aA
Išaugus nelegalių migrantų srautui iš Baltarusijos, aikštelė jų palapinių miesteliui Pabradėje jau parengta, o pats miestelis gali būti įrengtas per tris dienas, sako Pabradėje įsikūrusio Užsieniečių registracijos centro (URC) viršininkas Aleksandras Kislovas.
Palapinių miestelis migrantams būtų įrengtas per tris dienas
© DELFI / Tomas Vinickas

„Palapinių aikštelei pagrindas yra paruoštas. Mano žiniomis, įrengimas trunka iki trijų parų (...), paskaičiuota, kiek reikia papildomai lėšų, kiek reikėtų administracinių resursų, kad suvaldytumėme situaciją papildomai apgyvendinant užsieniečius Užsieniečių registracijos centre“, – žurnalistams Pabradėje ketvirtadienį sakė A. Kislovas.

Pasak jo, įrengus palapines, papildomai reikėtų 25 apsaugos darbuotojų, Tyrimų skyriui talkins Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai iš Vilniaus ir Varėnos rinktinių. Tuo metu socialinių darbuotojų papildomai priimti neketinama – prireikus, esami darbuotojai dirbs viršvalandžius, tačiau prašoma ir nevyriausybinių organizacijų savanorių pagalbos.

Pasak A. Kislovo, miestelyje gyventų pavieniai migrantai, po 15 asmenų palapinėse, tuo metu centro pastatuose liktų pažeidžiami asmenys ir šeimos. Artimiausiu metu dėl situacijos ir jų apgyvendinimo galimybių ketinama tartis su Migracijos departamentu bei Ruklos Pabėgėlių priėmimo centru.

Šiuo metu URC gyvena 164 užsieniečiai, daugiausia – vyrai, taip pat 41 jų – vaikai. 56 užsieniečiai yra Irako piliečiai, 25 – Rusijos, 24 – Irano, 23 Sirijos ir 15 Baltarusijos piliečių. Papildomai atlaisvinus vieną iš sektorių, centro patalpose planuojama apgyvendinti dar apie 20 pavienių užsieniečių, bet ne šeimų. Atskiras pastatas skirtas asmenų karantinavimui dėl COVID-19, jie jame praleidžia dešimt dienų, yra testuojami.

Anot URC vadovo, migrantų istorijos yra labai panašios, didžiausią dalį centro gyventojų sudarantys Irako piliečiai teigia į Baltarusiją atskridę iš Bagdado su turistinėmis vizomis ir nusprendę nelegaliai keliauti į Europos Sąjungą.

A. Kislovas patvirtino, kad migrantams yra padedama, bet sako negalintis atsakyti, ar tai daro Baltarusijos pasieniečiai.

Centro vadovas sako, kad užsieniečiai nuolat pasišalina iš patalpų – per pastarąsias dešimt dienų savavališkai išvyko 10 užsieniečių, praėjusį mėnesį – apie 30 gyventojų. Neabejojama, kad jie išvyko į kitas ES valstybes.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos jau bandė neteisėtai patekti beveik 300 migrantų, dauguma jų – Irako piliečiai. Tai yra pusketvirto karto daugiau nei per visus 2020 metus.

Gegužės pabaigoje Baltarusijos parlamente Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad po tarptautinės reakcijos į priverstinį keleivinio lėktuvo nutupdymą Minske Baltarusija migrantų nebestabdys, Lietuva tai vertina kaip sąmoningą Minsko režimo veikimą prieš Vilnių, stipriai remiantį demokratinius procesus Baltarusijoje.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
2.0000

Top naujienos

Danijoje gyvenusiai lietuvių šeimai iš šalies teko bėgti su trimis mažamečiais: tarnybos įspėjo, kad vaikai bus atimti (5)

Dramatiška lietuvių šeimos istorija – su trimis mažamečiais vaikais teko bėgti iš Danijos,...

Žiniasklaida: Putinas 2021-aisiais ruošėsi pulti kitą šalį (27)

Rusija 2021-ųjų vasarą rengėsi užpulti Japoniją, bet vėliau Maskva persigalvojo ir surengė...

Karybos ekspertas neabejoja: Baltarusijos užsienio reikalų ministras likviduotas Kremliaus nurodymu analitikai: reali pasikėsinimo į Lukašenką grėsmė (14)

Netikėtai miręs Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus buvo vienintelė...

Petruškevičius įvertino Vilniaus ir Kauno egles: nežinau, ar mes čia dėl dronų puošiamės, ar dėl žmonių pasakė, kurio miesto žaliaskarė šiemet patiko labiau (3)

Šį savaitgalį sužibo didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus ir Kauno – eglės, iškilmingai...

Karas Ukrainoje. Podoliakas: po šešių mėnesių rusų Kryme nebebus Rusija Juodojoje jūroje dislokavo „Kalibr“ apginkluotą karo laivą (1)

Rusijos kariuomenė supranta, kad Ukrainos kariai gali kirsti Dnieprą ir pradėti kontrpuolimą...

Verslas PliusJulija Leimonė

Darbuotojai – ne šventieji: išgirdus, apie ką jie meluoja savo vadovams, tiesiog atima žadą skaitytojų istorijos ir patarimai vadovams

Kartą važiuodama automobiliu klausiau vienos radijo stoties, kur tuo metu kaip tik vyko diskusija....

Vietoje gynybos – palaida bala: svaiginančių posūkių rungtynėse pergalės neatnešė net 3 įvarčiai

Iš pradžių pirmavo vieni, paskui – jau kiti, galiausiai nelaimėjo niekas. Pasaulio futbolo...

Dalis lietuvių rado, kur mažinti šeimos išlaidas: ekspertai įspėja nepersistengti

Lietuvos gyventojai skirtingai vertina kainų šuolius. Vieni jų atsisako kelionių ar kitų...

Po skandalo suskaičiavo, kaip dėl Ukrainos balsuoja Uspaskichas: savo požiūrio net neslepia (53)

Rusijos teroristine valstybe nenorėjo pripažinti du Lietuvos europarlamentarai – Stasys...