aA
Seimo narė Vilma Martinkaitienė buities malonumais nori naudotis nemokamai. Prestižiniame name butą įsigijusi parlamentarė už paslaugas skolinga 1100 litų. 2006 m. pavasarį butą prestižiniame komplekse „Vilniaus vartai“ įsigijusi Darbo partijos narė V.Martinkaitienė su vyru Raimundu už bendrovės „City Service“ teikiamas paslaugas mokėjo tik kartą. Pernai spalio mėnesį parlamentarės šeima į bendrovės sąskaitą pervedė beveik 2000 litų.
Vilma Martinkaitienė
Vilma Martinkaitienė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
Dabar kiekvieną mėnesį Seimo narės skola padidėja 140–240 litų – maždaug tokio dydžio sąskaitą už vadinamąsias kitas paslaugas Martinkaičių šeimai pateikia bendrovė „City Service“. Paslaugų kaina apskaičiuojama pagal būsto plotą. V.Martinkaitienei ir jos sutuoktiniui „Vilniaus vartuose“ priklauso 65 kv. metrų butas.

Panašaus ploto buto tipiniame Vilniaus daugiabutyje savininkai už kitas paslaugas kas mėnesį moka apie 100 litų ir mažiau. Tačiau prestižiniuose „Vilniaus vartuose“ papildomų paslaugų sąrašas gerokai ilgesnis.

Į šią sumą įskaičiuojami mokesčiai už elektrą bendro naudojimo patalpose, tarp jų ir požeminiame garaže, mokestis už kasdienį teritorijos tvarkymą, bendrų patalpų valymą, šiukšlių išvežimą, šiukšlių liftų priežiūrą, purvą ir drėgmę surenkančių kilimėlių keitimą, atlyginimas sargui.

Sutarties neva nesudarė

V.Martinkaitienė piktinasi, kad iš jos reikalaujama mokėti už paslaugas, nors ji prašmatniame bute dar negyvena ir esą neturi sudariusi sutarties su paslaugų teikėjais.

„Jei iš manęs reikalauja mokėti, tai turėtų būti sudaryta sutartis, kad man tokios paslaugos reikalingos. O tokios nėra. Be to, galbūt man nereikia visų teikiamų paslaugų, pavyzdžiui, kilimėlių keitimo, garažų apsaugos, tai kodėl turiu mokėti?“ – argumentus žėrė parlamentarė.

„Man buvo pateikta 4727 litų sąskaita, į kurią įskaičiuoti mokesčiai už šilumos sistemos priežiūrą, laiptinių tvarkymą, elektros, liftų eksploataciją, kilimų valymą, apsaugą ir daugybę kitų paslaugų. Tačiau namas tuo metu buvo nepriduotas, jame žmonės negyveno. Vykstant statyboms už tokias paslaugas turi mokėti statytojai, o sąskaitas siuntė man“, – pasakojo Seimo narė.

Prestižinis daugiabutis valstybinei komisijai buvo priduotas praėjusių metų vasarą. V.Martinkaitienė tikino, kad sąskaitas gaudavo ir prieš tai, kai namas buvo priduotas šiai institucijai.

Sutartis privaloma visiems

Gynėjų gatvės 14-o daugiabučio, kuris yra komplekso „Vilniaus vartai“ dalis, gyventojai su bendrove „City Service“ yra sudarę jungtinės veiklos sutartį. Kai buvo sudaryta ši sutartis, dabar V.Martinkaitienei priklausantis butas buvo užsienio piliečio nuosavybė.

Vėliau parlamentarės šeima šį butą iš jo nusipirko. „Vilniaus vartų“ kompleksą plėtojusios bendrovės „Ranga IV investicijos“ rinkodaros direktorė Dita Purlienė patvirtino, kad buvo pasirašyta sutartis su „City Service“ ir ji tebegalioja.

Jungtinė veiklos sutartis sudaroma daugumos namo gyventojų valia. Jei daugiau nei pusė butų savininkų sutinka dėl bendrovių teikiamų paslaugų ir jų kainų, šios sutarties sąlygos privalomos visų butų šeimininkams.

Lietuvoje nekilnojamojo turto savininkai privalo mokėti mokesčius, nesvarbu, ar jie bute gyvena ar ne.

Kiek kainuoja „Ferrari“?

V.Martinkaitienė teigė, kad norėdama išvengti kaltinimų mokesčių nemokėjimu bendrovei „City Service“ atseikėjo beveik 2000 litų, nors iki šiol nesupranta, už ką mokėjusi tokią pinigų sumą.

„Tikėjausi per tą laiką išsiaiškinti, kodėl tiek daug reikia mokėti, kai kitiems Vilniaus gyventojams bendros paslaugos per mėnesį atsieina po keliasdešimt litų“, – tvirtino tautos išrinktoji.

Dienraščio kalbintiems ekspertams šis parlamentarės teiginys kelia šypseną – patogus gyvenimas prestižiniame daugiabutyje turi savo kainą. Juk įsigijus „Ferrari“nederėtų galingo automobilio gamintojų kaltinti dėl to, kad mašinai reikia kur kas daugiau degalų nei įprastam automobiliui.

V.Martinkaitienė mano, kad „City Service“ neturi teisės reikalauti pinigų už kiekvieną mėnesį „Vilniaus vartų“ gyventojams teikiamas paslaugas. „Kaip galima reketuoti vidury dienos? Reketas. Aš manau, kad nesu skolinga“, – tvirtino parlamentarė.

Iš užsieniečio butą pirkusi Seimo narė įsitikinusi, kad tokių nemalonumų patiria ir kiti šalies gyventojai. „Didžiules sąskaitas už paslaugas gavusiems žmonėms net kraujo spaudimas kyla. Tikiuosi, kad Seimo nario skandalu pavyks atkreipti dėmesį į opią problemą ir ją spręsti“, – kalbėjo moteris.

Parlamentarė įsitikinusi, kad liko vienintelis būdas išspręsti klausimą – bylinėtis teisme.

Pataria nesipiktinti

Nekilnojamojo turto agentūros „Ober-Haus“ senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada tvirtino, kad pirkdami butą prestižiniuose namuose žmonės paprastai domisi, kiek kainuos išlaikyti prašmatnų būstą.

„Tokie klientai domisi viskuo. Jei namą saugo apsaugos darbuotojai, jame sumontuotos vaizdo kameros, įrengtas šildomas vestibiulis, o jame pastatyti baldai, ko nėra įprastuose daugiabučiuose, natūralu, kad tokie patogumai papildomai kainuoja šimtą ir daugiau litų“, – aiškino M.Čiulada.

Jo teigimu, paprastai bendra paslaugų suma yra padalijama visų butų savininkams. Mokesčius paskirsto pastatą administruojanti kompanija arba namo bendrija.

„Piktintis tuo tikrai nereikėtų. Galbūt Seimo nariai įpratę viską gauti nemokamai, todėl taip reaguoja“, – įsitikinęs nekilnojamojo turto ekspertas.

Bendrovė „City Service“ nepaneigė, kad V.Martinkaitienės šeima yra skolinga. „Savo klientus gerbiame ir santykių su jais viešai nekomentuojame“, – tepasakė „City Service“ atstovas ryšiams su visuomene Vilius Mackonis.

„Vilniaus dienoje“ taip pat skaitykite:

NATO generolus saugojo ir legendos

Į Prezidento širdį beldėsi dainomis

Kibernetiniam terorui statomos užtvaros

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paruošė naujų Palangos vietų apžvalgą ir nustebo: karbonadų gerbėjams darosi liūdna, kurorte naujos mados (95)

Kur po pliažo jaukiai pasėdėti ir skaniai pavalgyti? – pagrindinis poilsiautojų klausimas...

Sinoptikai pateikė savaitgalio prognozę: grįžta kone tropinis karštis (19)

Artimiausiomis dienomis anticiklonas lems saulėtus ir daugiausia sausus orus.

Iš buvusio ministro Biržiškio lūpų: apie vodką rusų kareiviams, iškirstas duris Saboniui ir paskutinį pokalbį su Lubiu (57)

Kalbėtis su pirmosios Vyriausybės susisiekimo ministru Jonu Biržiškiu vienas malonumas. 88-erių...

Baisi avarija Vilniuje: po stipraus smūgio į „Opel“ motociklininkas skubiai išgabentas į ligoninę (181)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Vilniuje įvyko rimtas eismo įvykis. Pranešama, kad susidūrė...

Lazdijų rajone – ambulatorijos gydytojo išpuolis prieš policijos pareigūnus (222)

Antradienio rytą į Veisiejų ambulatoriją (Lazdijų raj.) susirinkę pacientai ir medikai tapo...

Apatinio trikotažo ekspertė: kiek normalu mokėti už liemenėlę ir kas išduoda, kad prašovėte su dydžiu (58)

Profesionali apatinio trikotažo ekspertė Vaiva Tylienė ne vienerius metus moteris moko vienos...

Chemikas papasakojo apie tragišką sprogimą Beirute sukėlusias trąšas: turi perspėjimą ūkininkams (172)

Antradienį Beiruto uoste nugriaudėjęs sprogimas šokiravo pasaulį. Kol kas skelbiama, kad...

Intymią operaciją patyrusi Rita: nesuprantu, kodėl kalbėti apie moteriškas bėdas vis dar yra tabu (114)

„Pagaliau galiu džiaugtis gyvenimu“, – taip savo pasakojimą pradeda kaunietė Rita. Prieš...

Princesių Di Bourbon gyvenimas primena pasaką: formalių įsipareigojimų neturi, bet nesikuklina taškyti pinigų karališkai prabangai (15)

Karališkųjų šeimų gerbėjai paprastai gali tik žvilgtelėti, kaip jų numylėtiniai atrodo per...

Šiurpi karo dilema: ką aukoti – vedusius ar viengungius? (56)

Turbūt jau su pirmuoju sąmoningu Homo sapiens žingsniu atsirado toks reiškinys kaip karas ....

|Maža didelių žinių kaina