Kauno apygardos teismas penktadienį atvertė bylą, kurioje Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Ivanas Dorošas kaltinamas kyšininkavimu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, turto iššvaistymu, dokumentų suklastojimu ir piktnaudžiavimu.
© "Sekundė"

Bylos duomenimis, I.Dorošas už palankius viešųjų pirkimų rezultatus ligoninėse iš verslininkų pigiau gavo automobilį, jam atsidėkota įranga statomam namui.

Kartu su juo teisiami trys verslininkai. Bylos duomenimis, I.Dorošas su įmonių direktoriais Skirmantu Akeliu, vadovaujančiu bendrovei „Skirgesa“, Juozu Žilinsku, vadovaujančiu bendrovei „Žiltransa“, ir Gyčiu Obelieniumi, faktiniu bendrovės „DG ir Ko“ vadovu, susitarę už atlygį vykdė ir dalyvavo neskaidriuose viešuosiuose pirkimuose, klastojo dokumentus, sudarinėjo fiktyvius sandorius, taip nusikalstamu būdu įgydavo ir disponuodavo turtu.

Pasak Panevėžio prokuratūros prokurorės Dalios Markauskienės, Panevėžio ligoninės vadovo byla Kauno teismui perduota pagal teritorinį principą: nustatyta, kad dauguma nusikalstamų veikų įvykdytos Kauno apygardos teritorijoje.

Ikiteisminiame tyrime figūruoja Kauno ir viena Jonavos įmonės. Bendrovė „Skirgesa“ verčiasi medicinos įrangos platinimu, Jonavos bendrovė „Žiltransa“ – pervežimu, „DG ir Ko“ – statybomis.

Pats I.Dorošas anksčiau vadovavo Jonavos ligoninei, šiuo metu taip pat gyvena Jonavos rajone.

Iš verslininko pigiau pirko automobilį

Bylos duomenimis, nusikaltimai padaryti I.Dorošui vadovaujant Jonavos ir Panevėžio ligoninėms. Prokurorės teigimu, I.Dorošas iš S.Akelio pigiau pirko automobilį „Mercedes Benz“ už palankius sprendimus „Skirgesai“ per viešuosius pirkimus.

Šį automobilį I.Dorošas, bylos duomenimis, išsirinko automobilių salone Estijoje. Mašiną pirko „Skirgesa“, ji parvairuota ir perduota I.Dorošui. S.Akelis savo bendrovės vardu registravo automobilį ir sumokėjo už jame įmontuotą apsaugos įrangą, draudimą.

S.Akelis su I.Dorošu sukurstė „Žiltransos“ vadovą J.Žilinską suklastoti su „Mercedes“ susijusius dokumentus. „Žiltransa“ fiktyviai nupirko automobilį iš S.Akelio bendrovės. Kad I.Dorošas galėtų automobilį įsigyti pigiau, suklastoti dokumentai, juose nurodant neteisingus duomenis.

Vėliau Jonavos ir Panevėžio ligoninėse perkant medicinos įrangos, juos laimėti sąlygos buvo sudaromos „Skirgesai“.

Bylos duomenimis, pagal S.Akelio pateiktą aprašymą Jonavos ligoninė pirko medicinos atliekų perdirbimo įrenginį, sąlygos laimėti konkursą esą sudarytos „Skirgesai“. Ši bendrovė, pateikusi pasiūlymą už 192 tūkst. eurus, konkursą laimėjo.

Vėliau ligoninė pirko lazerinį įrenginį varikozinėms venoms gydyti – šiame konkurse, kaip teigiama kaltinamajame akte, vėl sudarytos išskirtinės sąlygos „Skirgesai“, ji vienintelė dalyvavo konkurse ir jį laimėjo, pateikusi 27 tūkst. eurų vertės pasiūlymą.

Jau dirbdamas Panevėžio ligoninėje, I.Dorošas vėl derino varikozinių venų gydymo rinkinio pirkimą su S.Akeliu. Jo vadovaujama įmonė ir vėl buvo vienintelė dėl šio įrenginio pasiūlymą už 71 tūkst. eurų pateikusi bendrovė.

Tokiu pat būdu, prokurorės teigimu, Panevėžio ligoninei pirktas operacinis stalas, šviestuvai operacinei, lovos. Ši įmonė ir vėl buvo vienintelė pateikusi pasiūlymą už 154 tūkst. eurų ir jį laimėjusi.

Už palankius sprendimus – įranga ligoninės vadovo namui

I.Dorošas su G.Obelieniumi, jis yra faktinis statybos bendrovės „DG ir ko“ vadovas, susitarė dėl Panevėžio ligoninės kardiologijos skyriaus kapitalinio remonto rangos darbų viešųjų pirkimų. 980 tūkst. eurų vertės pasiūlymą su dar viena bendrove pateikusi įmonė konkursą laimėjo.

Taip pat, bylos duomenimis, „DG ir ko“ sudarytos sąlygos laimėti Likėnų reabilitacijos ligoninės biuvetės (statinio, iš kurio imamas mineralinis vanduo) remonto ir įrengimo darbų, medicinos įrangos viešųjų pirkimų konkursus.

Nors šiame konkurse dalyvavo ir kitos bendrovės, pasak prokurorės, su jomis buvo sutarta, kad jos pasiūlytų didesnes kainas nei „DG ir ko“.

Bylos duomenimis, neskaidriai pirkta ir kita įranga Likėnų reabilitacijos ligoninei: multimedijos įrenginys ligoninei parduotas didesne nei rinkos kaina.

Likėnų reabilitacijos ligoninę remontavę darbininkai nemokamai maitinti ir apgyvendinti ligoninės patalpose. Prokuratūra anksčiau skelbė, kad ligoninei galėjo būti padaryta 6670 eurų turtinė žala.

Už tai I.Dorošas pareikalavo kyšių iš „DG ir ko“ vadovų. Šie teismo sprendimu buvo atleisti nuo atsakomybės teismo sprendimu. Bylos duomenimis, faktinis bendrovės vadovas yra G.Obelienius, jis disponavo bendrovių lėšomis.

Pasak prokurorės, I.Dorošas gavo įvairios elektros, kanalizacijos įrangos savo Jonavos rajone statomam namui, televizorių, šviestuvų už kelis tūkstančius eurų ir paslaugų tvarkant jam priklausančius sklypus.

Anksčiau teisėsauga skelbė, kad bendra I.Dorošo gautų paslaugų ir daiktų vertė siekia 42 tūkst. 463 eurus.

Atliekant tyrimą, ligoninės vadovas kurį laiką buvo suimtas, vėliau devynis mėnesius nušalintas nuo pareigų.

Tai ne pirma byla, kurioje teisiamas Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas. Teismuose nagrinėjami ir kitų ligoninės darbuotojų, įtariama, padaryti nusikaltimai.

Panevėžio miesto apylinkės teisme nagrinėjamoje byloje I.Dorošas kaltinamas dėl kurstymo piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti dokumentus, papirkimo.

Bylos duomenimis, kita įtariamoji šioje byloje, Panevėžio rajono savivaldybės Juridinio skyriaus buvusi vedėja Vilma Janišienė I.Dorošui pagelbėjo gauti atgaline data surašytas jam reikalingas pažymas dėl medžių prie jo sodybos iškirtimo, kad išvengtų administracinės atsakomybės už savavališkus veiksmus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Atleidžiama A. Vaitkunskienė: mane pakišo savi (26)

Trečiadienį Vilniaus miesto tarybos posėdyje bus sprendžiama, ar atleisti Almą Vaitkunskienę...

R.I.T.A. Nemenkam skaičiui Rusijos verslininkų durys į gyvenimą Lietuvoje atsiveria būtent Druskininkuose penktadalis įmonių - fiktyvios (17)

Leidimų gyventi Lietuvoje Rusijos piliečiams Alytaus apskrityje duodama kone tiek pat, kiek Kauno....

Orai: vairuotojų laukia iššūkiai (5)

Antradienis bus sausesnis, debesų gretos praretės. Trečiadienį šalį pasieks krituliai, vietomis...

Iššūkis „Žalgiriui“: dar nesužaidė su „Barcelona“ – jau ruošiasi kovai su „Real“ specialiai Krepšinis.lt iš Barselonos

Kauno „Žalgiris“ įsivažiavo tarsi į NBA lygos ritmą, o krepšininkų poilsis yra vienas iš...

Lietuvė apsilankė Š. Korėjos restorane: net ir valgant skanų maistą sunku negalvoti apie režimą (133)

Žinau, kad rašydama šį straipsnį ir prisipažindama, kad sąmoningai nusprendžiau apsilankyti...

R. Vanagaitė išklojo, ką patyrė su politikais Maskvoje matė palūžusį V. Uspaskichą (266)

Autobiografinę knygą „Višta strimelės galva“ pristatanti rašytoja, viešųjų ryšių...

Kita A. ir M. Šedžių santuokos griūties pusė: ji jau kovą man pasakė, kad turi kitą (91)

Prieš kelias savaites viešumoje nuskambėjo žinia, jog griūva Andriaus ir Monikos Šedžių...

Latvių pasiekimas išjudino lietuvius: už mane daugiau uždirba net Panevėžio duobkasys feisbuke plinta kvietimas streikuoti (263)

Latvijos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Latvij os ligoninė se dirbančių gydytojų...

Naudinga žinoti perkantiems NT: praktiniai patarimai (24)

Šiame straipsnyje kalbėsime apie pasirengimo nuomai etapą nuo objekto paieškos iki įsigijimo...

Tragiška avarija Vilkaviškio rajone: vairuotojas žuvo, keleivis sužalotas (15)

Vėlų pirmadienio vakarą, apie 22.20 val., Vilkaviškio r., kelio Vilkaviškis-Gražiškiai...