėl to, kad naudojasi mobiliaisiais...

Po išpuolio prieš naftos milžinę – Trumpo užuominos apie karinį atsaką: esame kovinėje parengtyje nuogąstauja: džinas paleistas iš butelio (34)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi atsakyti į...

Neurochirurgas apie itin sunkią „Mano puikioji auklė“ žvaigždės Aanastasijos Zavorotniuk būklę: gydytojai jau bejėgiai (17)

Rusų aktorės Anastasijos Zavortniuk būklė šiuo metu ypač kritinė: smegenyse susiformavęs...

10 negirdėtų ir patrauklių kelionių krypčių rudeniui

Prasidėjus rudeniui, „ Airbnb “ parinko 10 įdomių kelionių krypčių. Šį sezoną siūloma...

Karaliaučiaus žurnalistų tyrimas: ES milijonai gelbėti Baltijos jūrą buvo iššvaistyti „rusiškais“ metodais (241)

Kaliningrado srities valymo įrenginiai tebeteršia Baltijos jūros akvatoriją. Už jų statybas...

Prabilo apie precedento neturintį sprendimą dėl pensijų: gali būti atleisti šimtai žmonių (184)

Praėjusią savaitę priimtas Vyriausybės sprendimas nuo 2021-ųjų pensijų išnešiojimą patikėti...