aA
Seimo narė Vilma Martinkaitienė buities malonumais nori naudotis nemokamai. Prestižiniame name butą įsigijusi parlamentarė už paslaugas skolinga 1100 litų. 2006 m. pavasarį butą prestižiniame komplekse „Vilniaus vartai“ įsigijusi Darbo partijos narė V.Martinkaitienė su vyru Raimundu už bendrovės „City Service“ teikiamas paslaugas mokėjo tik kartą. Pernai spalio mėnesį parlamentarės šeima į bendrovės sąskaitą pervedė beveik 2000 litų.
Vilma Martinkaitienė
Vilma Martinkaitienė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
Dabar kiekvieną mėnesį Seimo narės skola padidėja 140–240 litų – maždaug tokio dydžio sąskaitą už vadinamąsias kitas paslaugas Martinkaičių šeimai pateikia bendrovė „City Service“. Paslaugų kaina apskaičiuojama pagal būsto plotą. V.Martinkaitienei ir jos sutuoktiniui „Vilniaus vartuose“ priklauso 65 kv. metrų butas.

Panašaus ploto buto tipiniame Vilniaus daugiabutyje savininkai už kitas paslaugas kas mėnesį moka apie 100 litų ir mažiau. Tačiau prestižiniuose „Vilniaus vartuose“ papildomų paslaugų sąrašas gerokai ilgesnis.

Į šią sumą įskaičiuojami mokesčiai už elektrą bendro naudojimo patalpose, tarp jų ir požeminiame garaže, mokestis už kasdienį teritorijos tvarkymą, bendrų patalpų valymą, šiukšlių išvežimą, šiukšlių liftų priežiūrą, purvą ir drėgmę surenkančių kilimėlių keitimą, atlyginimas sargui.

Sutarties neva nesudarė

V.Martinkaitienė piktinasi, kad iš jos reikalaujama mokėti už paslaugas, nors ji prašmatniame bute dar negyvena ir esą neturi sudariusi sutarties su paslaugų teikėjais.

„Jei iš manęs reikalauja mokėti, tai turėtų būti sudaryta sutartis, kad man tokios paslaugos reikalingos. O tokios nėra. Be to, galbūt man nereikia visų teikiamų paslaugų, pavyzdžiui, kilimėlių keitimo, garažų apsaugos, tai kodėl turiu mokėti?“ – argumentus žėrė parlamentarė.

„Man buvo pateikta 4727 litų sąskaita, į kurią įskaičiuoti mokesčiai už šilumos sistemos priežiūrą, laiptinių tvarkymą, elektros, liftų eksploataciją, kilimų valymą, apsaugą ir daugybę kitų paslaugų. Tačiau namas tuo metu buvo nepriduotas, jame žmonės negyveno. Vykstant statyboms už tokias paslaugas turi mokėti statytojai, o sąskaitas siuntė man“, – pasakojo Seimo narė.

Prestižinis daugiabutis valstybinei komisijai buvo priduotas praėjusių metų vasarą. V.Martinkaitienė tikino, kad sąskaitas gaudavo ir prieš tai, kai namas buvo priduotas šiai institucijai.

Sutartis privaloma visiems

Gynėjų gatvės 14-o daugiabučio, kuris yra komplekso „Vilniaus vartai“ dalis, gyventojai su bendrove „City Service“ yra sudarę jungtinės veiklos sutartį. Kai buvo sudaryta ši sutartis, dabar V.Martinkaitienei priklausantis butas buvo užsienio piliečio nuosavybė.

Vėliau parlamentarės šeima šį butą iš jo nusipirko. „Vilniaus vartų“ kompleksą plėtojusios bendrovės „Ranga IV investicijos“ rinkodaros direktorė Dita Purlienė patvirtino, kad buvo pasirašyta sutartis su „City Service“ ir ji tebegalioja.

Jungtinė veiklos sutartis sudaroma daugumos namo gyventojų valia. Jei daugiau nei pusė butų savininkų sutinka dėl bendrovių teikiamų paslaugų ir jų kainų, šios sutarties sąlygos privalomos visų butų šeimininkams.

Lietuvoje nekilnojamojo turto savininkai privalo mokėti mokesčius, nesvarbu, ar jie bute gyvena ar ne.

Kiek kainuoja „Ferrari“?

V.Martinkaitienė teigė, kad norėdama išvengti kaltinimų mokesčių nemokėjimu bendrovei „City Service“ atseikėjo beveik 2000 litų, nors iki šiol nesupranta, už ką mokėjusi tokią pinigų sumą.

„Tikėjausi per tą laiką išsiaiškinti, kodėl tiek daug reikia mokėti, kai kitiems Vilniaus gyventojams bendros paslaugos per mėnesį atsieina po keliasdešimt litų“, – tvirtino tautos išrinktoji.

Dienraščio kalbintiems ekspertams šis parlamentarės teiginys kelia šypseną – patogus gyvenimas prestižiniame daugiabutyje turi savo kainą. Juk įsigijus „Ferrari“nederėtų galingo automobilio gamintojų kaltinti dėl to, kad mašinai reikia kur kas daugiau degalų nei įprastam automobiliui.

V.Martinkaitienė mano, kad „City Service“ neturi teisės reikalauti pinigų už kiekvieną mėnesį „Vilniaus vartų“ gyventojams teikiamas paslaugas. „Kaip galima reketuoti vidury dienos? Reketas. Aš manau, kad nesu skolinga“, – tvirtino parlamentarė.

Iš užsieniečio butą pirkusi Seimo narė įsitikinusi, kad tokių nemalonumų patiria ir kiti šalies gyventojai. „Didžiules sąskaitas už paslaugas gavusiems žmonėms net kraujo spaudimas kyla. Tikiuosi, kad Seimo nario skandalu pavyks atkreipti dėmesį į opią problemą ir ją spręsti“, – kalbėjo moteris.

Parlamentarė įsitikinusi, kad liko vienintelis būdas išspręsti klausimą – bylinėtis teisme.

Pataria nesipiktinti

Nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada tvirtino, kad pirkdami butą prestižiniuose namuose žmonės paprastai domisi, kiek kainuos išlaikyti prašmatnų būstą.

„Tokie klientai domisi viskuo. Jei namą saugo apsaugos darbuotojai, jame sumontuotos vaizdo kameros, įrengtas šildomas vestibiulis, o jame pastatyti baldai, ko nėra įprastuose daugiabučiuose, natūralu, kad tokie patogumai papildomai kainuoja šimtą ir daugiau litų“, – aiškino M.Čiulada.

Jo teigimu, paprastai bendra paslaugų suma yra padalijama visų butų savininkams. Mokesčius paskirsto pastatą administruojanti kompanija arba namo bendrija.

„Piktintis tuo tikrai nereikėtų. Galbūt Seimo nariai įpratę viską gauti nemokamai, todėl taip reaguoja“, – įsitikinęs nekilnojamojo turto ekspertas.

Bendrovė „City Service“ nepaneigė, kad V.Martinkaitienės šeima yra skolinga. „Savo klientus gerbiame ir santykių su jais viešai nekomentuojame“, – tepasakė „City Service“ atstovas ryšiams su visuomene Vilius Mackonis.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

NATO generolus saugojo ir legendos

Į Prezidento širdį beldėsi dainomis

Kibernetiniam terorui statomos užtvaros

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Į Minską pradedami skrydžiai iš dar trijų Irako miestų: bilietai jau išpirkti papildyta 12.55 (1279)

Į Minską pradeda skraidyti lėktuvai iš dar trijų Irako miestų. Informacija apie tai pasirodė...

Bilotaitė: iki metų pabaigos galime sulaukti 10 tūkst. neteisėtų migrantų, kitais metais – dar 5 tūkstančių migrantus apgyvendina garažuose (513)

Už vidaus reikalus atsakinga Europos Komisijos narė Ylva Johansson pirmadienį su vidaus...

Pajūryje „prabudo“ greičio matuoklis: baudų už 3000 eurų prisirinkęs vyras nesupranta, kaip taip įmanoma (267)

„Pasitikrinau Valstybinės mokesčių inspekcijos tinklalapyje: nuo balandžio – 129 baudos....

Oficialu: ilginamas Galimybių paso veikimo terminas (88)

Galimybių pasą jau galima gauti ne savaitei, kaip buvo anksčiau, o mėnesiui.

Lietuvos treko dviratininkės taip aukštai kilti nesitikėjo: lūkesčius, kurių neturėjome, išpildėme specialiai Delfi iš Tokijo (59)

„Nerealus pasirodymas“, – džiaugėsi Tokijo olimpinių žaidynių komandų sprinto lenktynėse...

Pasieniečiai ir migracijos pareigūnai siūlys pinigų į kilmės šalį norintiems grįžti neteisėtiems migrantams (146)

Lietuvos pasieniečiai ir migracijos pareigūnai siūlys pinigų į kilmės šalį norintiems...

Migracijos krizė prie išorinės Europos Sąjungos sienos: ar Lietuva išnaudoja visas savo turimas galimybes? (11)

Dabartinė Baltarusijos valdžia pastaruosius metus demonstruoja izoliacinę poziciją tarptautinėje...

Bilotaitė: iki metų pabaigos galime sulaukti 10 tūkst. neteisėtų migrantų (57)

Medininkuose surengtoje spaudos konferencijoje vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė teigė, jog...

Tinklaraštininkė Ieva Swan nebeslepia jausmų žinomam vyrui: taip, mes esame pora (6)

Tinklaraštininkė Ieva Swan išgyvena permainų laikotarpį. Panašu, kad šioji vasara žinomai...

Europos Komisija: migrantų banga yra Lukašenkos agresijos prieš Lietuvą aktas

ES Baltarusijos neteisėtą prezidentą Aliaksandrą Lukašenką kaltina Lietuvoje surengus migrantų...