Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Panevėžio miesto savivaldybės galimos korupcijos tyrime administracijos vadovui Rimantui Paužai suteikė specialiojo liudytojo statusą.
Panevėžio miesto savivaldybė
© A.Raščiaus nuotr.

Metus savivaldybės administracijai vadovaujantis R. Pauža BNS patvirtino, kad kaip specialusis liudytojas antradienį pareigūnų apklaustas ir jo pavaduotojas, ankstesnis administracijos vadovas Tomas Jukna, su pareigūnais bendravo ir Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas.

„Tiesiog kitokio statuso ir negali būti, tik specialusis liudytojas, nes esi tiesiogiai pareigomis susijęs. Ir mano pavaduotojas, ir aš“, – BNS patvirtino R. Pauža.

Šis statusas reiškia, kad asmuo liudijo apie savo veiksmus, tačiau pareigūnams trūksta duomenų pripažinti jį įtariamuoju.

R. Pauža sako pasirašęs susitarimą, kad neatskleis ikiteisminio tyrimo informacijos, todėl negali komentuoti, ko teiravosi pareigūnai.

Parlamentaras Povilas Urbšys BNS patvirtino, kad teisėsaugos pareigūnai antradienį atliko kratą jo įkurto judėjimo „Kartu“ būstinėje Panevėžyje, jie ieškojo sutarčių ir dokumentų, susijusių su įmonėmis „Alora“, „Spinter tyrimai“, „Duomenų projektai“, rinkodaros programos „Panevėžio atsinaujinimas“ 2018-2023 metų planu.

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje taip pat atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, požeminių konteinerių viešųjų pirkimų konkursai.

R. Pauža tikino bent jau dėl rinkodaros programos jokių dokumentų nepasirašęs: „Tikrai nedalyvavau šiame procese“.

Dėl kitų įmonių jis nebuvo tikras, sakydamas, kad į kai kurias sutartis „gilinasi paviršutiniškai“.

„Nenorėčiau klaidinti, reikėtų kelti dokumentus, sutarčių pasirašau labai daug, kažkodėl specialiai nesu užfiksavęs, reikėtų klausti darbuotojų. Supraskite administracijos direktoriaus darbą: rengia specialistai, derina teisininkai, aš pasirašau tik kaip vadovas, ypatingai nesigilindamas, tik užtikrindamas skaidrų procesą“, – sakė direktorius.

Anot jo, Panevėžio baseino konkursas nutrauktas įsikišus Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri konkurso sąlygose nustatė galimą konkurencijos ribojimą – žadama skelbti naują konkursą.

„Jie traktavo, kad yra per aukšti keliami reikalavimai rengėjui, nors, mano manymu, jie tikrai nėra per aukštai reikalauti, kad projektuotojas būtų parengęs bent vieną projektą, ir net ne 50, o 25 metrų baseino projektą, kur Lietuvoje tikrai yra tokių objektų pastatyta (...). Mes turime praktikos, kai laimi nekvalifikuoti specialistai, neįmanoma su jais susikalbėti, jie pateikia nekokybišką produkciją“, – sakė jis.

STT antradienį įtarimus pareiškė Panevėžio merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei ir trims verslo atstovams. Iš viso STT antradienį skelbė sulaikiusi penkis asmenis.

R. M. Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo "Povilas Urbšys už sąrašą KARTU" atstovas. Kilus nesutarimams su parlamentaru Povilu Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą.

Pareigūnai taip pat atliko kratas asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

R. Pauža sako neturintis duomenų, kad R. M. Račkauskas galėjo teikti neteisėtus nurodymus, tikino pats taip pat dirbęs tik vadovaudamasis įstatymais.

„Pats tokių nurodymų niekada neduodu, dirbame oficialiai, kiekvienam veiksmui yra juridinis pagrindas – tarybos sprendimas, ar kiti“, – tikino administracijos direktorius.

STT lankėsi bendrovėje „Spinter tyrimai“

Galimą korupciją Panevėžio savivaldybėje tiriantys STT pareigūnai lankėsi ir visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovėje „Spinter tyrimai“.

Apie ketvirtadienį vykusį pareigūnų vizitą BNS patvirtinęs bendrovės vadovas Ignas Zokas sako negalintis komentuoti, kokius veiksmus atliko ir ko norėjo STT, kadangi įsipareigojo neatskleisti su tyrimu susijusių aplinkybių.

„Buvo apsilankę, vakar vakarop. Mielai pakomentuočiau, kaip Povilas Urbšys, bet skirtingai, nei Seimo narys, pasirašiau susitarimą, kad negaliu komentuoti“, – teigė I. Zokas.

Anot jo paties, jis nebuvo sulaikytas. „Spinter tyrimų“ vadovas neatskleidė, ar su Panevėžio savivaldybe buvo sudaryta viena, ar daugiau sutarčių.

Antradienį STT pranešė sulaikiusi Panevėžio miesto savivaldybės merą Rytį Mykolą Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei dar tris verslo atstovus. Meras įtariamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėja bei verslininkai – prekyba poveikiu. Tyrime kaip specialieji liudytojai apklausti trys asmenys, tarp jų – savivaldybės administracijos vadovas Rimantas Pauža ir jo pavaduotojas, ankstesnis administracijos vadovas Tomas Jukna, su pareigūnais bendravo ir Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas.

Kratos antradienį atliktos įtariamųjų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Krata atlikta ir Povilo Urbšio judėjimo „Kartu“ patalpose. Pats judėjimo vadovas Seimo narys P. Urbšys BNS tvirtino, kad įteiktoje teismo nutartyje minimos įmonės „Alora“, „Spinter tyrimai“, „Duomenų projektai“ – pareigūnai ieškota duomenų apie pagal šias sutartis įgytas paslaugas, prekes, darbus, įrodymų, susijusių su Panevėžio miesto savivaldybės nuomonės tyrimu dėl gyvenimo mieste ir pasitenkinimo mero darbu, su rinkodaros programos „Panevėžio atsinaujinimas“ 2018-2023 metų planu.

Įmonės „Duomenų projektai“ vadovė Raimonda Mikalajūnaitė BNS sakė nieko negalinti atsakyti į BNS klausimą, ar įmonėje buvo atliktos kratos ir ar „Duomenų projektai“ figūruoja teisėsaugos tyrime. Bendrovės „Alora“ direktoriaus Eimunto Silvestro Akromo telefonas trečiadienį išjungtas.

BNS
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvoje bus karšta kaip pirtyje (7)

Visą savaitę Lietuvoje laikysis šilti, tvankūs ir lietingi orai

Kroatų treneris po finalo: leiskite man pasakyti vieną sakinį teisėjui Deschampsas: ar mes – gražūs čempionai? (330)

Kroatijos rinktinei nepavyko tapti devintąja pasaulio čempione istorijoje – išrinktųjų klube...

Dar viena Šaro pergalė: White'as lieka „Žalgiryje“ Toupane'o ateitis paaiškės greitu metu (7)

Amerikietis Aaronas White'as ir toliau rungtyniaus Kauno „Žalgirio“ komandoje. Praėjusią...

Oskaras Koršunovas Prancūzijos pergalę čempionate sutinka mylimosios šalyje: aplink tik džiaugsmas ir euforija (15)

Šiuo metu teatro festivalyje Pietų Prancūzijoje dalyvaujantys režisierius Oskaras Koršunovas ir...

Nežabota Kremliaus fantazija: NATO pajėgas Baltijos šalyse palygino su naciais (430)

Adažių poligone, Latvijoje, įsikurs tarptautinė NATO divizija „Šiaurė“, – tokia žinute...

Automobilių baterijų ateitis: ką naudosim ir kiek važiuosim? (13)

Pastarąjį dešimtmetį elektriniai automobiliai nebūtų galėję taip sparčiai tobulėti, jei...

Grenlandijoje mokslininkams pavyko užfiksuoti įspūdingą reginį (2)

Rytų Grenlandijoje mokslininkai vaizdo įraše užfiksavo neįtikėtiną įvykį: akimirką, kai...

Prinokę ir žali bananai turi skirtingą poveikį sveikatai: ką reikia žinoti? (18)

Vieni žmonės mėgsta pusžalius bananus, kiti – prinokusius iki rudumo. Tačiau ar tarp tokių...

Macronas šėlo VIP ložėje, Kroatijos prezidentė neatsiliko – dalijo bučinius ranką spaudė Putinas (164)

Pasaulio čempionato finale laimėjusios Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas nevaldė...

Kaip Izraelis per 3 minutes numušė 5 sovietų „MiG'us“ (348)

1970 metų liepos 30 dieną Izraelio karinės oro pajėgos iš dangaus nubloškė penkis sovietų...