Sekmadienį vakare Mažeikių užkardos pasieniečiai vizualiai pastebėjo į Lietuvos teritoriją iš Latvijos įskridusį lėktuvą. Nedidelis sportinio tipo lėktuvas, kurio skiriamųjų ženklų Lietuvos pasieniečiai neįžiūrėjo, netrukus grįžo į Latviją.
Pasak Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešimo, sekmadienį, 19 valandą 2 minutės, VSAT Šiaulių rinktinės Buknaičių pasienio kontrolės punkte (PKP) budintys pasieniečiai pastebėjo, kad už 300 metrų nuo punkto teritorijos Lietuvos valstybės sieną maždaug 150 metrų aukštyje kirto nedidelis, manoma, sportinis pilkos spalvos lėktuvas.

Orlaivis nuskrido Mažeikių rajono Laižuvos kaimo link. Po 8 minučių Laižuvos supaprastintame PKP budėję pasieniečiai pranešė, kad išskridęs apie 10 metrų į Lietuvos teritorijos gilumą minėtas lėktuvas palei valstybės sieną nuskrido Akmenės rajono link.

Dar po 13 minučių Šiaulių rinktinės Joniškio užkardos Žagarės supaprastinto PKP pasieniečiai pranešė, kad neatpažintas lėktuvas maždaug puskilometrio aukštyje skrenda Latvijos teritorijoje. Apie įvykį pranešta Karinių oro pajėgų (KOP) skrydžių valdymo tarnybai bei Latvijos sienos apsaugos tarnybos Liepojos ir Jelgavos valdyboms.

KOP vadas pulkininkas Edvardas Mažeikis sakė BNS, kad, pirminiais duomenimis, Lietuvos oro erdvę pažeidė lėktuvas "An 2". KOP duomenimis, po pažeidimo lėktuvas nutūpė Rygoje. KOP sudarė komisiją incidentui ištirti, kuri tyrimo medžiagą ir išvadas pateiks Užsienio reikalų ministerijai.

URM Informacijos ir kultūros departamento direktorius Petras Zapolskas sakė BNS, kad pagal 1997 metų Vyriausybės nutarimą, ministerija, turinti priimti sprendimą dėl įvykio, dabar laukia išvadų ir rekomendacijų. Pasak P. Zapolsko, tarptautinėje praktikoje panašiais atvejais apsiribojama diplomatinio poveikio priemonėmis.

KOP vado teigimu, netrukus oro erdvės pažeidėjų identifikavimas palengvės, nes dar liepą pradės budėti lėktuvas, galėsiantis pasivyti ir atpažinti pažeidėjus. Latvijos karinių oro pajėgų atstovas spaudai Uldis Davidovas pranešė, kad oro erdvę pažeidęs lėktuvas nepriklauso Latvijos KOP.

Tuo tarpu Latvijos URM atstovai teigė, kad ministerija dar nėra oficialiai informuota apie incidentą. Šiemet tai trečias oro erdvės pažeidimas. Iki šiol vienas oro erdvės pažeidimas šiemet buvo užfiksuotas pajūryje iš Latvijos pusės ir vienas - pasienyje su Baltarusija iš Lietuvos pusės.

Pernai per tą patį laikotarpį buvo užfiksuoti taip pat trys tokie pažeidimai. Pagal įstatymus VSAT valstybės sieną saugo sausumoje, jūroje, Kuršių mariose ir pasienio vidaus vandenyse. Už oro erdvės apsaugą atsakingos Karinės oro pajėgos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (430)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (439)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (431)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (6)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (11)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (36)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (403)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (33)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (12)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...