Savivaldybėje dirbantys tarnautojai ir kiti pareigūnai savo parašu privalės pasižadėti laikytis sąžiningumo, nesavanaudiškumo, skaidrumo bei kitų doro elgesio principų, taip pat neimti kyšių, gyventi iš legaliai gaunamų pajamų.
© Corbis
Savivaldybės pareigūnai privalės raštiškai įsipareigoti laikytis pagrindinių tarnautojo etikos principų, įrašytų į asmenų, dirbančių Savivaldybėje, elgesio taisykles. Šie tarnautojų bei pagal darbo sutartis dirbančių Savivaldybės specialistų įsipareigojimai bus saugomi jų asmeninėse bylose.

Savivaldybėje dirbančių asmenų elgesio taisykles šią savaitę patvirtino miesto Taryba. Priimti tokį dokumentą buvo numatyta dar praėjusių metų vasarą, tvirtinant Panevėžio miesto savivaldybės kovos su korupcija programos įgyvendinimo priemonių planą.

Taisykles parengusios darbo grupės įsitikinimu, šis dokumentas Savivaldybėje padės kurti kūrybišką ir geranorišką tarnybinę aplinką, gerinti darbuotojų tarpusavio santykius, ugdyti pagarbą žmogui, didinti Savivaldybės tarnautojų autoritetą bei visuomenės pasitikėjimą.

Panevėžio miesto savivaldybė tapo antrąja savo tarnautojų bei kitų darbuotojų elgesį griežtomis taisyklėmis reglamentuoti nusprendusia šalies savivaldybe. Pirmoji tai prieš kiek laiko padarė sostinės valdžia.

Priimti dovanas - tabu

Pagal įsigaliojusias elgesio taisykles miesto Savivaldybės tarnautojams ir kitiems darbuotojams savo tarnyboje teks vadovautis kone dešimčia etikos principų.

Pareigūnai privalės rodyti pagarbą žmonėms, būti teisingi, nešališki ir nesavanaudiški, jausti atsakomybę, nepiktnaudžiauti pareigomis, skaidriai, sąžiningai dirbti visuomenės gerovei, vengti interesų konfliktų, laikytis dorovinių normų.

Elgesio taisyklės Savivaldybės tarnautojams draus tarnybos metu vartoti alkoholį, kitas psichotropines medžiagas, viešai rodytis neblaiviems, nei tiesiogiai, nei netiesiogiai priimti dovanas iš suinteresuotų asmenų.

Taisykles pasirašiusieji privalės gyventi pagal legaliai gaunamas pajamas, darbui skirto laiko, priemonių ir kitų materialinių išteklių nenaudoti savo arba artimųjų poreikiams tenkinti.

Nuo pastabos iki atleidimo iš darbo

Kaip Savivaldybės tarnautojai ir kiti darbuotojai laikosi elgesio taisyklių, prižiūrės ir kontroliuos meras, Savivaldybės administracijos direktorius bei Savivaldybės struktūrinis padalinys, atsakingas už personalą.

Gavę duomenų apie įtariamą taisyklių pažeidimą, meras ar Savivaldybės administracijos direktorius inicijuos tarnybinį nusižengimo tyrimą, kurio imsis specialiai sudaryta tyrimo komisija. Jos nariais galės tapti tik nepriekaištingos reputacijos valstybės tarnautojai, nebausti nei už elgesio taisyklių, nei už kitus pažeidimus.

Elgesio taisyklėms nusižengę Savivaldybės tarnautojai ir darbuotojai bus baudžiami pastaba, papeikimu, griežtu papeikimu ir net atleidimu iš pareigų.

Galės skųsti ir miestiečiai

Asmenų, dirbančių miesto Savivaldybėje, elgesio taisykles ketvirtadienį Tarybai svarstyti pristatęs Savivaldybės centralizuotos vidaus audito tarnybos vedėjas Mindaugas Čipinys, paklaustas apie, jo nuomone, svarbiausius dokumento punktus, išskyrė ten įrašytus pagarbos žmogui, atsakomybės, skaidrumo bei tarnavimo visuomenės interesams principus.

„Manau, mes Savivaldybėje tam ir dirbame, kad tarnautume panevėžiečių labui. Jei visi tarnautojai su atėjusiaisiais elgsis pagarbiai ir mandagiai, bus išvengta net ir menkiausių konfliktų“, - vakar kalbėdamasis su PB svarstė M.Čipinys.

Centralizuotos vidaus audito tarnybos vedėjas teigiamai atsakė į klausimą, ar Savivaldybės tarnautojų ir kitų darbuotojų elgesį kontroliuosiantys meras bei administracijos direktorius reaguos ir į miesto gyventojų skundus.

„Bus tiriami ir panevėžiečių pranešimai. Kad visi miestiečiai išsamiai susipažintų ir žinotų savo teises pasibeldus į valdininko kabinetą, asmenų, dirbančių Savivaldybėje, elgesio taisykles netrukus publikuosime miesto spaudoje“, - teigė M.Čipinys.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (302)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (162)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (27)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (184)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (203)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (63)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (6)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...

Milaknio tritaškių kruša neišgelbėjo „Žalgirio“ Vokietijos čempionų tvirtovėje (337)

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Afrikos šalis, kurioje jausitės saugiau nei bet kurioje Europos sostinėje (25)

Čia visai kitas pasaulis ir vykstant į šią šalį privalai priimti tuos skirtumus, kurie mums,...