aA
Gegužės 15-ąją įvyks „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“, kuris jau spėjo sukiršinti visuomenę. Šalyje vis dar kovojama su pandemija, bet maršo organizatoriai sieks vienoje vietoje suburti daug bendraminčių. Nors ir anksčiau katalikų bažnyčios vadovybė atsiribojo nuo šio renginio, tačiau Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas savo feisbuko paskyroje paragino ginti „tikrąją“ šeimą.
Jonas Kauneckas
Jonas Kauneckas
© DELFI / Domantas Pipas

Jis kreipėsi į savo feisbuko sekėjus ir teigė, kad „nenustoju Dievui dėkoti už mūsų Tautą!“.

„Kokią nuostabią dvasią mums davė Dievas! Be galo žaviuosi: mūsų Tauta visada stebino pasaulį narsiomis kovomis prieš kryžiuočius, prieš caro ir bolševizmo žvėriškumą. Mūsų Tauta visada gynė Laisvę.

Bet dabar išmušė skaudi valanda: verkia sena vyskupo širdis dėl baisios grėsmės Tautai.

Mano Tauta, kuo Tu nusikaltai, kad dabar savieji nori Tave sunaikinti? Valdantieji, kreipiuosi į Jus: jei sunaikinsite Šeimą, sunaikinsite ir Lietuvą.

Brangūs Lietuviai, visa širdimi jaučiu Jūsų mintis. Jūsų balsas gyvas mano dvasioje. Jūs skelbiate, Jūs šaukiate: „Dabar išmušė valanda ginti Šeimą, ginti Lietuvos ateitį, jos išlikimą. Tik visi kartu apginsime tai, kas mums brangu!“, - tikino kunigas.

J. Kauneckas prašė sekėjų, kad „te nesulaiko gąsdinimai, kad Didįjį Šeimos gynimo maršą rengia svetimos priešiškos jėgos“.

„Jūs įsitikinę, kad tai savieji išverstskūriai nori žūtbūt sugriauti Maršą. Ir Jūs su ašaromis šaukiate: „Mes nepasiduosime, niekas mūsų neišgąsdins, jokie trukdytojai nesulaikys, mes ginsime Šeimą – iš visų jėgų ginsime. Tikro lietuvio niekas negali sustabdyti“.

Dabar reikia gintis nuo savųjų, kaip nuo baisiausio priešo. Todėl tuo Maršu ir pakilote kovoti už Šeimą, už tai, kas lietuviui visada buvo brangiausia.

Sukilimus, kovas prieš okupantus lydėjo malda. Tad ir šį Maršą lydi malda: mes, Lietuvos vyskupai, kviečiame visus į maldos tiltą už Šeimą“, – tvirtino dvasininkas.

Taip pat priminė, kad gegužės 15-ąją, mėnesinių atlaidų dieną, jis melsis Krekenavoje prie grįžusio restauruoto 612 metų senumo stebuklingo Mergelės Marijos paveikslo.

„Juk Marija visada laimino lietuvių kovas. Su ašaromis maldausiu Maršą laiminti Maironio giesmės žodžiais: „Marija, Marija <...>, išgelbėk nuo priešo baisaus <...>, užstok prieš Aukščiausią Tu žmogų menkiausią“.

Išgirskite, gerieji Lietuvos žmonės, išgirskite – Marija tikrai laimina. Ir aš, vyskupas Jonas Kauneckas, laiminu Maršą. Visus Jus laiminu.“

Bažnyčios hierarchai nedalyvaus „Didžiajame šeimos gynimo marše“

Vilniaus ir Kauno arkivyskupai neketina dalyvauti gegužės 15 d. Vingio parke numatome rengti „Didžiajame šeimos gynimo marše“. Protesto akcijos rengėjų – Šeimų sąjūdžio – teigimu, renginyje tikimasi sulaukti 5–7 tūkst. žmonių.

Lietuvos vyskupų konferencijos pareiškime pažymima, kad Bažnyčia ir toliau nenuilsdama dės visas pastangas, kad mūsų šeimos liktų saugios ir galėtų netrukdomos gyventi, atsiliepdamos į savo pašaukimą.

„Bažnyčiai svarbi ne tik šeimos institucija apskritai, bet ir kiekviena konkreti šeima, nes šeimos gerovė yra vienas iš kertinių Bažnyčios misijos uždavinių bei esminių siekinių ne tik Bažnyčiai, bet ir visai visuomenei. Šeima – darnios ir laimingos visuomenės gyvavimo sąlyga.

Puoselėjant šeimos vertybes ir saugant šeimos institutą, skatiname tokį visuomenės narių bendradarbiavimą, kuris leistų rūpintis mūsų šeimomis bei kurtų sąlygas jų gerovei nenaudojant neapykantos kalbos ar užuominų į bet kokio – fizinio ar psichologinio – smurto naudojimą. Siekdami šeimos gerovės atpažinkime, jog nepaisant skirtingų įsitikinimų ar pažiūrų, kiekvieno visuomenės nario santykiai su kitu turi būti grindžiami abipuse pagarba ir artimo meile“, – rašoma LVK pranešime.

Organizatorius: Orlauskas pasakė tai, ką galvoja kas antras Lietuvos žmogus

Gegužės 15 dieną Vilniuje, Vingio parke, vyksiantis Šeimų gynimo maršas jau dabar kelia aistras viešojoje erdvėje. Jo organizatoriai kritikuojami dėl neapykantos kalbos, planuojamo susibūrimo pandemijos metu ar homofobinių nuostatų. Ko siekia šeimų gynimo maršo organizatoriai, į ką jis nukreiptas ir kodėl renginys sukėlė kelia tokias aistras viešojoje erdvėje?

Šeimų sąjūdžio iniciatorius Arvydas Daunys tikino, kad žmonėms, kurie domisi tokiais klausimais, klausimas yra akivaizdus.

„Tėvai jau nebegali rinktis, kaip auginti savo vaikus. Darželiuose dėstomi tokie dalykai, kurie neramina. Nenorėčiau dabar gilintis į visus šituos dalykus, žiniasklaidoje buvo pasirodę informacija apie visokias princo ir princo meiles. Čia nėra vienetiniai atvejai“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ teigė A. Daunys.

Paklaustas prieš ką kovoja šis Šeimų gynimo maršas, A. Daunys pradėjo vardinti svarbiausius klausimus.

Stambulo konvencija, partnerystės įstatymas. Tai preliudija į homoseksualių santuokų institutą. Apie tai viešai pasisakė ir Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius. Jie žengiami tol, kol nepradedami stabdyti, jie patys nesustos, mes tai matome ir žinome“, – aiškino jis.

A. Daunys tikino, kad Lietuva turi savo tradicijas ir jų pagrindu, anot jo, turi būti rengiami įstatymai.

„Visuomenė keičiasi natūraliai, bet ne per jėgos ar prievartos stumiamus įstatymus“, – sakė jis.

Socialinėje erdvėje daug dėmesio sulaukė humoristo Artūro Orlausko komentarai apie šio mitingo planavimą, jis kaltintas net neapykantos kalbos naudojimu. Jis žadėjo „nušluoti nafik tą Seimą“, kalbėjo apie galimą parlamento apsupimą, jei jų reikalavimai ir pozicijos nebus išgirstos.

A. Daunys teigė, kad A. Orlausko pareiškimai tėra emocijos. Jis aiškino, jog tiesiog buvo išsakyti žodžiai, kurie sukasi daugelio galvoje.

„Čia emocinis pareiškimas. (…) Būkime teisingi, jis pasakė tai, ką galvoja kas antras Lietuvos žmogus. Nes seimo nariai spjaunu į mus po du kartus į dieną“, – sakė jis.

Šeimų sąjūdžio iniciatorius teigė, kad A. Orlauskas yra tiesiog „atviresnis“, o kiti tiesiog nutyli.

Renginio organizatoriai tikisi, kad mitinge dalyvaus apie 7 tūkstančių žmonių. Tokiam protestui balandžio mėnesio pradžioje Vilniaus miesto savivaldybė išdavė leidimą.

Žinių radijo laidos „Dienos klausimas“ klausytojas aiškino, kad reikėtų labai pagalvoti, ar už viso renginio nestovi pragmatizmas ir noras pakliūti į valdžią.

Naujienų portalo „15min.lt“ žurnalistė Lauryna Vireliūnaitė laidoje teigė, kad tai yra labiau neapykantos ir karantino nuovargio renginys.

Kalbama ir apie koncertinę protesto vietą

Delfi jau rašė, kad Šeimų sąjūdis savo internetinėje svetainėje rašo, kad maršas rengiamas dėl „ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos ir valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų, prieštaraujančių Tautos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai“.

Patys renginio organizatoriai dar balandžio 8 dieną paskelbė, kad leidimas organizuoti šį protestą yra gautas.

Žadama, kad automobilių kolona pajudės iš Klaipėdos į Vilnių, pakeliui prisijungiant kitų regionų dalyviams, visi susirinks į „visos Lietuvos vienybės ir protesto mitiną Vingio parke“.

Maršo organizatoriai skelbia, kad prisijungus visų rajonų dalyviams, „maršo atkarpoje nuo Kauno iki Vilniaus galimas magistralės perkrovimas, todėl prašome rimties ir susitelkimo. Būkime draugiški kitiems dalyviams ir tolerantiški pareigūnams, nes jie mūsų tautos dalis. Manome, kad šioje atkarpoje automobilių skaičius gali siekti 700–2000 (lengvųjų automobilių)“.

Organizatoriai protesto taisyklėse užsimena ir apie „koncertinę protesto akcijos vietą“.

Delfi primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybė švelnino karantino sąlygas. Nuo šio pirmadienio leidžiami renginiai, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų, laikantis nustatytų reikalavimų.

Renginius uždarose erdvėse leidžiama organizuoti, kai užpildoma ne daugiau kaip 30 proc. visų sėdimųjų vietų, užtikrinant bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų registravimą, kad vyresni nei 6 metų žiūrovams dėvi kaukes, taip pat kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(316 žmonių įvertino)
3.8766

Top naujienos

Delfi PliusDalia Plikūnė

Kaip Rusija gali atsakyti į Kaliningrado ribojimus: už uždarų durų nagrinėjami trys scenarijai

Rusijos pareigūnams įspėjant Lietuvą dėl rimtų pasekmių, pagal europines sankcijas uždraudus...

Siūlymai dėl MMA didinimo piktina darbuotojus: tarsi saldainis ant meškerės (1)

Naujus minimalios algos skaičiavimus pateikęs, bet palaukti rudens raginantis Lietuvos bankas...

Putino pareiškimus išnagrinėjęs vokiečių filosofas pasisakė itin vaizdingai (10)

Žymiausias vokiečių dabarties filosofas Peteris Sloterdijkas šią savaitę pažėrė aštrių...

Karas Ukrainoje. Žytomyro srities gyventojus pažadino sprogimai: raketos skriejo iš Baltarusijos apšaudyta ir Lvivo sritis (2)

Ukrainai buvo suteiktas kandidatės į Europos Sąjungos nares statusas ir tai, anot šalies...

Tarp partijų reitingo pirmūnų atsirado naujas pavadinimas (6)

Lietuvos partijų reitingas labai nesikeičia, tiesa ir čia yra staigmenų. Jeigu rinkimai įvyktų...

Paaiškėjo, už ką diskvalifikuota Lietuvos plaukimo estafetės ketveriukė specialiai „Delfi“ iš Budapešto

Prie pabaigos artėjančiame pasaulio plaukimo čempionate, kuris vyksta Budapešto „Duna“...

Delfi PliusDelfi Mokslas

Mokslininkai atkūrė prieš 4000 metų Čekijos teritorijoje gyvenusios labai turtingos moters veidą: kaukolė ir brangenybės išsilaikė puikiai

Iš kaukolės ir DNR liekanų atkurtas beveik prieš 4 tūkst. metų Vidurio Europoje gyvenusios...

Delfi PliusParengė Rusnė Valatkaitė

Įvardijo maisto produktus, kurių geriau nekepti ant grilio: tik išsausės ir neteks skonio

Grilio sezonas – tikras malonumas visiems, kurie mėgsta šašlykus, dešreles, keptas daržoves...

Reikės pasiruošti mokėti daugiau: bankai didina paslaugų įkainius, kai kas brangsta ir daugiau nei 40 proc. (3)

Didėja kai kurie komercinių bankų įkainiai . Dalis kainas jau pakėlė, tačiau kiti pokyčius...

Gydytoja siūlo atkreipti dėmesį į šiuos požymius: jie praneša apie gresiantį širdies smūgį ar priepuolį (1)

Vis dažniau kalbama, kad tam, jog širdis būtų sveika, reikia rasti būdų pailsėti nuo kasdien...