Beveik pusė Seimo narių turi privačių interesų įvairiose verslo srityse. Jiems Seimo Etikos ir procedūrų komisija įteiks atmintines, priminsiančias, kad reikėtų susilaikyti nuo balsavimo parlamento posėdžiuose tais atvejais, kai svarstomi su tam tikra verslo grupe susiję klausimai.
Algimantas Salamakinas
© BNS foto
Sąrašas sutrumpėjo

Etikos ir procedūrų komisija rengiasi paskelbti daugiau kaip pusšimčio iš 141 Seimo narių, turinčių interesų įvairiose verslo srityse, sąrašą. Jame bus pateiktos tik parlamentarų pavardės, nenurodant, kokios veiklos srityse jie turi interesų. Visi jie gaus ir atmintines.

“Atmintinėse bus rekomenduojama tokiems Seimo nariams susilaikyti nuo veiksmų, kurie gali būti suprasti, kaip įmonių, kurių akcijų jie turi, protegavimas”, - “Kauno dienai” sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas. Pasak jo, atmintinės bus parengtos, reikalaujant atitinkamoms Seimo statuto nuostatoms.

Pirmą kartą atmintinės Seimo nariams dėl privačių interesų vengimo tarnyboje buvo parengtos ir išplatintos šių metų pradžioje. Tuomet oficialiame sąraše buvo 65 parlamentarų pavardės.

Naujame sąraše jų sumažės. “Kai kurie Seimo nariai atsisako savo verslo, parduoda turimas akcijas ar kitą turtą”, - aiškino A.Salamakinas.

Pavyzdžiui, šiemet į sąrašą, ko gero, nepateks susisiekimo ministras Zigmas Balčytis, kurio individuali įmonė, užsiėmusi didmenine ir mažmenine prekyba, likviduota.

Interesų turi ir eiliniai, ir vadovybė

Naujame sąraše turėtų būti 56 pavardės. Tarp jų - ir pats Etikos ir procedūrų komisijos vadovas A.Salamakinas. Jis turi 0,1 procento Kėdainių metalo perdirbimo įmonės “Progresas” akcijų. “Tad kai Seime svarstysime su metalo perdirbimu susijusius teisės aktus, turėsiu nusišalinti nuo svarstymo ir balsavimo”, - tvirtino komisijos pirmininkas.

Sąraše neabejotinai bus turtingiausias Seimo narys Viktoras Uspaskich, kartu su savo žmona turintis nemažai įvairių įmonių akcijų, valdantis didelį, maždaug pusantro šimto milijonų litų įvertintą turtą.

Be to, nemažai lėšų jis yra paskolinęs ar pasiskolinęs. Į sąrašą pateks ir vienintelis Seimo vadovybės atstovas - parlamento vicepirmininkas Artūras Skardžius, nes jis turi nemažai materialinių interesų kai kuriose įmonėse. Turtingiausiu socialdemokratu Seime laikomas Alfonsas Macaitis taip pat turi kai kurių įmonių akcijų, todėl ir jis pateks į sąrašą.

Atmintines dėl privačių interesų taip pat turėtų gauti konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis, nuosaikusis konservatorius Gediminas Vagnorius, centristas Virginijus Martišauskas, socialliberalas Vytautas Kvietkauskas, liberalas Algimantas Matulevičius, Valstiečių ir naujosios demokratijos sąjungos pirmininkė Kazimiera Prunskienė, taip pat vienu turtingiausių Seimo narių laikomas Ramūnas Karbauskis bei kiti parlamentarai.

Galvos skausmas dėl žemės ūkio

Šįkart į sąrašą turėtų būti įtraukti Seimo nariai, kurie turi paskolinę ar pasiskolinę labai dideles pinigų sumas. “Tai naujas aspektas privačių interesų srityje. Manau, kad pasiskolinęs didelę sumą pinigų parlamentaras susijęs tam tikrais interesais su tuo asmeniu, kuris paskolino tas lėšas”, - kalbėjo komisijos vadovas.

Pasak jo, vis dar svarstoma, ką daryti su tais parlamentarais, kurie turi ūkį, augina karves ar užsiima kitokia žemės ūkio veikla.

“Skaitydamas Konstituciją ir įstatymus vis labiau įsitikinu, kad ir tokią veiklą galima vadinti privačiu interesu. Išties, kuo skiriasi tas, kuris turi kurios nors įmonės akcijų ir gauna už jas dividendus, nuo to, kuris augina bulves ar karves ir parduoda šią produkciją, gaudamas už tai pinigų. Arba neparduoda, tačiau sutaupo, nepirkdamas šios produkcijos parduotuvėje. Formaliai žiūrint, jie nesiskiria niekuo, tik vienas turi privatų interesą konkrečioje įmonėje, o kitas - žemės ūkyje”, - pastebėjo A.Salamakinas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (39)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (275)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (716)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (41)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (648)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (41)

LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis

Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (2)

Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (343)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Tiesioginiame eteryje – Justino Jankevičiaus akibrokštas (16)

Sekmadienio vakarą pramogų pasaulio atstovai susirinko į apdovanojimus „Žmonės 2018“.