Šios institucijos į naujas patalpas Vilniaus Šnipiški mikrorajone turėtų įsikelti iki kitų metų liepos. Sutartis dėl maždaug 4,3 tūkst. kv. m. ploto nuomos pasirašyta su bendrove „Olfin“. Ji sudaryta penkeriems metams su galimybe pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui.

KAM pavaldžioms institucijoms naujame biurų pastate bus skirtos visos patalpos 2–9 aukštuose, čia turėtų dirbti apie 300 žmonių.

Kaip praėjusią savaitę informavo KAM, išsikelti į kitas patalpas nuspręsta dėl darbo vietų trūkumo ir būtinybės atnaujinti šiuo metu naudojamas patalpas.

„Dabartinės institucijų patalpos yra senos statybos pastatuose, kuriuose reikia atlikti išorės ir vidaus remontą, atnaujinti inžinerines sistemas, ergonomiškiau išdėstyti darbo vietas. Kasmet skaičiuojame vis didesnius senų patalpų išlaikymo kaštus“, – tuomet teigė krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

„Toks sprendimas priimtas ir dėl darbo vietų stygiaus, kurio artimiausiu metu nebūtų įmanoma išspręsti kitaip, o tik nuomojantis patalpas“, – pridūrė jis.

Svarstyti ir kiti variantai

Ministerija nurodo, kad „Olfin“ turės pilnai įrengti patalpas pagal iš anksto su nuomininkais suderintą projektą, atsižvelgiant ir į specialius reikalavimus, keliamus krašto apsaugos sistemos institucijų pastatams.

Rinkdamasi biurų pastatą, KAM teigia vertinusi ne tik kainą, bet ir automobilių statymo vietų skaičių, taip pat tai, kiek patalpos nutolusios nuo ministerijos.

„Konkursas buvo skelbiamas, įvertinus visas galimas alternatyvas. Tinkamiausia alternatyva – skelbti viešą konkursą naujoms patalpoms – buvo pasirinkta, įvertinus visas numatomas išlaidas 5+5 metų laikotarpiui, patalpų pritaikomumą įstaigų prie Krašto apsaugos ministerijos poreikiams“, – BNS sakė V. Semeška.

Viceministro teigimu, viena iš svarstytų alternatyvų – galimybė perimti Turto bankas turimus pastatus. Tačiau pastarasis, anot jo, arba negalėjo pasiūlyti pakankamo darbo vietų skaičiaus, arba pastatai buvo energetiškai neefektyvūs, prastos būklės, reikalaujantys daug papildomų investicijų.

KAM nurodo, kad svarstyta ir naujos statybos galimybė, tačiau tai „pareikalautų nemažų resursų ir laiko sąnaudų“.

„Taip pat buvo atsižvelgta ir į situaciją rinkoje, kai auga statybų ir medžiagų kainos. Pasirinkę nuomos būdą, fiksuojame kainą ir galime įsikelti artimiausiu metu“, – informavo V. Semeška.

Anot viceministro, iš dabartinių patalpų išsikėlus trims ministerijai pavaldžioms institucijoms, jos bus remontuojamos, o vėliau į jas perkeliami kiti krašto apsaugos sistemos darbuotojai.

Mindaugo gatvėje esančios patalpas planuojama perduoti Lietuvos kariuomenei. Į jas turėtų persikelti Karo prievolės komplektavimo tarnyba ir Vilniaus įgulų aptarnavimo centras. Kariuomenei taip pat ketinama palikti patalpas L. Sapiegos gatvėje.

Tuo metu Šv. Ignoto g. gatvėje turėtų įsikurti ministerijos departamentai.