Reaguodami į šį demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyriaus sprendimą valdybos nariai Ričardas Bakanauskas, Rima Martinkienė, Rimantas Ridikas, Rolandas Rutė, Saulius Kučis, Eugenijus Ušinskas ir Povilas Urbšys posėdžio metu pranešė apie pasitraukimą iš partijos.

„Nenorėdami tapatintis su tokia politine dviveidyste, mes, žemiau pasirašę Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyriaus valdybos nariai, priimame sprendimą ne tik trauktis iš Panevėžio skyriaus valdybos, bet ir iš partijos. Taip pat, kviečiame visus pritariančius mūsų pozicijai nedalyvauti „Demokratų sąjungos“ farse prisidengiant Lietuvos vardu“, – rašoma iš partijos pasitraukusių politikų pareiškime.

Valdybos narį šalinti iš partijos pasiūlė partijos Etikos ir skaidrumo komisija, atsižvelgusi į dalies skyriaus narių skundą, kuriame P. Urbšys kaltinamas destrukcine veikla. Už siūlymą P. Urbšį pašalinti iš partijos balsavo 45 skyriaus nariai, prieš – 35. Dalis dalyvavusiųjų posėdyje balsavo nuotoliniu būdu.

Po pareiškimo apie pasitraukimą iš partijos, Panevėžio tarybos nariai Ričardas Bakanauskas, Rimantas Ridikas, Povilas Urbšys bei Viktorija Vidžiūnienė trečiadienį pranešė ir apie pasitraukimą iš „Vardan Lietuvos“ frakcijos Panevėžio miesto savivaldybės taryboje.

Frakciją palikusių tarybos narių teigimu, tai, kas šiuo metu vyksta skyriuje su partijos vadovybės daugumos palaiminimu, neturi nieko bendro su deklaruojamais vertybiniais moralios politikos, skaidrumo, viešojo intereso viršenybės, tarimosi kultūros, profesionalumo ir demokratijos principais.

„Vietoje atvirumo – vengimas atsakyti į jautrius klausimus susijusius su reputacija ir skyriaus veiklos finansiniu skaidrumu. Vietoje aukščiausios moralios politikos – „butelinių“ santykių už paslaugas partijai įtvirtinimas. Vietoje viešojo intereso viršenybės – propaguojamas siaurų asmeninių interesų dominavimas. Vietoje tarimosi kultūros – intrigos, skundai, žmonių kiršinimas, šmeižimas ir manipuliavimas. Vietoje profesionalumo – lojalumas ir aklas paklusimas. Vietoje demokratijos – susidorojimas su kitaip mąstančiais“, – rašoma tarybos frakcijos narių pareiškime.

P. Urbšys: „Vardan Lietuvos“ deklaruojami skaidrumo standartai partijos viduje netaikomi

Iš partijos skyriaus sprendimu pašalintas P. Urbšys teigia, kad Demokratų sąjungoje „Vardan Lietuvos“ vykstantys procesai neturi nieko bendro su demokratija.

„Žmonės vis dėlto nori turėti viltį. Ir dabar dalis žmonių patiki, kad nauja partija Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ tarsi tampa to pasirinkimo viltis. Bet iš principo, už tos spindinčios iškabos slepiasi tokie elementarūs dalykai, kurie nieko bendro neturi su demokratija. Bet yra skaudžiausia, kai tokie dalykai yra pridengiami Lietuvos vardu“, – Eltai teigė P. Urbšys.

Politikas teigia, kad tam tikros įtampos Panevėžio skyriuje prasidėjo po to, kai jo iniciatyva buvo pradėti kelti klausimai, susiję su skyriaus finansiniu skaidrumu.

„Dėl klausimų susijusių su skyriaus finansiniu skaidrumu, kai buvo renkami gryni pinigai iš valdybos narių, nors rekomendacijose buvo nurodyta, rekomenduota to nedaryti, kaip vėliau jau paaiškėjo, kad dalis tų grynųjų pinigų galėjo būti panaudota net ir butelio pirkimui už paslaugas partijai. Tai jei ne šie klausimai, tai nebūtų atsiradę ir to skundo dėl mano elgesio kaip destruktyvaus ir prieštaraujančio partijos įstatams Etikos ir skaidrumo komisijoje“, – savo poziciją išsakė P. Urbšys.
„Nors Etikos ir skaidrumo komisija rugpjūčio pradžioje pagal tą skundą nenustatė jokių pažeidimų, bet kai vėl atsirado mūsų kreipimasis atkreipti dėmesį į skyriaus pirmininkės reputaciją susijusią su butelio nešiojimu už paslaugas partijai, tada atsirado skundas mano atžvilgiu, kurį jau pasirašė 57 nariai“, – taip pat pažymėjo.

P. Urbšys atkreipia dėmesį, kad 9 iš 15 valdybos narių skundo dėl destruktyvios jo veiklos nepasirašė.

„Reiškia, didesnė dalis pasirašiusiųjų, jie net neturėjo fizinės galimybės susipažinti su tuo darbu tiesiogiai, jie tik galėjo spręsti apie tai tik iš subjektyvios pateikiamos nuomonės. Juo labiau, kad kai buvo balsuojama dėl mano šalinimo iš partijos, tai partijos valdyba argumentavo, jog neva Etikos ir skaidrumo komisija siūlo valdybai mesti, šalinti narį iš partijos. Nors ta pati Etikos ir skaidrumo komisija padarė išvadas valdyboje, kad šitas narys nėra pažeidęs nei įstatymų, nei etikos, nei moralės“, – sakė P. Urbšys.

„Tai šie vienas kitam prieštaraujantys dalykai rodo, kad tie partijos deklaruojami aukštieji moralės, skaidrumo, standartai, jie daugiau yra orientuojami į išorę. O viduje yra tie standartai nuleidžiami iki butelio subkultūros lygmens. Ir tie, kurie bando suabejoti tuo skaidrumu ir atitikimu partijos deklaruojamiems principams, tampa asmenimis, kurie turi būti šalinami iš partijos. Tai ir buvo padaryta“, – pridūrė jis.

D. Griškevičius: manau, pašalinus P. Urbšį darbas skyriuje taps produktyvesnis

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Domas Griškevičius, dalyvavęs antradienio vakarą Panevėžyje vykusiame skyriaus posėdyje, teigia, kad dėl P. Urbšio šalinimo iš partijos į centrinę valdybą kreipėsi 57 skyriaus nariai.

„Panevėžio skyriuje iki vakar dienos buvo 104 nariai ir 57 nariai kreipėsi į respublikinę valdybą su prašymu šalinti P. Urbšį iš partijos. Tada valdyba priėmė sprendimą įvertinusi visą informaciją, kad pats skyrius turi priimti sprendimą. Ir kadangi vakar vyko visuotinis skyriaus narių susirinkimas dėl eilės klausimų, buvo įpareigota, kad turi būti balsavimas dėl P. Urbšio likimo partijoje“, – Eltą informavo D. Griškevičius.

„Vardan Lietuva“ atstovas teigia, kad sprendimas šalinti P. Urbšį iš partijos buvo priimtas daugumos skyriaus narių balsais. D. Griškiavičius viliasi, kad partijos Panevėžio skyriaus darbas po P. Urbšio pašalinimo iš partijos taps produktyvesnis.

„Faktas lieka faktu, kad skyrius kaip toks pastaruoju metu tapo nebeveiksnus, įklimpo į intrigas ir, man rodos, kad dabar tiek skyrius, tiek ir P. Urbšio judėjimas „Kartu“ gali eiti savo skirtingais keliais. Ir, man atrodo, kad abiem pusėms bus nuo to geriau, nes akivaizdu, kad produktyvus darbas buvo nebeįmanomas tame skyriuje, nes buvo koncentracija ne į darbus, ne į programą, ne į kitus dalykus, bet į kažkokius vidinių santykių aiškinimąsi“, – akcentavo D. Griškevičius.