aA
Panevėžio tarybos opozicija ragina išbraukti korupcija įtariamą nuo mero pareigų laikinai nušalintą Rytį Mykolą Račkauską iš oficialios delegacijos, spalį vyksiančios į vieno Japonijos miestų šventę. Miesto vadovai sako nematą tam pagrindo, nes R. M. Račkausko kaltė kol kas neįrodyta.
Rytis Mykolas Račkauskas
© DELFI / Karolina Pansevič

Opozicija penktadienį kreipėsi į laikinai mero pareigas einantį vicemerą Petrą Luomaną, kad šis atšauktų atitinkamą savo potvarkį dėl R. M. Račkausko delegavimo ir į delegacijos sudėtį, jei kelionė būtina, įtrauktų kitą tarybos narį arba administracijos, arba miesto bendruomenės atstovą.

„Atkreipiame jūsų dėmesį, jog nušalintasis meras nėra kreipęsis į prokuratūrą dėl leidimo išvykti gavimo, todėl jo atsiradimas delegacijoje galimai pažeidžia nušalinimo sąlygas, taip pat jis negalėtų dalyvauti delegacijoje kaip tarybos narys, nes, kiek mums žinoma, jis ketvirtas mėnuo neatlieka Vietos savivaldos įstatymo 23 straipsnio numatytų tarybos nario pareigų būti bent vieno komiteto nariu ir dalyvauti jo posėdžiuose“, – nurodoma opozicijos rašte, jį pasirašė Lietuvos žaliųjų partijos atstovė Gema Umbrasienė.

„Nušalintojo mero statusas kompromituoja Panevėžio delegaciją ir miestą, tokios delegacijos vizitas gali sukurti keblią diplomatinę situaciją šalyje, kurioje ypač jautriai reaguojama į bet kokias abejones politikų skaidrumu, net užkirsti kelią bendradarbiavimui ateityje“, – nurodo politikė.

Generalinė prokuratūra BNS penktadienį patvirtino, kad nėra gavusi R. V. Račkausko prašymo išleisti jį kelionėn į Japoniją.

„Merui yra skirta kardomoji priemonė rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti prokurorė gavo R. M. Račkausko gynėjo prašymą išleisti ginamąjį spalio 10 – 11 dienomi į Briuselį. Prokurorė šį prašymą patenkino, nematydama pagrindo neišleisti. Kitų prašymų kol kas nėra gauta“, – BNS penktadienį sakė prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

Nušalintąjį merą pavaduojantis vicemeras P. Luomanas BNS patvirtino, kad keturių savivaldybės atstovų delegacijos komandiruotė į Japoniją numatyta spalio 17 – 24 dienomis. Į Japonijos Tojohaši miesto šventę, vyksiančią spalio 20 – 21 dienomis, nuspręsta deleguoti vicemerą Aleksą Varną, savivaldybės tarybos narius Daumantą Simėną ir R. M. Račkauską bei savivaldybės Komunikacijos skyriui vadovaujančią Vilmą Kučytę.

Apie pradedamus plėtoti ryšius su Japonija Panevėžio savivaldybė pranešė praėjusių metų birželį.

P. Luomanas teigė, kag oficialų Japonijos atstovų kvietimą savivaldybė gavo birželio 26 dieną.

Potvarkį dėl šios delegacijos komandiruotės pasirašė mero pareigas iki rugsėjo 27 dienos ėjęs vicemeras Aleksas Varna. Jo potvarkis pasirašytas paskutinę darbo mero pareigose dieną – rugsėjo 26-ąją.

P. Luomanas aiškino, jog vos perėmęs mero funkcijas pirmąją darbo dieną turėjo patikslinti šį potvarkį dėl nežymiai pasikeitusio komandiruotės laiko.

Lėktuvo bilietai nupirkti taip pat rugsėjo 27 dieną. Visų delegacijos narių kelionė – lėktuvo bilietai bei dienpinigiai – sudarys apie 6 tūkst. eurų. Kitas išlaidas padengs organizatoriai.

„Kaip žinote, Panevėžys turi ambicijų tapti robotikos centru, tai čia būtent dėl robotikos, atliekų perdirbimo pramonės bendradarbiavimo ne vienas jau buvo susitikimas ir su verslo partneriais. Ta komandiruotė brendo jau seniai. Tai didžiausias ažiotažas, kad meras važiuoja. Bet jo kaip mero statusas nepanaikintas, tik tiek, kad jis nušalintas nuo pareigų, jis kaip meras yra išrinktas, jis yra įdėjęs daug pastangų“, – BNS penktadienį sakė P. Luomanas.

Pasak jo, R. M. Račkauskas nenuteistas, savo kaltę neigia, be to, toliau eina tarybos nario pareigas, todėl pagrindo netraukti į delegaciją jo nematąs.

„Ta kelionė buvo derinama su ambasada ne vieną dieną, praktiškai porą metų“, – pridūrė jis.

Vicemeras A. Varna taip pat antrino nemanąs, kad nuo pareigų nušalinto R. M. Račkausko įtraukimas į delegaciją, galėtų pakenkti miesto reputacijai.

„Kadangi japonai buvo atvažiavę pas mus, mes buvome pasirašę preliminarų dokumentą ir buvo pakviesta, kad delegacija nuvyktų, aš paklausiau pono R. M. Račkausko, kaip jo nuomone, tai jis sako, kad įtrauktume. Jis kaip tarybos narys pilnai dirba, todėl ir įtraukiau“, – aiškino A. Varna.

„Kaip čia pasakyti, dabar yra vis tie „galimai“, jis gi nėra dar nuteistas, dar renkama informacija. Patirtis visko rodo, kartais pasiteisina, kartais nepasiteisina (įtarimai – BNS), žiūrint kaip žiūrėsi. Aš paklausiau ir jo pačio, jis nesijaučia kaltas ir viskas“, – pridūrė vicemeras.

Su pačiu R. M. Račkausku nurodomais jo kontaktais BNS penktadienį susisiekti nepavyko.

Teisėsauga jam yra pareiškusi įtarimus prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba.

Rugsėjo 20 dieną Panevėžio apylinkės teismas patenkino prokuratūros prašymą ir Panevėžio merą R. M. Račkauską dar trims mėnesiams nušalino nuo pareigų.

Specialiųjų tyrimų tarnyba įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje duota neteisėtų nurodymų tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Pats meras įtarimus atmeta ir sieja juos su politinių oponentų puolimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Isterija dėl Trumpo sprendimo – tik pradžia: kaip branduolinių pajėgų sutarties mirtis atsilieps Lietuvai? (216)

JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimas trauktis iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų...

Medžiotojų šventė kaime baigėsi iššaudytais šunimis: dabar baisu ir į kiemą išeit (561)

Sekmadienį feisbuke ėmė plisti dviejų, kaip įtariama, nušautų šunų nuotraukos. Įrašu...

Eksperimentas prie didmiesčių sankryžų šokiravo: KET pažeidžia beveik visi (33)

Kas antras didmiesčių vairuotojas laukdamas žalio šviesoforo signalo nežiūri į kelią –...

Indė papasakojo, ką reiškia priverstinės vestuvės: čia santuoką nutraukia mirtis (7)

Kai būdama septyniolikos Shivani Gopal ėmė susitikinėti su vaikinu, ji nė nenumanė, kaip greitai...

Nausėda įvertino kitų metų biudžetą: pasaulis kalba apie krizę, o Lietuva trykšta optimizmu (349)

Buvęs SEB vyriausiasis ekonomistas, kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda įvertino kitų...

Vilkus tiriantys mokslininkai: jei nemedžiosime, turėsime didelių problemų (40)

Spalio 20 d. įsigalios aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymas dėl vilkų sumedžiojimo...

Sveikas, bet dar sloguoja: gydytoja pasakė, kada po ligos galima grįžti į darželį (12)

Vos vaikas persirgo, nuėjo kelias dienas į darželį ir vėl viskas iš naujo – grįžo...

Vladimiras Laučius. Keistas karas prieš LRT: nemato priešų, bet šaudo (63)

Jei Dartas Weideris būtų ne „Žvaigždžių karų“ personažas, jis puikiai tiktų vadovauti...

Nesutaria, kas turėjo pasirūpinti: ligoninėje šąla pacientai (13)

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris pranešė, kad Marijampolės ligoninėje vis dar...

Rusijos ekspertas: padėtis tampa kur kas blogesnė papildyta (92)

Jungtinių Valstijų prezidento patarėjas nacionaliniam saugumui pirmadienį Maskvoje susitinka su...