52 parlamentarai pasirašė dėl laikinosios parlamentinio tyrimo grupės, kuri siektų išsiaiškinti, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui buvo nutekinta informacija apie ikiteisminį tyrimą dėl nepilnamečių seksualinio prievartavimo, kuriame figūruoja ir buvęs konservatorių bendražygis.

Apie tai Eltai pirmadienio vakarą patvirtino Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė. Pasak jos, parlamentinį tyrimą remia 52 Seimo nariai – parašus padėjo visų Seimo mažumos frakcijų atstovai, taip pat ir nuo neeilinės sesijos šaukimo atsiraukę „valstiečiai“.

Po iniciatyva šaukti neeilinę sesiją nė vieno valstiečių atstovo parašo nėra.

Sesijai sušaukti parašų dar trūksta

Opozicija sėkmingai renka parašus neeilinės Seimo sesijos šaukimui, kurios metu siekiama aiškintis, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą. Šiuo metu iki reikiamo skaičiaus trūksta 2 parlamentarų parašų. „Delfi“ žiniomis, laukiame dar dviejų darbiečių pavardžių.

Tai Eltai patvirtino Lietuvos regionų frakcijos Seime narė Agnė Širinskienė. Norint inicijuoti neeilinę Seimo sesiją reikia 47 Seimo narių parašų.

Projektą dėl neeilinės sesijos šaukimo pasirašė parlamentarai, priklausantys opozicinėms Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos regionų partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos frakcijoms bei parlamentarai iš Mišrios Seimo narių grupės. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos ir valdančiųjų palaikymo ši opozicijos iniciatyva nesulaukė.

„Pasirašo Seimo nariai iš tų frakcijų opozicinių, kurios sutarė inicijuoti ir taip pat nepriklausantys frakcijoms nariai. Mišrioje grupėje yra trys Seimo nariai, tai pasirašė du – Aidas Gedvilas ir Mindaugas Puidokas“, – Eltai teigė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Lukas Savickas.

Opozicinės frakcijos pirmadienį pranešė parengusios klausimus Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir generalinei prokurorei Nidai Grunskienei, susijusius su galimu informacijos nutekinimu buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui, ir pradėjo rinkti parašus neeilinės Seimo sesijos šaukimui. Prie šios iniciatyvos neprisijungė tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime.

Neeilinę Seimo sesiją ketinama šaukti vasario 9 dieną.

ELTA primena, kad praėjusį trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Daugiau nei prieš savaitę konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš Seimo, generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja K. Bartoševičius.
Praėjusią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija panaikino K. Bartoševičiaus mandatą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)