84 milijonus litų Vyriausybė papildomai skyrė socialinei paramai ir kompensacijoms už šildymą bei karštą ir šaltą vandenį. Sunkmečiu, išaugus paramos gavėjų skaičiui, lėšų pritrūko beveik visos šalies savivaldybės. Tačiau ir po šios piniginės injekcijos savivaldos atstovai sako, kad jos iki metų galo neužteks.
© "Panevėžio balsas"

Alytaus miesto savivaldybei Vyriausybė skyrė per 5 milijonus litų – daugiau negu Klaipėdos miestui, kuris kone triskart didesnis. Vilniaus savivaldybei socialinei paramai skirti 9 milijonai, Šiaulių ir Klaipėdos savivaldybėms – po 4 milijonus.

Skaičiuojama, kad per pusmetį šalyje labai išaugo socialinės paramos gavėjų skaičius – antai Šiauliuose trečdaliu, Klaipėdoje ir Alytuje daugiau nei 40 procentų. Nedarbo lygis Alytuje siekia beveik 18 procentų ir lenkia šalies vidurkį.

„Manom, kad užteks gegužės, birželio, liepos, rugpjūčio mėnesiams. Vėl rašysim raštus, nes iš tikrųjų buvom apskaičiavę, kad mums reikės 10 milijonų iki metų pabaigos“, – sako Nijolė Makštutienė, Alytaus mero pavaduotoja.

Manoma, kad socialinės paramos gavėjų skaičius birželį dar išaugs. Į darbo biržą ir socialinės paramos skyrius be bedarbių ar mažas pajamas gaunančių asmenų plūstelės ir neįsidarbinę absolventai.

„Daugiausia ateina bedarbiai, kurie registruoti biržoje ne mažiau 6 mėnesius arba kuriems yra baigta mokėti nedarbo išmoka, mokymosi stipendija, ir dirbantys asmenys, kadangi dabar darbo užmokesčiai yra sumažėję, tad socialinės pašalpos priklauso ir jiems“, – teigia Vida Piščikienė, Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė.

Alytaus darbo biržos vadovas – optimistiškesnis. Jis prognozuoja, kad septyniolika mėnesių aukštyn augusi nedarbo kreivė pradės kristi.

Dzūkijos sostinėje jau gegužę įdarbinta apie 700 bedarbių, šiuo metu įregistruota daugiau nei 100 laisvų darbo vietų. O 200 bedarbių neteko socialinės paramos, nes atsisakė siūlomo darbo.

„Pastaraisiais mėnesiais buvo ir tokių klientų, kurie registravosi ne ieškodami darbo, bet dėl įvairių socialinių garantijų. Artimiausiu metu turėtų sumažėt socialinės paramos gavėjų, nes didėja galimybės jiems įsidarbinti. Tie asmenys, kurie vengia įsidarbinti ir aktyviai dalyvauti darbo rinkoje, neteks socialinės paramos“, – tvirtina Regimantas Mačiulis, Alytaus darbo biržos direktorius.

Nors dabar socialinei paramai ir kompensacijoms mokėti Vyriausybė papildomai skyrė 84 milijonus litų, tačiau savivaldos atstovai sako esantys tikri, kad lėšų socialinei paramai metų pabaigoje pritrūks visos savivaldybės.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (5)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (341)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (54)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (15)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Woody Alleno įdukros pasakojimas apie tvirkinimą sukrečia: ar tikrai režisierius tai darė 7-erių mergaitei vasarnamio palėpėje? (3)

Dylan Farrow sako norinti, kad režisieriui Woody Allenui būtų pateikti kaltinimai dėl seksualinės...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (296)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (14)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (63)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...