Savo metodiką ji jau patikrino besimokydama ispanų ir rusų kalbų. Naujos kalbos ji mokosi 10 valandų, o tuomet pasitikrinti, ko išmoko, vyksta į šalį, kurioje ta kalba – pagrindinė.
„Jau teko būti Barselonoje, Sankt Peterburge, dabar planuoju kelionę į Norvegiją, ketinu apsilankyti ir Turkijoje“, – džiaugėsi A. Kuncaitė.
Svečioje šalyje ji praleidžia apie 3 – 4 dienas, kuriomis stengiasi kalbėti tik vietinių kalba. Be to, savo keliones ji dar ir filmuoja.
Susikalbėti su vietiniais sunku nebuvo
DELFI ji pasakojo kalbų mokytis pradėjusi prieš suplanuotą kelionę į Ispaniją.
„Mano projektas gimė netikėtai. Turėjau bilietus į Ispaniją, tačiau nutiko taip, kad iš visų planavusių ten vykti likau viena. Iš pradžių dvejojau, ką daryti, tačiau sutikau mokinį, kuris neseniai lankėsi Prancūzijoje. Jis man papasakojo, kaip smagiai ten praleido laiką. Pamačiau jo degančias akis ir pagalvojau: „Agne, tau irgi reikia važiuoti į Ispaniją“. Iki kelionės buvo likusi savaitė, kai sumaniau išmokti kalbėti ispaniškai. Tam skyriau apie 10 valandų, gal net truputėlį mažiau, ir išvykau“, – pasakojo ji.
A. Kuncaitė patikino, po 10 valandų kalbos mokymosi susikalbėti su vietiniais tikrai yra įmanoma, jei žinosi, ką ir kaip reikia mokytis ir to nuoširdžiai norėsi.
„Galbūt ta kalba – tokia kaip Tarzano, bet vietiniai tikrai supranta ir vertina pastangas. Pati keldavausi 4 ryto, kad tik spėčiau bent šiek tiek pasimokyti. Jei labai norėsi, tikrai viską spėsi ir išmoksi“, – sakė ji.
Palaikė ruse, o ne lietuve
Išmokti rusiškai ji pasiryžo dar nepraėjus dviems mėnesiams po kelionės į Ispaniją.
„Esu naujosios kartos atstovė – rusiškai nemokėjau. Buvo labai smagu, mokytis patiko, nors iki tol ši kalba man buvo visiškai nemiela. Man net ausys užsiblokuodavo, kai ją išgirsdavau“, – pripažino mergina.
Apsilankiusi Rusijoje ji suprato, kad žmonės ten – kitokie nei Ispanijoje, tačiau vis tiek priėmė ją pakankamai šiltai, o viena nauja pažįstama net pagalvojo, kad ji – ne lietuvė, o rusė.
„Tai man buvo komplimentas, juk mokėjau tik kelias pagrindines frazes“, – džiaugėsi ji.
Kaip mokėsi?
Paklausta, kaip mokosi tas 10 valandų, A. Kuncaitė sutiko išduoti savo efektyvaus mokymosi paslaptį.
„Mokausi su kortelėmis – iš vienos pusės užsirašau frazę viena kalba, iš kitos – angliškai. Taip pat naudojuosi „Google translate“, klausau, kaip frazes taria ten ir tai atkartoju. Žiūriu ir vaizdo filmukus „Youtube“, dainuoju, stengiuosi įsivaizduoti situacijas, apie kurias kalbu. Gramatikos per daug nesimokau – tik „aš kažką darau“, „tu kažką darai“ arba „jūs kažką darote“, „vakar“, „šiandien“, „rytoj“, „aš norėčiau“, „man reikia“, „norėčiau nuvykti ten ir ten“. Nesinervinu dėl laikų, dėl nieko. Mokausi tų frazių, kurios būtų aktualios man galinčiose nutikti situacijose“, – pasakojo ji.
A. Kuncaitė taip pat žaidžia ir kalbų mokymosi žaidimus. Pavyzdžiui, išmoksta 25-30 populiariausių veiksmažodžių ir po to mokosi juos pritaikyti, o nuvykusi į svečią šalį stengiasi kuo daugiau bendrauti. Pavyzdžiui, apsigyvena viešbučiuose su 6-7 žmonėmis.
Kas visiškai nenaudinga mokantis kalbų?
Paklausta, kokias klaidas darė besimokydama kalbų, A. Kuncaitė patikino, kad bene didžiausios jų – mokytis žodžius, o ne frazes, ir skaityti tyliai, o ne garsiai.
„Išvykusi į Ispaniją supratau, kad ko nekartojau sau garsiai, to ir neatsimenu. Taip pat pastebėjau, kad frazes geriausia užsirašyti ant kortelių, o ne į sąsiuvinį. Ir būtent frazes, nes būna, kad žmonės moka 700 užsienio kalbos žodžių, o nesugeba pasakyti nė vieno elementaraus sakinio“, – pastebėjo ji.
Anot A. Kuncaitės, nutinka ir taip, kad kai kuriuos gerai išmoktus žodžius žmonės pamiršta dėl streso, tad svečiuojantis kitur ji patarė labiau atsipalaiduoti.
„Nereikia bijoti apsijuokti. Apsijuokiau ne kartą, bet nesukau dėl to galvos. Kalbėjau drąsiai ir jaučiau, kaip tai padeda“, – sakė ji.
Žada, kad angliškai prabils po 48 val.
Anot A. Kuncaitės, pavyzdžiui, anglų kalbos galima išmokti vos per 48 val. – to ji moko privačiai.
„Tai – labai intensyvus kursas. Mokytis reikia po 4 valandas per dieną. Manau, kad tai – labai efektyvu. Per tiek laiko tikrai galima pasidėti sau tvirtus pagrindus, o po to viskas tobulinasi praktikuojantis“, – patikino ji.
Pasak A. Kuncaitės, svarbiausia išmokti – kaip reikia mąstyti kalbant svetima kalba.
Nepatikusių dovanų grąžinimas – ekspertai patarė, ką būtina žinoti ir turėti, kad atgautumėte pinigus daiktai, kurių negalima grąžinti (1)
Top naujienos
Nufilmuotas mokytojos elgesys: plūdo mokinę, išvadino karve ir grasino sumušti (13)
Delfi gavo vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos socialinė...
Automobilių draudimas per metus pabrango penktadaliu: kitais metais tikimasi pokyčio
Privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu besidraudžiantiems vairuotojams šiuo metu tenka...
Internete plinta vaizdo įrašas: klykiantis vaikas jėga atskiriamas nuo mamos mama nevykdė teismo sprendimo (139)
Socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip vaiko teisių apsaugos...
Paaiškėjo, kur laisvės atėmimo bausmes atliks Kurlianskis, Masiulis ir Gapšys
Pirmadienį pranešta, kur laivės atėmimo bausmes toliau atliks vadinamojoje „ MG Baltic “...
10 didžiųjų šalies miestų įžiebė nuostabias eglutes: kuri iš jų sužavėjo labiausiai? balsavimas
Vienas po kito šalies miestai ir miesteliai įžiebia eglutes ir skelbia kalėdinio laikotarpio...
„Žalgirio“ temą uždaręs Deividas Česnauskis: iš savo pusės tylėti negalėjau tinklalaidė „Po švilpuko“
Trečiame tinklalaidės „Po švilpuko“ epizode – vienas A lygos čempiono „Panevėžio“...
Epideminį sergamumo gripu lygį pasiekė jau 22 savivaldybės: kokias priemones taikytų paskelbus epidemiją
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis ( NVSC ), sergančiųjų gripu , ūminėmis...
Iš egzotiškų kraštų – nedžiuginančios žinios šokolado mėgėjams
Dramblio Kaulo Krante ūkininkui Nestorui N’Guessanui nesiliaujančio lietaus suplaktas purvas...
Patyręs diplomatas įvertino, kas laukia prezidento rinkimuose: ne visi turi rimtų perspektyvų (6)
Daugėjant pretendentų į kandidatus prezidento rinkimuose, įvairūs politikai ir apžvalgininkai...
Savivaldybės pasišovė sugrąžinti žaliąsias rodykles prie šviesoforų, tačiau atsakingos institucijos tikina – jos grįš ne bet kur (1)
2020-ųjų metų sausį demontavus papildomas lenteles su žalia rodykle šalia raudono šviesoforų...