aA
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) leido sustabdyti televizijos „Ren TV Baltic“ retransliacijas Lietuvoje trims mėnesiams.
Patvirtino: stabdomos „Ren TV Baltic“ laidų retransliacijos
© RIA/Scanpix

Kaip BNS informavo VAAT atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė, teismas ketvirtadienį sankcionavo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimą, kai buvo pateikti papildomi argumentai, jog televizijos rodytoje laidoje kurstyta neapykanta ir karas.

„Teismas, susipažinęs su sausio 12 dienos LRTK sprendimo turiniu ir laidos vaizdo įrašu, nusprendė, kad komisijos sprendimas yra teisėtas, pagrįstas, o numatyta taikyti priemonė yra proporcinga padarytam nusižengimui. Teismui pateikti įrodymai besąlygiškai patvirtino, kad programoje iš tikrųjų kryptingai buvo formuojama žiūrovų nuomonė, jog Vakarų pasaulio valstybės siekia sugriauti Ukrainos ir Rusijos santykius bei destabilizuoti padėti regione. Tyčia buvo paskleista melaginga informacija apie Ukrainos istoriją ir santykius su kitomis valstybėmis, tai pat ir su Baltijos šalių tautomis, kad buvo kurstoma neapykanta Ukrainai ir ukrainiečių tautai, Amerikai, Lenkijai, Baltijos valstybėms“, - sakė S.Jacinevičienė-Baltaduonė.

Pasak jos, teismas nevertino komisijos paskirtų priemonių tikslingumo, kadangi tai išskirtinė komisijos teisė.

Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusį penktadienį buvo atmetęs analogišką LRTK prašymą motyvuodamas, jog pasigedo konkrečių komisijos nuorodų, kurie teiginiai laidoje kurstė karą ir neapykantą, kokia informacija yra vertinama kaip tendencinga ir šališka.

Komisija sprendimą priėmė nurodydama, kad pernai lapkričio 19 dieną rodytoje laidoje „Paklydimo teritorija“ kurstytas karas ir neapykanta.

Teismui LRTK šią savaitę pateikė papildomus sprendimo argumentus bei citatas, taip pat Krašto apsaugos ministerijos specialistų išvadas, pritariančias komisijos nuomonei. Anksčiau LRTK ekspertų išvadas buvo patvirtinę ir Vilniaus universiteto ekspertai Žygintas Pečiulis ir Andrius Šuminas.

„Viasat“ atstovas: bendrovė paklus nurodymui 

Bendrovė „Viasat“ paklus teismo sankcionuotam Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimui ir laikinai stabdys įstatymus pažeidusios „Ren TV Baltic“ retransliacijas, sako įmonės atstovas.

„Tokį sprendimą bendrovė priėmė, atsižvelgdama į Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) patvirtinimą, kad LRTK dėl šio kanalo transliacijų sustabdymo pradės dialogą su Europos Komisija (EK) ir „Ofcom“ - reguliuojančiąja institucija Jungtinėje Karalystėje, kurioje minėtas kanalas yra registruotas“, - BNS sakė Gediminas Galkauskas.

Jis informavo, kad LRTK sprendimą „Viasat“ taip pat aptars su EK ir „Ofcom“ bei lauks šių institucijų nuomonės.

„Bendrovė vertina, kad priimdama šį sprendimą LRTK rėmėsi nepriklausomų ekspertų bei Žurnalistų etikos inspektoriaus išvadomis dėl kanalo transliuojamo turinio“, - nurodė „Viasat“ atstovas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį leido sustabdyti televizijos „Ren TV Baltic“ retransliacijas Lietuvoje trims mėnesiams, įvertinęs papildomai pateiktus LRTK argumentus dėl neapykantos ir karo kurstymo lapkritį rodytoje televizijos laidoje „Paklydimo teritorija“.

LRTK ne kartą buvo nurodžiusi stabdyti kelių rusiškų televizijų retransliacijas dėl pažeidimų, šiems nurodymams iki šiol paklusdavo visi Lietuvoje veiklą vykdantys retransliuotojai, išskyrus „Viasat“. Bendrovės atstovai gruodį pareiškė, jog nuo šiol sprendimus vykdys, jei LRTK apie juos informuos Europos Komisiją.

Šiuo metu Seime svarstomos Prezidentės pateiktos pataisos, siūlančios griežtinti ir išplėsti atsakomybę už nesantaikos ar karo kurstymą bei kitus pažeidimus numatant iki 100 tūkst. eurų ar 3 proc. metinių pajamų siekiančias baudas. Baudžiami galėtų būti ne tik transliuotojai, bet ir retransliuotojai. Pataisas papildantį panašų projektą gruodį parengė ir Kultūros ministerijos darbo grupė.

Pernai trims mėnesiams dėl tokių pat priežasčių jau buvo sustabdytos kanalų „NTV Mir“ ir „RTR planeta“ transliacijos Lietuvoje, užpernai - Pirmojo Baltijos kanalo (BPK) retransliavimas.

Be to, gruodį Lietuvos radijo ir televizijos komisija nusprendė inicijuoti rusiškų televizijos kanalų „RTR Planeta“ ir „ NTV Mir Lithuania“ retransliacijos sustabdymą metams, nustačius, kad jie pakartotinai galėjo kurstyti nesantaiką.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

SAM rado būdą, kaip išspręsti eilių pas gydytojus klausimą: kai kurias funkcijas perduos

Dar vieni pokyčiai medicinoje. Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) norėdama sumažinti eiles...

Jauna šeima Lietuvos kaime ėmėsi neįprasto verslo: buvo laikas, kai uždirbome vos 30 eurų (3)

Jauna šeima Jurbarko rajone atrado verslo nišą. Grįžę iš emigracijos Milda ir Gaudas...

„Politico“ skelbia, kad Vilnius gudrauja dėl paramos Ukrainai: valdantieji suskubo neigti (19)

Lietuva priversta teisintis dėl paramos Ukrainai – įtakingas Briuselio leidinys „ Politico “...

Vaidas Mikaitis

„Europietiškoji Šiaurės Korėja“ – Albaniją valdęs diktatorius šalyje įrengė 200 tūkstančių bunkerių, o maldos namus pavertė tualetais

Jei būtumėte paklausti, kokia Europos šalis jums atrodo paslaptingiausia ir yra mažiausiai...

Ekspertas: Tūkstantmečio mokyklų projektas tampa parodija (5)

Tūkstantmečio mokyklų projektas neabejotinai įeis į mūsų valstybės švietimo istoriją. Bet...

Įsigalioja naujos „Sodros‟ išmokų ribos: kaip keisis gaunamos sumos

Nuo šeštadienio įsigalioja naujos „Sodros‟ išmokų „lubos‟ ir „grindys‟, jos didėja...

Amšiejus apie tai, kaip dabar gelbėti bites ir kokią technologiją taiko „rapsininkai“ šeimų stiprinimo paslaptis

Bitininkas Algirdas Amšiejus sako, kad dabar prasidėjo pavojingas laikas bitėms ir jų...

Vilnietė Lina apie sunkiai sergančio sūnelio slaugymą: gydytojai mane perspėjo ruoštis blogiausiam

„Mano pirmieji vaikai, dvynukai, gimė neišnešioti, – pasakoja vilnietė Lina. – Tačiau jau...

Interjero ABC. Namų apšvietimo planavimas: nuo ko pradėti ir kaip nepadaryti brangiai kainuojančių klaidų

Namų apšvietimas – labai atsakingas ir dažnai sudėtingas sprendimas. Nors atrodo, kad suplanuoti...

Sprendimas, pakeitęs Lietuvos likimą: jei ne, būtų tas pats, kas dabar yra Ukrainoje (17)

Trečiadienį minėtos 19–osios Lietuvos įstojimo į NATO metinės. Politikai prisimena...