aA
Eltos kalbinti partijų lyderiai sutartinai teigė, kad antrą kadenciją užbaigiančios prezidentės Dalios Grybauskaitės valdymo dešimtmetį vertina labiau pozityviai nei negatyviai, tačiau klaidų, pasak jų, taip pat buvo. Visi vieningai kritikavo sudėtingą prezidentūros dialogą su politinėmis partijomis.
Prezidentūros šeimininkė Dalia Grybauskaitė nusilenkė susirinkusiems
© Augustas Didžgalvis

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) pirmininkas Eugenijus Gentvilas sakė, kad, kaip prezidentė, D. Grybauskaitė buvo gera, tačiau klaidų buvo neišvengta. Geriausiai, liberalo nuomone, prezidentei sekėsi užsienio politikos ir saugumo srityse, nes, anot jo, D. Grybauskaitei pavyko mobilizuoti Lietuvos politikus nacionaliniams interesams užsienio politikoje. Atstovavimą šaliai užsienyje, Lietuvos europeizaciją, pasipriešinimą Rusijos hibridinėms grėsmėms, susitarimą didinti gynybai skiriamas išlaidas, pasak E. Gentvilo, reikėtų vertinti kaip labiausiai pasisekusią prezidentės valdymo dalį.

„Tiesa, kadencijos pradžioje buvo nesusipratimų – prezidentė nevyko į Prahą susitikti su Baracku Obama...“, - prisiminė E. Gentvilas, pridūręs, kad, be praleisto vizito Latvijoje dėl sugedusio lėktuvo, antroje kadencijoje tokių ryškesnių klaidų D. Grybauskaitė nepadarė.

Vis dėlto, anot jo, vidaus ir ekonomikos politikoje bei kovoje su korupcija trūko nuoseklumo. Taip pat LRLS lyderis įvardijo generalinio prokuroro Dariaus Valio paskyrimą kaip didžiulę nesėkmę ir skeptišką prezidentės požiūrį į politines partijas pavadino perspaustu.

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Remigijus Žemaitaitis bendrą prezidentės valdymo laikotarpį taip pat vertino labiau pozityviai. Prezidentės stiprybė, jo manymu, taip pat buvo užsienio politikos srityje.

„Prezidentė tvirtai dalyvavo užsienio politikos formavime, taip pat ir Ukrainos konfliktas, suskystintųjų gamtinių dujų klausimo tvirtų pozicijų laikymasis, tai manau, kad šį sekmadienį išrinktas prezidentas užsienio politikoje turės pakankamai stipriai reikštis ir tos kartelės nenuleisti“, - Eltai sakė R. Žemaitaitis.

Kaip labiausiai įsiminusius neigiamus aspektus, R. Žemaitaitis įvardijo D. Grybauskaitės bandymą egzaminuoti ministrus bei prezidentės nesusikalbėjimą su partijomis.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas sutiko su kolegų nuomone, kad prezidentė savo pareigas vykdė gerai, ir bendrą dviejų kadencijų laikotarpį vertina labiau pozityviai, tačiau, anot jo, klaidų buvo neišvengta.

Kaip teigiamą dalyką G. Kirkilas išskyrė krašto apsaugos stiprinimą. Kaip buvęs krašto apsaugos ministras, G. Kirkilas teigė, jog didelis pasiekimas, pasak jo, buvo bendrieji gynybos su NATO planai, taip pat užsienio kariškių vizitai Lietuvoje.

LSDDP lyderis pažymėjo, kad labiausiai kritikos prezidentė nusipelnė dėl nesugebėjimo surasti kontaktą su politinėmis partijomis.

„Čia tikriausiai didžiausias minusas buvo“, - konstatavo G. Kirkilas.
Kitas kalbintas politikas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis atsisakė vertinti prezidentės D. Grybauskaitės valdymo dešimtmetį.

„Rinkimai vyksta, nėra prasmės jau vertinti. Viską išsakiau“, - trumpai konstatavo V. Tomaševskis.

D. Grybauskaitė nuo 1999 metų iki 2000 m. dirbo finansų viceministre, 2000-2001 m. - užsienio reikalų viceministre, 2001-2004 m. - finansų ministre. 2004 m. buvo deleguota dirbti Europos Sąjungos komisare, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą. Nuo 2009 m. liepos 12 d. eina Lietuvos prezidentės pareigas. Antroji jos kadencija baigsis 2019 m. liepos 12 d.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
2.0800

Top naujienos

Žiauriai sumuštos jurbarkietės advokatas: mergina vis dar negali kalbėti, nerimą kelia jos psichologinė būklė

17-etė jurbarkietė, kuri gegužės pabaigoje kaimo turizmo sodyboje buvo žiauriai sumušta, tęsia...

Mačiulio atsakas dėl vaiko pinigų: dabar turime sistemą, kai šie pinigai kuria paskatas nedirbti (62)

Lietuvos ekonomika yra stabili, šalis geriau nei anksčiau yra pasiruošusi iššūkiams, teigia...

Įvertino Žemaitaičio gelbėjimosi planus: vienas jų – labai rizikingas (19)

Sugriuvus „tvarkiečių“ frakcijai, Remigijus Žemaitaitis įvardijo du galimus tolesnius...

Neries tyrimai parodė didelį pavojų: ruošiamasi skelbti stichinę padėtį (16)

Lietuvoje besitęsiantys karščiai sekina ne tik gyventojus, bet ir vandens telkinius. Savaitgalį...

Po Europos dovanos Rusijai – Lietuvos reakcija (91)

Užsienio reikalų ministerija apgailestauja dėl birželio 25 dieną ankstyvą rytą Strasbūre...

Opozicija nežada sustoti dėl Gražulio: jau kalba apie apkaltą (9)

Seimo opozicija svarsto galimybes parlamentarui Petrui Gražuliui pradėti apkaltos procesą, kai...

Įspėja atostogautojus: lemtingas poilsis Palangoje, kuris vos manęs nepražudė (23)

Noriu pasidalinti skaudžiu įvykiu, kuris man vos nesibaigė tragiškai. Su vyru planavome dviejų...

Kelyje Vilnius-Panevėžys susidūrė ir užsidegė sunkvežimiai, vienas žmogus žuvo papildyta vaizdo įrašu iš įvykio vietos (44)

Antradienį 14 val. 34 min. gautas pranešimas, kad Širvintų r., Musninkų sen., Katūniškių k.,...

Veryga užsimojo parduotuvėse paslėpti cigaretes: greitai vietoje pakelių gali likti tik užrašas (75)

Siekiant mažinti priklausomybę nuo tabako ir jo sukeliamą žalą sveikatai, sveikatos apsaugos...

Pasakė, kuriuo paros metu saugiausia sportuoti nėščiosioms

Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi....