Visuomenės informavimo įstatymo pataisos projektą pateikęs Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis teigė, kad skuba būtina, jog „neatsirastų duobė“ ir nebūtų atnaujintas propagandinių kanalų retransliavimas.

Mat penktadienį baigė galioti Seimo nutarimas dėl nepaprastosios padėties visoje šalyje, juo tuo pačiu drausta ir dezinformaciją skleidžiančių programų transliacija. Tuo metu naujame nutarime dėl nepaprastosios padėties šis draudimas nebenumatytas, nes režimas paliktas galioti tik pasienyje su Rusija ir Baltarusija.

V. Juozapaičio teigimu, vasario 24-ąją Rusijos pradėtą karą Ukrainoje lydi nuolatinė ir intensyvi dezinformacijos kampanija, Lietuvos teritorijoje ji neturėtų būti transliuojama, kad „mūsų piliečiai nebūtų veikiami šitos minkštosios galios ginklo, kuriuo mes buvome žudomi 50 metų“.

Projekte numatyta laikinai drausti Rusijos ir Baltarusijos įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų radijo programų, televizijos programų ar atskirų programų retransliavimą bei platinimą internete. Ši nuostata galiotų iki 2024 metų spalio 16 dienos.

Kultūros ministerijos teigimu, pagrindiniai Rusijos ir Baltarusijos žiniasklaidos kanalai jau yra apriboti po Rusijos invazijos į Ukrainą vasarį Lietuvos institucijų sprendimais ar remiantis Europos Sąjungos, Jungtinių Valstijų sankcijomis.

Seimo pavasarį priimtomis Visuomenės informavimo įstatymo pataisomis institucijos gali greičiau priimti sprendimus stabdyti programų retransliavimą ar blokuoti tokį turinį internete. Už tai atsakinga Lietuvos radijo ir televizijos komisija bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją