Politinės partijos artimiausiu metu pasidalins dar 1,5 mln. litų iš valstybės biudžeto. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį politinėms partijoms ketina paskirstyti antrojo pusmečio valstybės dotaciją, kuri skiriama, atsižvelgiant į pastarųjų Seimo ir savivaldybių rinkimų rezultatus.
Litai
© DELFI
Kaip BNS sakė VRK vadovas Zenonas Vaigauskas, visos partijos, pirmąjį pusmetį pasidalinusios valstybės paramą, į ją pretenduoja ir šįkart.

"Mes nežinome priežasčių, kodėl kuriai nors partijai dabar reikėtų nemokėti dotacijos. Laukėme spalio 1 dienos, kada partijos turėjo pristatyti pranešimus apie trečio ketvirčio paaukotas sumas, visos didžiosios partijos, kurios pretenduoja į dotaciją, atsiskaitė", - sakė Z.Vaigauskas.

Paradoksalu, tačiau ne visos partijos, gausiančios valstybės dotaciją, papildys savo biudžetą. Opozicinė Liberalų demokratų partija, norėdama gauti valstybės išmoką antrajam pusmečiui, vienam savo aukotojui turėjo grąžinti daugiau kaip 257 tūkst. litų, tuo tarpų iš valstybės biudžeto gaus dvigubai mažiau - 121 tūkst. litų.

Liberaldemokratai, nepaisant padarytų pažeidimų gavę pirmojo pusmečio išmoką, įsipareigojo iki antrojo pusmečio juos ištaisyti - grąžinti pinigų sumą, viršijusią to meto įstatymais numatytą leistiną piniginę auką.

Liberaldemokratai iš Lietuvos pilietybę turinčio "Minijos nafta" generalinio direktoriaus Thomo Millerio Haseltono buvo gavę 320 tūkst. litų, nors pagal tuo metu galiojusį įstatymą politinės partijos iš vieno fizinio ar juridinio asmens per metus negalėjo gauti daugiau kaip 62,5 tūkst. litų. VRK vadovas Z.Vaigauskas BNS patvirtino, jog liberaldemokratai savo įsipareigojimus grąžinti "perviršį" įvykdė.

"Liberaldemokratai pristatė dokumentus, patvirtinančius, kad jų įsipareigojimas grąžinti aukos dalį, kuri viršijo leistiną sumą, yra įvykdytas. Jie pasirenka variantą, kad grąžina didesnę sumą, nei pasirinktų dotaciją, taip yra parodomas bendras principas, kad partijoms svarbesnis dalykas išvengti sankcijų, nei tų sankcijų dydis", - sakė komisijos vadovas.

Didžiausią valstybės dotaciją gaus daugiausia vietų Seime turinti valdančioji Darbo partija - apie 330 tūkst. litų. Valdančioji Lietuvos socialdemokratų partija gaus apie 259 tūkst., opozicinė Tėvynės sąjunga - apie 242 tūkst. , opozicinė Liberalų ir centro sąjunga - apie 140 tūkst. litų, valdančioji Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga - apie 118 tūkst. litų, valdančioji Naujoji sąjunga - apie 102 tūkst. litų.

Šiems metams partijoms iš biudžeto numatyta skirti 3 mln. litų - pusę šios sumos partijos išsidalino prieš pusmetį. Be to, partijos, Seimo rinkimuose gavusios ne mažiau kaip 3 proc. balsų ir nepažeidusios įstatymų, gali prašyti valstybės kompensuoti joms iki 25 proc. rinkimų kampanijos išlaidų.

Pasak VRK vadovo Z.Vaigausko, partijoms jau išdalinta kompensacijų daugiau kaip 1,5 mln. litų - apie 8 proc. rinkimų kampanijos išlaidų. VRK duomenimis, Seimo rinkimuose partijos bendrai išleido 20,6 mln. litų, daugiausia - valdančioji Darbo partija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (43)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (261)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

Gyvai / Dakaro finišas: lietuvių ekipažai stoja į paskutinį mūšį (50)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Orai: ateina tikri šalčiai (34)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (33)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (73)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (48)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (113)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (55)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...