aA
Seimas ketvirtadienį nusprendė svarstyti prezidento Gitano Nausėdos siūlymą atleisti kyšininkavimo byloje įtariamą Aukščiausiojo Teismo teisėją Egidijų Laužiką.
Egidijus Laužikas
Egidijus Laužikas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Politikams išklausius E. Laužiko advokato Mindaugo Dūdos paaiškinimų, už tokį sprendimą po pateikimo stadijos balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 18 politikų.

E. Laužiko advokatas sakė, kad pateikus įtarimus teisėjas nušalintas nuo pareigų, o galutinis sprendimas dėl atleidimo turi būti priimtas tik sulaukus teismo nuosprendžio.

„Negalima painioti baudžiamosios ir drausminės atsakomybių“, – kalbėjo M. Dūda.

Pasak jo, teisėjo atleidimas pažeistų nekaltumo prezumpciją.

E. Laužikas yra vienas iš aštuonių teisėjų, įtariamų didelės apimties korupcijos byloje. Prezidentas yra inicijavęs visų jų atleidimą.

M. Dūda sakė, kad nei jo ginamajam, nei Seimui nėra žinomi detalūs faktiniai duomenys apie įtarimų turinį, dėl etikos pažeidimo turėjo pasisakyti Teisėjų garbės teismas.

„Gerbiami Seimo nariai, jūs esate pavojingai arti slenksčio, kurį peržengus gali būti sukurtas precendentas, kuomet Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas jį kompromituojančiu pagrindu atleidžiamas remiantis ne įrodymais ir faktiniais duomenimis apie teisėjo vardą žeminantį poelgį, bet pažyma apie tik galimai esančius ir tik galimai teisėtai surinktus įrodymus, kurių galbūt ir nėra“, – kalbėjo advokatas.

„Ar norėtumėte, kad būtent jūsų likimas panašioje situacijoje būtų sprendžiamas vadovaujantis spėjimais, slepiant nuo jūsų ne tik duomenis, kuriais grindžiamas kaltinimas, bet ir patį kaltinimą, nepaisant įstatymuose nustatytų procedūrų, šiurkščiai pažeidžiant pagrindines teises ir nesudarant jokios galimybės asmeniui apsiginti?“ – teigė jis.

Anksčiau šią savaitę prezidento patarėja Jūratė Šovienė Seimui sakė, kad E. Laužikas toleravo pateiktus pasiūlymus, kad už suinteresuotiems asmenims palankių sprendimų priėmimą gali būti atsilyginama, aptarinėjo galimą neteisėtą poveikį Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjui.

Seimas ketvirtadienį atidėjo klausimą dėl kito byloje įtariamo Apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino atleidimo. Toks sprendimas priimtas parlamento atstovams nepavykus susisiekti su K. Gurinu ir gauti jo leidimą spręsti klausimą jam nedalyvaujant.

Parlamentarai ketvirtadienį po svarstymo taip pat pritarė Apeliacinio teismo teisėjo Kęstučio Jucio atleidimui, tačiau galutinis sprendimas atidėtas iki rudens sesijos, nusprendus netaikyti skubos procedūros. BNS žiniomis, šiam teisėjui tyrime suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Pritarus Teisėjų tarybai, šalies vadovas praėjusią savaitę atleido byloje įtariamą Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį.

Vis dėlto G. Nausėdai nepavyko gauti Teisėjų tarybos pritarimo dėl siūlymo atleisti Apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį ir Vilniaus apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį.

Sprendimas dėl likusių įtariamųjų – Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Arūno Kaminsko, Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano ir Kauno administracinio teismo teisėjo Gintaro Čekanausko – Teisėjų taryboje atidėtas iki rugpjūčio pabaigos.

Daug diskusijų kelia klausimas, ar pagal Konstituciją prezidentas gali inicijuoti Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismo teisėjų atleidimą dėl teisėjo vardo pažeminimo, ar jie gali būti pašalinti tik Seime surengus apkaltos procedūrą.

Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius rašte Teisėjų tarybai nurodė, kad „jeigu Aukščiausiojo Teismo teisėjas, Apeliaci

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
2.5000

Top naujienos

Baisiausia gali tapti ne šalių skolos: gresia ilgas ir skausmingas laikotarpis (135)

Kai koronaviruso pandemija pagaliau pasibaigs, Europa gali apsižiūrėti, jog žalingiausias...

Dailius Dargis | D+ nariams

Sportas ir kriminalinis pasaulis: kas sieja Lietuvos futbolą ir Šiaulių Princus

Lietuvos Maradona ar nusikalstamo pasaulio legenda? Geriausiu Pabaltijo čempionato futbolistu...

Rimvydas Valatka. Mes, Lietuvos Prezidentas, Žemaičių seniūnas (154)

Rinkimus prapylęs Trumpas ir jo tvirtasprandžiai gerbėjai ragina laukti dienos X. Prasidėjęs...

Sunku patikėti, bet tai – tiesa: kaliniams – nauji draudimai, dėl kurių Lietuva gali nuskambėti visame pasaulyje (40)

Lietuvos įkalinimo įstaigose laisvės atėmimo bausmes atliekantys ir dar teismo verdikto laukiantys...

Dietistė Vaida Kurpienė paaiškino, kodėl dabar pats tinkamiausias metas keisti mitybą (1)

Prasidėjo Adventas , kurio metu rekomenduojama laikytis pasninko. Kokius produktus įtraukti į...

Žvilgtelėkite, kokie megztiniai bus madingiausi šią žiemą 5 pagrindiniai modeliai (14)

Greta svarbiausių rudens-žiemos pirkinių, tokių kaip paltai, auliniai batai ir šaltojo sezono...

Maradonos asmeninio gydytojo atžvilgiu pradėtas tyrimas dėl netyčinio nužudymo

Asmeninis Diego Maradonos gydytojas atsidūrė tyrimo dėl netyčinio nužudymo centre, praėjus...

Epidemiologai sako su pasibaisėjimu stebintys masinius susibūrimus prie eglučių (477)

Epidemiologai sako su pasibaisėjimu stebintys masinius gyventojų susibūrimus prie šeštadienį...

Užgimstantis naujas aljansas gali perbraižyti pasaulio galios balansą: dydžiu beveik prilygtų NATO (469)

Praėjusią savaitę keturios Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalys – Indija , Japonija ,...

|Maža didelių žinių kaina