aA
Vertindamas mokslininkų šią savaitę Vyriausybei pasiūlymą stabdyti viešojo sektoriaus algų reformą, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sakė, kad jokios reformos čia nenusimato, nes visi esminiai sprendimai yra nukeliami iki 2025 metų.
Gintautas Paluckas
© DELFI / Karolina Pansevič

„Arba taip abstrakčiai surašyti, kad neaišku, ar apskritai Vyriausybė ir Seimas ryšis kažką tuo klausimu daryti“, - „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ penktadienį kalbėjo G. Paluckas.

Pasak jo, tiek mokslininkai, tiek ir profesinės sąjungos bei kitos suinteresuotos struktūros pritarė, kad Vyriausybėje klausimas dėl viešojo sektoriaus algų kėlimo buvo skirtas tik mokytojų streikui numalšinti, bet pačios problemos nesprendžia.

Socialdemokratų lyderis sakė, kad partija ruošiasi imtis spręsti šią įsisenėjusią problemą.

„Mes paruošime savo alternatyvų sprendimo projektą, jį pirmiausia pasiūlysime partneriams, socialinėms ir profesinėms sąjungoms, medikų sąjūdžiui, mokslininkų judėjimams pasirašyti“, - sakė G. Paluckas.

Jis taip pat pridūrė neturintis vilties ir nesitikintis, kad Vyriausybė prisiims rimtus įsipareigojimus dar šioje kadencijoje spręsti šias problemas.

Jis taip pat teigė, kad jo atstovaujama partija parašys geresnį, konkretesnį ir su aiškesniais įsipareigojimais projektą, kur bus įtraukti finansavimo šaltiniai, mokesčių pertvarka.

ELTA primena, kad sudaryti komisiją Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimo iki 2025 metų strategijos projektui parengti Vyriausybė nutarė pernai, tačiau derybos tarp valdžios atstovų ir profsąjungų vyksta vangiai. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) anksčiau net skelbė, kad svarstys pasitraukti iš komisijos, nes ji, jų teigimu, yra tik imitacija streikams numalšinti, o ne rezultatams pasiekti.

LPSK teigimu, Vyriausybė parengė savo projektą, neatsižvelgdama į socialinių partnerių nuomonę. Tuo metu Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, komisijos vadovas Deividas Matulionis tikino, kad į profsąjungų pasiūlymus atsižvelgta. Strategiją tikimasi pabaigti ir Seimui pateikti balandį. Anksčiau planuota, kad strategija Simui bus pateikta iki kovo 10-osios - pavasario sesijos pradžios.

Keli šimtai mokslininkų taip pat išplatino viešą kreipimąsi, kuriame išreiškė savo nepritarimą Vyriausybės rengiamai viešojo sektoriaus atlyginimų kėlimo strategijai ir ragino stabdyti jos teikimą Seimui.

Premjeras Saulius Skvernelis patvirtino gavęs šalies mokslininkų prašymą, bet stabdyti Vyriausybės rengiamos strategijos dėl viešojo sektoriaus atlyginimų kėlimo nemato būtinybės. Premjeras pabrėžė, kad ši strategija liečia visų viešojo sektoriaus darbuotojų lūkesčius ir apgailestauja, kad mokslininkai į strategijos svarstymą įsitraukė tik paskutinę minutę.

Pasak premjero, mokslininkų kaltinimai, kad strategija žemina mokslininkų darbą - klaidinga. Pasak jo, ši Vyriausybė buvo ta, kuri kėlė akademikų atlyginimus.

,,Tikrai nemanau, kad reikia stabdyti, nes kalbame apie ne apie planą, o strategiją, kuri atliepia visų viešojo sektoriaus darbuotojų lūkesčius. Ir tos pastangas, kurias Vyriausybė įdėjo per dvejus metus, kai 40 proc. padidino dėstytojų atlyginimą (turi būti vertinamos. - ELTA). Nemanau, kad tai turėtų žeminti“, - teigė premjeras.

Pasak pasirašiusių mokslininkų, Vyriausybės parengtas dokumentas yra nesistemiškas, neišsamus ir vertintinas kaip laikina politinė priemonė, kuria siekiama nuraminti viešojo sektoriaus darbuotojų nepasitenkinimą dėl darbo užmokesčio nesprendžiant esminių problemų.

Mokslininkai sako, kad, įgyvendinus šią strategiją, atlyginimai daugiausiai kiltų aukščiausio rango valdininkams ir įstaigų vadovams, o ne mažiausiai uždirbantiems.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Vilniečių pora gyvenimą mieste išmainė į kaimą: melžti ožkas ir pjauti vištas mokosi iš „Youtube“ (91)

Jauna vilniečių pora prieš beveik metus pabėgo iš miesto šurmulio ir vidinę ramybę atrado...

Ruso vairuotojo dukra griebėsi stulbinamų triukų Niujorko turtingiausiems apmauti: nesigailiu (114)

Prisiekusieji nusprendė, kad Anna Sorokin kalta – ji apgaule išviliojo iš viešbučių,...

Šių metų „Eurovizijos“ nugalėtojas Duncanas Laurence – apie seksualinę orientaciją, svarbią žinutę ir svajones (455)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Tel Avive (Izraelis) „Eurovizijos“ estafetė perduota...

Lietuvos balsai „Eurovizijoje“ pasiskirstė nevieningai: komisijos nuomonė stipriai prasilenkė su žiūrovų (46)

Kaip ir kasmet praūžus didžiajai „ Eurovizijai “ Europa pradeda skaičiuoti balus. Lietuva...

Paviešinti „Eurovizijos“ balsavimo rezultatai: Jurijų Veklenko nuo finalo skyrė tik vienas balas (115)

Šeštadienio vakarą paaiškėjo, jog kitąmet „Eurovizija“ vyks Olandijoje. Tel Avivo...

Maniakas, dėl kurio gyvenimas Panevėžyje sustojo: žmonės bijojo išeiti į darbą, mokyklos nutraukė pamokas (21)

Kai žudikas maniakas Edmundas Svotas teismo salėje išgirdo griežčiausią teismo nuosprendį, jam...

„Eurovizijos“ estafetė perduota Olandijai (981)

Šeštadienio, gegužės 18-osios, vakaras tapo lemtingu Olandijos atstovui Duncanui Laurence. Dainą...

Per žingsnį nuo finalo: „Warriors“ pastatė „Blazers“ ties prarajos riba (1)

Stephenas Curry pelnė 36 taškus, Draymondas Greenas pridėjo septintąjį karjeros trigubą...

Košmaras Ukmergėje: kaimynų tualeto turinys atsiduria bendruose šiukšlių konteineriuose (1)

Nuolatos girtaujantys, triukšmaujantys, landyne savo namus bei kiemą pavertę kaimynai – kai...

Kokiu atstumu susodinti svogūnus

Sodinant svogūnus svarbu palikti tarp jų tinkamą atstumą. Jei pasistengsite tai padaryti, augalų...