aA
Išaugus nelegalių migrantų srautui iš Baltarusijos, aikštelė jų palapinių miesteliui Pabradėje jau parengta, o pats miestelis gali būti įrengtas per tris dienas, sako Pabradėje įsikūrusio Užsieniečių registracijos centro (URC) viršininkas Aleksandras Kislovas.
Palapinių miestelis migrantams būtų įrengtas per tris dienas
© DELFI / Tomas Vinickas

„Palapinių aikštelei pagrindas yra paruoštas. Mano žiniomis, įrengimas trunka iki trijų parų (...), paskaičiuota, kiek reikia papildomai lėšų, kiek reikėtų administracinių resursų, kad suvaldytumėme situaciją papildomai apgyvendinant užsieniečius Užsieniečių registracijos centre“, – žurnalistams Pabradėje ketvirtadienį sakė A. Kislovas.

Pasak jo, įrengus palapines, papildomai reikėtų 25 apsaugos darbuotojų, Tyrimų skyriui talkins Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai iš Vilniaus ir Varėnos rinktinių. Tuo metu socialinių darbuotojų papildomai priimti neketinama – prireikus, esami darbuotojai dirbs viršvalandžius, tačiau prašoma ir nevyriausybinių organizacijų savanorių pagalbos.

Pasak A. Kislovo, miestelyje gyventų pavieniai migrantai, po 15 asmenų palapinėse, tuo metu centro pastatuose liktų pažeidžiami asmenys ir šeimos. Artimiausiu metu dėl situacijos ir jų apgyvendinimo galimybių ketinama tartis su Migracijos departamentu bei Ruklos Pabėgėlių priėmimo centru.

Šiuo metu URC gyvena 164 užsieniečiai, daugiausia – vyrai, taip pat 41 jų – vaikai. 56 užsieniečiai yra Irako piliečiai, 25 – Rusijos, 24 – Irano, 23 Sirijos ir 15 Baltarusijos piliečių. Papildomai atlaisvinus vieną iš sektorių, centro patalpose planuojama apgyvendinti dar apie 20 pavienių užsieniečių, bet ne šeimų. Atskiras pastatas skirtas asmenų karantinavimui dėl COVID-19, jie jame praleidžia dešimt dienų, yra testuojami.

Anot URC vadovo, migrantų istorijos yra labai panašios, didžiausią dalį centro gyventojų sudarantys Irako piliečiai teigia į Baltarusiją atskridę iš Bagdado su turistinėmis vizomis ir nusprendę nelegaliai keliauti į Europos Sąjungą.

A. Kislovas patvirtino, kad migrantams yra padedama, bet sako negalintis atsakyti, ar tai daro Baltarusijos pasieniečiai.

Centro vadovas sako, kad užsieniečiai nuolat pasišalina iš patalpų – per pastarąsias dešimt dienų savavališkai išvyko 10 užsieniečių, praėjusį mėnesį – apie 30 gyventojų. Neabejojama, kad jie išvyko į kitas ES valstybes.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos jau bandė neteisėtai patekti beveik 300 migrantų, dauguma jų – Irako piliečiai. Tai yra pusketvirto karto daugiau nei per visus 2020 metus.

Gegužės pabaigoje Baltarusijos parlamente Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad po tarptautinės reakcijos į priverstinį keleivinio lėktuvo nutupdymą Minske Baltarusija migrantų nebestabdys, Lietuva tai vertina kaip sąmoningą Minsko režimo veikimą prieš Vilnių, stipriai remiantį demokratinius procesus Baltarusijoje.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
2.0000

Top naujienos

Britų gynybos ministerija visai kitaip paaiškino įvykius Juodojoje jūroje: jokių perspėjamųjų šūvių nebuvo (46)

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija paneigė Rusijos pareiškimus, kad Juodojoje jūroje britų...

Tarnybos išplatino skubų pranešimą: šiandien – smarki audra, įspėja saugotis tęsis ir naktį (15)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikai perspėja, kad trečiadienį, 17-18 val., prasidės...

Rusija skelbia britų laivo link paleidusi „perspėjamuosius šūvius“ ir „perspėjamąjį bombų numetimą“ ekspertas: nepamenu, kad kas nors panašaus būtų įvykę (498)

Rusijos laivas Juodojoje jūroje paleido „įspėjamųjų šūvių“ į Jungtinės Karalystės karo...

Pavojinga viruso atmaina plinta toliau: nustatyta dar daugiau atvejų (14)

Lietuvoje aptikti dar penki nerimą keliančios Delta koronaviruso atmainos, pirmą kartą...

Liudas Dapkus. Rusiška ruletė. Delta versija (8)

Protingi mokosi iš svetimų klaidų, kvailiams tenka viską išmėginti savo kailiu. Kuriai...

Dulkys: VESK Vyriausybei siūlys netęsti karantino kai kurie suvaržymai liks (82)

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) Ministrų kabinetui siūlys netęsti karantino...

Prezidento komandą paliko dar vienas patarėjas (8)

Prezidento Gitano Nausėdos komandą palieka dar vienas patarėjas. Darbą trečiadienį...

Liutauras Elkimavičius | D+

Daugiausia uždirbančios Holivudo žvaigždės: spėkite, kam keturi filmai atneš 250 mln.

Mes skaitome riebias tabloidų antraštes apie blizgantį aktorių gyvenimą ir pasakiškus...

Vilnietis neapsikentė karščio autobuse – įmonė turi atsakymą (1)

Rašau dėl karščio, kurio neįmanoma tverti. Ypač viešajame transporte.

Dar vienas Kauno savivaldybės spjūvis LGBTQ+ bendruomenei: leidimas neduotas dar vienam renginiui (380)

Kauno savivaldybės sprendimai dėl LGBTQ+ bendruomenės vėl kelia aistras. Prieš kelias savaites...