aA
Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) patvirtino Duomenų tvarkymo operacijų, kurioms taikomas reikalavimas atlikti poveikio duomenų apsaugai vertinimą, sąrašą.
Raimondas Andrijauskas
© DELFI / Domantas Pipas

Sąrašas aktualus tiek įmonių ir valstybės institucijoms, tiek su asmens duomenų apsauga dirbančioms teisinėms bendruomenėms.

Kaip rašoma VDAI pranešime spaudai, praėjusių metų gegužės 25 d. pradėjus taikyti Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, valstybių narių asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijos dėl tam tikrų reglamente numatytų naujų veiklų privalėjo parengti nacionalinius teisės aktus, kurie turėjo būti patvirtinti, suderinus su Europos duomenų apsaugos valdyba. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, kaip ir kitų ES valstybių narių priežiūros institucijos, yra šios valdybos narė. Duomenų tvarkymo operacijų sąrašą inspekcijos direktorius patvirtino šių metų kovo 14 dieną.

„Šio sąrašo jau senokai laukia ne tik verslas, bet ir valstybinės institucijos, nes jis suteiks daugiau aiškumo, kokiais atvejais tvarkant asmens duomenis reikės atlikti poveikio duomenų apsaugai vertinimą“, - sakė VDAI direktorius Raimondas Andrijauskas.

Vis dėlto, jo teigimu, sąrašas nėra baigtinis. Gali pasitaikyti atvejų, kai organizacijos, atsižvelgdamos į Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimus, turės atlikti poveikio duomenų apsaugai vertinimą. Procedūra turi būti atliekama tais atvejais, kai dėl duomenų tvarkymo rūšies fizinių asmenų teisėms bei laisvėms gali kilti didelis pavojus.

Pagal VDAI parengtą sąrašą poveikio duomenų apsaugai vertinimo procedūra turi būti atlikta, kai asmens duomenų tvarkymas vykdomas dideliu mastu, kai asmens duomenys gauti ne iš asmens bei informacijos pateikimas tam tikrais atvejais yra neįmanomas arba tam reikėtų neproporcingų pastangų.

Vertinimas taip pat turi būti atliktas, kai asmens duomenų tvarkymas atliekamas mokslinių ar istorinių tyrimų tikslais ir kai be asmens sutikimo tvarkomi specialių kategorijų asmens duomenys arba tvarkomi nepilnamečių asmenų duomenys, asmens kodas.

Vertinimas atliekamas ir tada, kai asmens duomenys yra tvarkomi naudojant inovatyvias technologijas arba egzistuojančias technologijas panaudojant nauju būdu, kai tvarkomi pažeidžiamų duomenų subjektų asmens duomenys. Taip pat kai tvarkant asmens duomenis, duomenų gavėjų, kuriems buvo atskleisti asmens duomenys, informavimas apie asmens duomenų ištaisymą, ištrynimą arba tvarkymo apribojimą nėra įmanomas.

Poveikio duomenų apsaugai vertinimo procedūra turi būti atlikta tais atvejais, kai atliekamas darbuotojų asmens duomenų tvarkymas stebėsenos ar kontrolės tikslais: asmens vaizdo ir ar garso duomenų tvarkymas darbo vietoje ir duomenų valdytojo patalpose ar teritorijose, kuriose dirba jo darbuotojai, asmens duomenų, susijusių su darbuotojų, komunikacijos, elgesio, vietos ar judėjimo stebėsena, tvarkymas.

Taip pat, kai atliekamas vaikų asmens duomenų tvarkymas tiesioginės rinkodaros tikslais, vaikų asmeninių aspektų vertinimas, kuris yra grindžiamas automatizuotu tvarkymu, įskaitant profiliavimą, arba kai vaikams tiesiogiai yra siūlomos informacinės visuomenės paslaugos. Taip pat tais atvejais, kai atliekamas biometrinių duomenų, kuriais siekiama konkrečiai nustatyti fizinio asmens tapatybę, tvarkymas asmenų stebėsenos ar kontrolės tikslais arba kai tvarkomi pažeidžiamų asmenų duomenys.

Vertinimas reikalingas ir atvejais, kai atliekamas genetinių duomenų tvarkymas vykdant asmens savybių vertinimą arba balų skyrimą, įskaitant profiliavimą ir prognozavimą, ir atvejais, kai atliekamas asmens vaizdo duomenų tvarkymas, o vaizdo stebėjimas vykdomas patalpose ir teritorijose, kurios nėra duomenų valdytojo valdomos nuosavybės, sveikatos priežiūros, socialinės globos, įkalinimo įstaigose ir kitose įstaigose, kuriose paslaugos yra teikiamos pažeidžiamiems asmenims.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
3.5000

Top naujienos

Lietuvio gyvenimas – deimantais klotas: jaunas vyras sukasi klestinčiuose versluose per du žemynus (13)

Jaunas Lietuvos žydas Patrikas Ribas šiandien gali džiaugtis itin sėkmingu šeimos verslu. Nuo...

Nesuvokiamos skerdynės: dėl 10 km plyno lauko galvas padėjo per milijoną karių (57)

Somos mūšis , buvo vienas didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių. Jis vyko nuo 1916-ųjų...

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (71)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Paaugliai žaislus keičia į ginklus: buriasi į grupes, smurtauja, vagia ir nieko nebijo (131)

Vagia automobilius, peilius naudoja kaip grasinamuosius įrankius, apiplėšinėja, spardo, muša ir...

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (121)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Nemaloni tiesa: šie baisuokliai gyvena ant jūsų veido ir kasnakt rengia puotas (25)

Nepulkite į paniką, bet ant jūsų veido veikiausiai yra kelios dešimtys voragyvių, gyvenančių...

Į kovą dėl Davieso parašo jungiasi „Barcelona“: pasiūlymas gerokai pelningesnis nei kitų (8)

Kauno „Žalgirio“ lyderis Brandonas Daviesas – dar vieno Eurolygos grando radare. Pasak...

Kodėl daliai žmonių sunkiau pajusti orgazmą ir ką jiems daryti (12)

Žmonės nepatiria orgazmo taip dažnai, kaip rodoma Holivudo filmuose ar kalbama prie savaitgalio...

Grilio mylėtojų šventėje – nuodėmingo maisto lavina: kepimo virtuozai pranoko patys save (8)

Saulėtą šeštadienio popietę būrys žmonių rinkosi į didžiausios Baltijos šalyse grilio...

Norėdami išvengti odos vėžio, privalote apsižiūrėti: gydytoja įvardijo, kam rizika susirgti didžiausia (5)

Anot gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės , odos vėžio prevencija Lietuvoje...