„Vienas įdomiausių požeminių Vilniaus statinių – Liepkalnio vandens saugykla – atveriama lankymui, o pirmąjį savo darbo savaitgalį (liepos 22–23 d.) kvies vilniečius į Liepkalnio vandens kurortą – patirti vandens pramogas senosios vandenvietės žaliojoje zonojei“, – taip anksčiau buvo rašyta pranešime.

Kaip skelbia įmonė „Vilniaus vandenys“, jau šį savaitgalį, liepos 22–23 dienomis, ši erdvė kvies vilniečius į Liepkalnio vandens kurortą – patirti vandens pramogas senosios vandenvietės žaliojoje zonoje. Anot įmonės, Liepkalnio vandens saugykla įrengta 1916 metais.

Ši saugykla, kaip pagrindinė geriamojo vandens saugojimo vieta aplink esančiam rajonui, Naujininkams, buvo naudojama iki 1987 metų, o vėliau tarnavo kaip rezervinis vandens saugojimo objektas, leidžiantis užtikrinti vandens teikimą gyventojams vandens suvartojimo pikų metu.

Susidomėjusieji apsilankyti Liepkalnio vandens saugykloje yra kviečiami jau šiandien vakare, pirmosios nemokamos ekskursijos metu.

Čia jie galės išvysti bei išgirsti specialiai atidarymo progai skirtą šviesos instaliacijų ir atlikėjos Lauritos Peleniūtės gyvai atliekamų sutartinių pasirodymą. Duris atvėrusioje Liepkalnio vandens saugykloje ekskursijas organizuos ir ves Energetikos ir technikos muziejaus, įsikūrusio pirmojoje viešojoje Vilniaus elektrinėje, gidai.

„Daugiau nei šešis dešimtmečius saugykla tarnavo kaip esminis infrastruktūros komponentas, užtikrinęs Vilniaus gyventojų aprūpinimą švariu vandeniu. Šiandien, Vilniaus miesto savivaldybės ir „Vilniaus vandenų“ iniciatyvos dėka, vandenvietė tampa atvira – leidžia atsigręžti į praeitį ir įvertinti mūsų inžinerinę pažangą.

Muziejaus gidai į šią vietą pažvelgė tiek istorikų, tiek inžinierių žvilgsniu. Jie papasakos apie vandens istoriją, slaptą, uždarą, saugomą objektą, jo architektūrą ir dėl to susidarančią įspūdingą akustiką. Šios ekskursijos yra duoklė mūsų kolektyviniam paveldui, priminimas apie pažangą, padarytą saugant vieną iš brangiausių mūsų išteklių – vandenį. Tikimės, kad per šią patirtį ne tik ugdysime gilesnį praeities vertinimą, bet ir įkvėpsime atsakomybės už būsimą aplinkos išsaugojimą“, – sako Energetikos ir technikos muziejaus direktorius Mykolas Bistrickas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją