aA
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Panevėžio miesto savivaldybės galimos korupcijos tyrime administracijos vadovui Rimantui Paužai suteikė specialiojo liudytojo statusą.
Panevėžio miesto savivaldybė
© A.Raščiaus nuotr.

Metus savivaldybės administracijai vadovaujantis R. Pauža BNS patvirtino, kad kaip specialusis liudytojas antradienį pareigūnų apklaustas ir jo pavaduotojas, ankstesnis administracijos vadovas Tomas Jukna, su pareigūnais bendravo ir Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas.

„Tiesiog kitokio statuso ir negali būti, tik specialusis liudytojas, nes esi tiesiogiai pareigomis susijęs. Ir mano pavaduotojas, ir aš“, – BNS patvirtino R. Pauža.

Šis statusas reiškia, kad asmuo liudijo apie savo veiksmus, tačiau pareigūnams trūksta duomenų pripažinti jį įtariamuoju.

R. Pauža sako pasirašęs susitarimą, kad neatskleis ikiteisminio tyrimo informacijos, todėl negali komentuoti, ko teiravosi pareigūnai.

Parlamentaras Povilas Urbšys BNS patvirtino, kad teisėsaugos pareigūnai antradienį atliko kratą jo įkurto judėjimo „Kartu“ būstinėje Panevėžyje, jie ieškojo sutarčių ir dokumentų, susijusių su įmonėmis „Alora“, „Spinter tyrimai“, „Duomenų projektai“, rinkodaros programos „Panevėžio atsinaujinimas“ 2018-2023 metų planu.

BNS žiniomis, STT pareigūnų akiratyje taip pat atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu, požeminių konteinerių viešųjų pirkimų konkursai.

R. Pauža tikino bent jau dėl rinkodaros programos jokių dokumentų nepasirašęs: „Tikrai nedalyvavau šiame procese“.

Dėl kitų įmonių jis nebuvo tikras, sakydamas, kad į kai kurias sutartis „gilinasi paviršutiniškai“.

„Nenorėčiau klaidinti, reikėtų kelti dokumentus, sutarčių pasirašau labai daug, kažkodėl specialiai nesu užfiksavęs, reikėtų klausti darbuotojų. Supraskite administracijos direktoriaus darbą: rengia specialistai, derina teisininkai, aš pasirašau tik kaip vadovas, ypatingai nesigilindamas, tik užtikrindamas skaidrų procesą“, – sakė direktorius.

Anot jo, Panevėžio baseino konkursas nutrauktas įsikišus Viešųjų pirkimų tarnybai, kuri konkurso sąlygose nustatė galimą konkurencijos ribojimą – žadama skelbti naują konkursą.

„Jie traktavo, kad yra per aukšti keliami reikalavimai rengėjui, nors, mano manymu, jie tikrai nėra per aukštai reikalauti, kad projektuotojas būtų parengęs bent vieną projektą, ir net ne 50, o 25 metrų baseino projektą, kur Lietuvoje tikrai yra tokių objektų pastatyta (...). Mes turime praktikos, kai laimi nekvalifikuoti specialistai, neįmanoma su jais susikalbėti, jie pateikia nekokybišką produkciją“, – sakė jis.

STT antradienį įtarimus pareiškė Panevėžio merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei ir trims verslo atstovams. Iš viso STT antradienį skelbė sulaikiusi penkis asmenis.

R. M. Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo "Povilas Urbšys už sąrašą KARTU" atstovas. Kilus nesutarimams su parlamentaru Povilu Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą.

Pareigūnai taip pat atliko kratas asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

R. Pauža sako neturintis duomenų, kad R. M. Račkauskas galėjo teikti neteisėtus nurodymus, tikino pats taip pat dirbęs tik vadovaudamasis įstatymais.

„Pats tokių nurodymų niekada neduodu, dirbame oficialiai, kiekvienam veiksmui yra juridinis pagrindas – tarybos sprendimas, ar kiti“, – tikino administracijos direktorius.

STT lankėsi bendrovėje „Spinter tyrimai“

Galimą korupciją Panevėžio savivaldybėje tiriantys STT pareigūnai lankėsi ir visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovėje „Spinter tyrimai“.

Apie ketvirtadienį vykusį pareigūnų vizitą BNS patvirtinęs bendrovės vadovas Ignas Zokas sako negalintis komentuoti, kokius veiksmus atliko ir ko norėjo STT, kadangi įsipareigojo neatskleisti su tyrimu susijusių aplinkybių.

„Buvo apsilankę, vakar vakarop. Mielai pakomentuočiau, kaip Povilas Urbšys, bet skirtingai, nei Seimo narys, pasirašiau susitarimą, kad negaliu komentuoti“, – teigė I. Zokas.

Anot jo paties, jis nebuvo sulaikytas. „Spinter tyrimų“ vadovas neatskleidė, ar su Panevėžio savivaldybe buvo sudaryta viena, ar daugiau sutarčių.

Antradienį STT pranešė sulaikiusi Panevėžio miesto savivaldybės merą Rytį Mykolą Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei dar tris verslo atstovus. Meras įtariamas prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėja bei verslininkai – prekyba poveikiu. Tyrime kaip specialieji liudytojai apklausti trys asmenys, tarp jų – savivaldybės administracijos vadovas Rimantas Pauža ir jo pavaduotojas, ankstesnis administracijos vadovas Tomas Jukna, su pareigūnais bendravo ir Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Darius Linkonas.

Kratos antradienį atliktos įtariamųjų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

Krata atlikta ir Povilo Urbšio judėjimo „Kartu“ patalpose. Pats judėjimo vadovas Seimo narys P. Urbšys BNS tvirtino, kad įteiktoje teismo nutartyje minimos įmonės „Alora“, „Spinter tyrimai“, „Duomenų projektai“ – pareigūnai ieškota duomenų apie pagal šias sutartis įgytas paslaugas, prekes, darbus, įrodymų, susijusių su Panevėžio miesto savivaldybės nuomonės tyrimu dėl gyvenimo mieste ir pasitenkinimo mero darbu, su rinkodaros programos „Panevėžio atsinaujinimas“ 2018-2023 metų planu.

Įmonės „Duomenų projektai“ vadovė Raimonda Mikalajūnaitė BNS sakė nieko negalinti atsakyti į BNS klausimą, ar įmonėje buvo atliktos kratos ir ar „Duomenų projektai“ figūruoja teisėsaugos tyrime. Bendrovės „Alora“ direktoriaus Eimunto Silvestro Akromo telefonas trečiadienį išjungtas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skausmingas Šimašiaus sprendimas: apsispręsti padėjo nemalonių klausimų gausi apklausa (12)

Rugsėjo 19 – spalio 2 dieną rinkos tyrimų bendrovės „ Spinter tyrimai “ Liberalų...

Smulkusis prekybininkas palygino antkainius: mūsų iki 20 proc., didžiųjų – iki kelių šimtų (14)

Tris parduotuves Marijampolėje valdantis verslininkas tikina, kad nors už įsigytas prekes...

Rinkos gidas į švelnų „Brexitą“, kai – ir jei – jis pagaliau įvyks

Kol „Brexito“ stebėtojai sulauks galutinio sprendimo, tikriausiai praeis lapkritis ir prasidės...

Krepšininkas Mindaugas Kuzminskas patvirtino kalbas apie skyrybas ir atskleidė jų priežastį: stengiausi viską išsaugoti (53)

2017-ųjų liepos 6-ąją, Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, krepšininkas Mindaugas...

Finaliniai TS-LKD kandidatų debatai. Šimonytė ir Ušackas deklaravo, dėl ko niekada nesutartų su valdančiaisiais (603)

Pirmadienį Kaune vyko finaliniai Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD )...

Seime svarstomas naujas mokestis: nori apmokestinti spausdintuvus (587)

Seime liko paskutiniai žingsniai dėl naujo mokesčio priėmimo, kuris, veikiausia, išaugintų...

Imperijos griūtis: Ukrainos bažnyčia skaldo Putino kuriamą slavų pasaulį (215)

Ką reiškia Ukrainos stačiatikių bažnyčios galimas susivienijimas ir atsiskyrimas nuo Maskvos? Ar...

Į Lietuvą atkeliauja bjaurus atmosferos frontas: smarkus vėjas atneš ir pirmąsias snaiges (15)

Spalio 22 dieną daugelyje Lietuvos rajonų termometrai rodys 6–11 °C. Visoje šalyje lankysis...

Geriausias sezono rungtynes sužaidęs Valančiūnas ir „Raptors“ namuose nušlavė „Hornets“ (1)

Be pralaimėjimų NBA pirmenybėse ir toliau žygiuoja Rytų konferencijos lyderiai Toronto...

Nustelbė viską, ką teisėjas yra regėjęs: gauja nuteista už sistemingą pažeidžiamų merginų prievartavimą kai kurioms tebuvo 11 metų (47)

Gauja nubausta už „niekšiškus ir siaubingus“ nusikaltimus, o vadeiva įkalintas iki gyvos...