aA
Patalpų nuoma sostinėje statomame „Cloud Offices“ biurų pastate Krašto apsaugos ministerijai (KAM) kainuos po maždaug 922 tūkst. kasmet – čia įsikels trys pavaldžios institucijos: Gynybos resursų agentūra, Infrastruktūros valdymo agentūra bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas.
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
© DELFI / Karolina Pansevič

Šios institucijos į naujas patalpas Vilniaus Šnipiški mikrorajone turėtų įsikelti iki kitų metų liepos. Sutartis dėl maždaug 4,3 tūkst. kv. m. ploto nuomos pasirašyta su bendrove „Olfin“. Ji sudaryta penkeriems metams su galimybe pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui.

KAM pavaldžioms institucijoms naujame biurų pastate bus skirtos visos patalpos 2–9 aukštuose, čia turėtų dirbti apie 300 žmonių.

Kaip praėjusią savaitę informavo KAM, išsikelti į kitas patalpas nuspręsta dėl darbo vietų trūkumo ir būtinybės atnaujinti šiuo metu naudojamas patalpas.

„Dabartinės institucijų patalpos yra senos statybos pastatuose, kuriuose reikia atlikti išorės ir vidaus remontą, atnaujinti inžinerines sistemas, ergonomiškiau išdėstyti darbo vietas. Kasmet skaičiuojame vis didesnius senų patalpų išlaikymo kaštus“, – tuomet teigė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

„Toks sprendimas priimtas ir dėl darbo vietų stygiaus, kurio artimiausiu metu nebūtų įmanoma išspręsti kitaip, o tik nuomojantis patalpas“, – pridūrė jis.

Svarstyti ir kiti variantai

Ministerija nurodo, kad „Olfin“ turės pilnai įrengti patalpas pagal iš anksto su nuomininkais suderintą projektą, atsižvelgiant ir į specialius reikalavimus, keliamus krašto apsaugos sistemos institucijų pastatams.

Rinkdamasi biurų pastatą, KAM teigia vertinusi ne tik kainą, bet ir automobilių statymo vietų skaičių, taip pat tai, kiek patalpos nutolusios nuo ministerijos.

„Konkursas buvo skelbiamas, įvertinus visas galimas alternatyvas. Tinkamiausia alternatyva – skelbti viešą konkursą naujoms patalpoms – buvo pasirinkta, įvertinus visas numatomas išlaidas 5+5 metų laikotarpiui, patalpų pritaikomumą įstaigų prie Krašto apsaugos ministerijos poreikiams“, – BNS sakė V. Semeška.

Viceministro teigimu, viena iš svarstytų alternatyvų – galimybė perimti Turto bankas turimus pastatus. Tačiau pastarasis, anot jo, arba negalėjo pasiūlyti pakankamo darbo vietų skaičiaus, arba pastatai buvo energetiškai neefektyvūs, prastos būklės, reikalaujantys daug papildomų investicijų.

KAM nurodo, kad svarstyta ir naujos statybos galimybė, tačiau tai „pareikalautų nemažų resursų ir laiko sąnaudų“.

„Taip pat buvo atsižvelgta ir į situaciją rinkoje, kai auga statybų ir medžiagų kainos. Pasirinkę nuomos būdą, fiksuojame kainą ir galime įsikelti artimiausiu metu“, – informavo V. Semeška.

Anot viceministro, iš dabartinių patalpų išsikėlus trims ministerijai pavaldžioms institucijoms, jos bus remontuojamos, o vėliau į jas perkeliami kiti krašto apsaugos sistemos darbuotojai.

Mindaugo gatvėje esančios patalpas planuojama perduoti Lietuvos kariuomenei. Į jas turėtų persikelti Karo prievolės komplektavimo tarnyba ir Vilniaus įgulų aptarnavimo centras. Kariuomenei taip pat ketinama palikti patalpas L. Sapiegos gatvėje.

Tuo metu Šv. Ignoto g. gatvėje turėtų įsikurti ministerijos departamentai.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
1.6250

Top naujienos

Alkoholio skyriuje laukia kainų augimas: išimtis – nebent tam tikram alui (112)

Dėl didesnių akcizų butelis alaus Lietuvoje 2022 metais turėtų pabrangti 2 centais, butelis vyno...

Kremlius pateikė savo versiją apie Putino ir Bideno pokalbį

Kremliaus internetinėje svetainėje paskelbtas pranešimas apie gruodžio 7 d. įvykusį Rusijos ir...

Epidemiologinės situacijos gerėjimas sustojo: vertinant galimus naujus suvaržymus – vienas itin svarbus rodiklis

Nustatant daugiau susirgimų koronavirusu mokyklose, epidemiologinės situacijos gerėjimas Lietuvoje...

Pastebi atsirandantį dar vienos prekės trūkumą: labiausiai kirs skurdesnėms šalims (42)

Pasaulinis trąšų trūkumas sukelia maisto kainų augimą, todėl skurdesnės šalys atsiduria...

Paltanavičius apie šventes ir gamtą: turi patarimą vienišiams bei įspėjimą visiems – mes per daug rėkiam, perkam, velkam (35)

Paskutinis metų mėnuo dažnai neapsieina be paskubomis renkamų dovanų, metų tikslų galvojimo bei...

Donato Motiejūno asmeniniame gyvenime – malonūs pokyčiai: širdį šildo nauja mylimoji (46)

Krepšinio žvaigždės Donato Motiejūno asmeniniame gyvenime – netikėti, tačiau malonūs...

D+Arūnas Spraunius

Geopolitiniai grobuonys kelia galvas ir grasina dideliais pokyčiais: Vakarai tik dabar susivokė, kad turi reaguoti į diktatūrų aljansą (1)

Bulgarijoje priverstas reziduoti opozicinis rusų politikas Genadijus Gudkovas šiųmetiniame...

D+Modesta Meškė

Dantų balinimui – natūralios priemonės: Sandrija Čapkauskienė paaiškino, kas veikia, o kas – tik apgaulė galite kaip reikiant prisidirbti

Natūralios dantų balinimo priemonės – įdomi ir daugeliui aktuali tema, mat baltos ir...

Eksperimentas su vandens lašais nustebino mokslininkus: neužšalo net spiginant -44 laipsniams šalčio paaiškino, kaip tai įmanoma (3)

Kokiame šaltyje suledėja grynas vanduo ? Mokykloje tikriausiai išmokote, kad magiškasis skaičius...