aA
Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen „konservatyviu kompromisu“ įvardintas Civilinės sąjungos įstatymas, panašu, neįtikino dalies kolegų iš Liberalų sąjūdžio. Praėjus jau kelioms dienoms po šio įstatymo projekto pristatymo, „agroliberalais“ viešojoje erdvėje vadinami politikai savo būsimą sprendimą arba komentuoja nenoriai, arba leidžia suprasti, kad, kaip ir Partnerystės įstatymo atveju, sprendimą lems „nuo vaikystės susiformavęs požiūris“.
Partnerystės įstatymo nepalaikę liberalai dvejoja ir toliau: požiūris susiformavo dar vaikystėje
© DELFI / Josvydas Elinskas

Partnerystės įstatymui nepritaręs Jonas Varkalys pažymi, kad kol kas į Civilinės sąjungos projektą nėra įsigilinęs. Tačiau, akcentuoja jis, vadovaudamasis savo vertybėmis, veikiausiai įstatymo projektui nepritars.

„Po pateikimo dar nesu įsigilinęs, nes čia reikia teisininkų vertinimo. Bet pagal vertybes, kurios man yra susiformavusios jau nuo vaikystės, nemanyčiau, kad tokie dalykai yra reikalingi, o ypač dabar, kai visuomenė yra įsiaudrinusi. Nagrinėti tokius dalykus ir apie tai diskutuoti, svarstyti apskritai nevertėtų. Pagal bendrąsias nuostatas, pagal mano susiformavusį gyvenimo požiūrį, tikrai nenorėčiau jo palaikyti ir tikriausiai nepalaikysiu“, – Eltai teigė J. Varkalys.

Kita vertus, parlamentaras neatmeta, kad Civilinės sąjungos įstatymo projektas, valdančiųjų vadinamas kompromisiniu variantu, galėtų šioje Seimo pavasario sesijoje pajudėti į priekį. Mat, anot jo, šiuo metu yra „medžiojami“ projektą palaikančių parlamentarų balsai.

„Pagal tai, kaip yra pakeistas ir suformuotas, ir kaip daug kas išsireiškė, kad bus medžiojami balsai, tai, be abejo, tikimybė tokia, kad po pateikimo jis gali praeiti, yra. O kaip bus tolesnėse stadijose, sunku pasakyti“, – teigė J. Varkalys, kartu pabrėždamas, kad tai – tik jo asmeninė pozicija.

„Bet tai mano asmeninė pozicija, jokiu būdu ne apie frakciją kalbu, ne apie ką nors, bet tik apie savo poziciją“, – pabrėžė parlamentaras.

Kiek švelnesnės retorikos laikosi Ričardas Juška, akcentuojantis, kad jo asmeninis Civilinės sąjungos įstatymo projekto vertinimas yra vis dar „formavimosi stadijoje“.

„Pozicija formavimosi stadijoje“, – teigė R. Juška.

Apie palaikymą balsavimo metu R. Juška komentuoti nepanoro, kadangi, anot jo, šiuo metu vis dar gilinasi į projekto gaires.

„Aš dabar nepasakysiu, gilinamės, aiškinamės, vertiname“, – nedetalizavimo jis.

Nors, R. Juškos teigimu, Civilinės sąjungos įstatymo projektas yra geresnis variantas nei prieš metus siūlytas Partnerystės įstatymas, vis tik, jis teigė neturįs kompetencijos įvertinti projekto likimo.

„Negaliu vertinti praeis ar nepraeis, ne mano kompetencijai vertinti. Pokalbių dar nebuvo daug nei su iniciatoriais, nei frakcijoje“, – teigė R. Juška, kartu pridurdamas, kad jo sprendimas šiuo metu yra „penkiasdešimt X penkiasdešimt“.

Analogiškos pozicijos laikosi ir Juozas Baublys, teigiantis, kad su projektu kol kas nėra susipažinęs, todėl galutinį sprendimą galės priimti tik atlikus detalesnę analizę. Kita vertus, nors tai, kad yra ieškoma kompromisų J. Baublys teigė vertinąs pozityviai, tačiau rūpestį parlamentarui kelia galimi mėginimai lyties asmenų bendrą gyvenimą įstatyme sutapatinti su šeima. Tokiu atveju, pabrėžė jis, įstatymo projekto kategoriškai nepalaikys.

„Ieškoma kompromiso, ir tai tikrai yra gerai. Bet ar nebus tapatinama su šeima, šiuo metu tikrai negaliu atsakyti. Tikrai niekada nebalsuosiu, kad šita sąjunga būtų prilyginama šeimai ar būtų sudarytos galimybės įsivaikinti, nes, pagal gyventojų nuomonę, 70 proc. gyventojų nepritaria šiems dalykams, tai aš tikrai turiu įsiklausyti į rinkėjus ir laikytis jų nuostatos“, – teigė J. Baublys.

Parlamentaras baiminasi, kad Civilinės sąjungos įstatymo projektas galėtų būti žingsnis įsivaikinimo link.

„Lyg ir atsitraukiame nuo įsivaikinimo ir šeimos sąvokos, bet tai gali būti pirmas žingsnis einant to link. Todėl reikia labai išanalizuoti ir pažiūrėti, o šiandien dar neišanalizavęs atsakyti negaliu“, – teigė jis.

Tuo tarpu Viktoras Pranckietis Civilinės sąjungos įstatymo projektą komentavo nenoriai. Jis teigė apskritai apie įstatymo projektą sužinojęs tik iš televizijos laidų.

„Aš jo nemačiau „gyvo“, nes jo teksto dar nebuvo. Nebent, jei jis yra registruotas, tai gal kas nors ir duos paskaityti, nes šiaip jo nebuvo, tik apie jį kalbama, kad jis yra kitoks“, – teigė V. Pranckietis bei pridūrė, kad savo nuomonę jis ketina išsakyti tik pamatęs dokumentą.

„Aš mačiau televizijos laidą, kur apie tai buvo diskutuojama, bet ir ten buvo sakoma, kad paties projekto nėra. Kai pamatysiu, tada ir pasakysiu nuomonę“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad pirmadienį valdantieji pristatė Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Valdančiųjų teigimu, šis įstatymo projektas yra kompromisinis variantas, parengtas įsiklausius į nuotaikas visuomenėje.

Praėjusiais metais Liberalų sąjūdžio atstovai Jonas Varkalys ir Juozas Baublys balsavo prieš partnerystės įstatymą, o V. Pranckietis susilaikė. R. Juška balsavime nedalyvavo.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(32 žmonės įvertino)
3.4375

Top naujienos

Kaliningrado gubernatorius: pasiūliau Kremliui, kokių priemonių galima imtis prieš Lietuvą papildyta (7)

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas sako jau pasiūlęs Kremliui ir Rusijos...

Griūvant Raudonąją armiją šlovinusiems paminklams Klaipėdoje pasipylė keiksmažodžiai

Šiandien Klaipėdos centre Skulptūrų stovėjusių ir Raudonąją armiją šlovinusių paminklų...

„Newsweek“: Rusijoje – pirmieji ženklai, kad pradeda trūkti karui tinkamų ginklų

Pirmuoju ženklu, rodančiu Rusiją pripažįstant, kad ima sekti karui Ukrainoje tinkamų ginklų...

Lietuvos automobilių pardavėjai ruošiasi sunkmečiui: pasikeitusi tvarka sumažins pirkėjų skaičių (2)

Ukrainoje panaikinus prievolę mokėti muitą į šalį įvežamiems naudotiems automobiliams,...

Politologas: Landsbergio atostogos tokiu metu yra skandalas patikslinta (33)

Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologas Virgis Valentinavičius Žinių radijo laidoje...

Karas Ukrainoje. Iš Lysyčansko atsitraukę ukrainiečiai: netrukus pasaulis pamatys pirmąsias mūsų pergales Rusijos pajėgos jau nusitaikė į kitą miestą (3)

JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje rašoma, kad užėmę Lysyčanską Rusijos kariai ,...

Vilniuje „išsitaškė“ BMW: rėžėsi į stulpą, gelbėtojai vadavo prispaustą ir sužalotą vairuotoją uždarytas eismas (1)

Pirmadienį 14.46 val. buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje įvyko BMW avarija.

Muitinė: vilkikų eilės pasienyje auga ir dėl ES sankcijų

Pastaraisiais mėnesiais susidarančios ilgos vilkikų eilės pasienyje su Baltarusija dar labiau...

Jaunystės šaltiniu vadinamas uogas patariama valgyti būtent dabar: sezonas – ypač trumpas

Norintys iš sezoninių gėrybių pasiimti viską, kas geriausia, turėtų suklusti – parduotuvių...