Jį, siekdami galimybės visapusiškai nagrinėti klausimus, susijusius su etine kultūra gydymo įstaigose, parengė Lietuvos gydytojų sąjunga ir Lietuvos bioetikos komitetas.

Pavyzdinio gydytojo profesinės etikos kodekso poreikis išryškėjo nagrinėjant ir vertinant gydytojų ir pacientų keliamas problemas, sveikatos priežiūros įstaigų praktiką, žiniasklaidos pranešimus, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime. Jis pasitarnaus kaip papildomos gairės profesinėms medikų specialistų organizacijoms bei Medicinos etikos komisijoms, formuojančioms etinę kultūrą sveikatos priežiūros įstaigose. Tai dokumentas, kurio nuostatų išmanymas ir laikymasis gali padėti išvengti konfliktinių situacijų bei pasitarnaus jų vertinimui. Atskiros kodekso nuostatos (principai) ateityje bus plėtojamos kaip konkrečios rekomendacijos.

Kodeksą pasirašys sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas prof. Liutauras Labanauskas. Taip pat dalyvaus ir apie etinę kultūrą gydymo įstaigose kalbės Medicinos etikos komisijos pirmininkė, VšĮ Vilniaus gimdymo namai gydytoja akušerė-ginekologė dr. Daiva Brogienė, Lietuvos bioetikos komiteto, Lietuvos gydytojų sąjungos atstovai.