aA
Prokuratūra matė pretekstą nagrinėti žiniasklaidoje pasakytus rašytojo bei dramaturgo Mariaus Ivaškevičiaus žodžius, todėl informaciją perdavė ikiteisminio tyrimo institucijai – policijai, portalui LRT.lt sako Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.
Marius Ivaškevičius
© DELFI / Andrius Ufartas

Skundą prokuratūra gavo dėl LRT RADIJO laidoje M. Ivaškevičiaus pasakytų žodžių „išstūmėm daug lenkakalbių, išstūmėm, išžudėm žydus...“ Anot menininko, jis kaltinamas, kad tokiais žodžiais siekė apšmeižti bei kurstyti neapykantą minimų tautinių grupių atžvilgiu. Dėl šio pasisakymo dramaturgas buvo kviečiamas atvykti į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.

G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė teigia, kad prokuratūra gavo pareiškimą dėl M. Ivaškevičiaus pasisakymo radijo laidoje, tačiau pagal kompetenciją tai perdavė nagrinėti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

„Prokuratūra matė tam pretekstą ir siekė išsiaiškinti, ar tikrai padaryta nusikalstama veika, todėl nagrinėti informaciją perdavė ikiteisminio tyrimo institucijai – policijai. Policija informaciją tikslina, žiūri, ar ji pasitvirtina ir tada priima procesinį sprendimą – arba ikiteisminį tyrimą pradėti, arba ne“, – LRT.lt sako G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Komunikacijos skyriaus specialistės teigimu, nors prokuratūra gauna daug pareiškimų, tačiau visi jie nagrinėjami, net jei matomas mažiausias pretekstas tai daryti.

„Tai visiškai normali praktika“, – tikina G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialisto Pauliaus Radvilavičiaus, M. Ivaškevičiaus atsakymą komisariatas gavo, tačiau vykdomas pirminis tyrimas, todėl detalesnės informacijos pateikti negali.

„Turėjome nustatyti, ar M. Ivaškevičiaus žodžiuose nebuvo teiginių, kurie patenka į Baudžiamojo kodekso 170 straipsnį, ar jie nebuvo skirti neapykantos, priešiškumo kurstymui, ar nebuvo įžeidžiantys“, – LRT.lt aiškina P. Radvilavičius.

Primename, kad Vilniaus universiteto profesorius, advokatas Vytautas Mizaras tokį elgesį, nukreiptą į rašytoją ir dramaturgą M. Ivaškevičių, kritikuoja ir vadina puolimu. Jam pritaria ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, kurio manymu, teisėsaugos dėmesys yra peržengęs sveiko proto slenkstį.

V. Mizaras bei D. Radzevičius teigė, kad nemato preteksto, dėl ko būtų galima pradėti tyrimą, ir M. Ivaškevičiaus žodžiuose neįžvelgia patyčių, niekinimo bei neapykantos skatinimo.

LRT.lt primena, kad anksčiau nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, atstovai ragino atšaukti nutarimą 2018 metų Nacionalinę kultūros ir meno premiją skirti M. Ivaškevičiui. Raginime buvo teigiama, kad menininkas savo knygoje „Žali“ „pasityčiojo iš Lietuvos partizanų-miško brolių, pokaryje kovojusių už mūsų tautos ir valstybės laisvę“. Vis dėlto Nacionalinė premija M. Ivaškevičiui buvo įteikta.

Prokuratūra taip pat buvo sulaukusi prašymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl romane „Žali“ išsakytų teiginių apie Lietuvos partizaninę kovą ir vieną jos vadovų – generolą Joną Žemaitį, tačiau vasario 11 dieną imtis tokių veiksmų prokuratūra atsisakė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(38 žmonės įvertino)
3.4211

Top naujienos

Rinkimų štabo planus atskleidęs Karbauskis įsitikinęs – Skvernelis persigalvos skilimas įmanomas nebent frakcijoje (68)

280 tūkstančių – tiek balsų, pagal iš anksto numatytą planą, turėjo padėti Sauliui...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo (3)

Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai atrodantį...

Kaip „Apple“ parduotuvės prarado savo žavesį: jos nebe tokios, kokios kadaise buvo (29)

Webo Smitho patirtis vietinėje „Apple“ parduotuvėje Kolambuso (Ohajas) priemiestyje buvo...

Tolerancija Vokietijoje pražydo naujomis spalvomis: po dirglios reakcijos – netikėtas posūkis (110)

Vokietijoje daugėja migrantų, turinčių kelias žmonas. Vidaus reikalų ministerija buvo...

Prie Egipto piramidžių – sprogimas skaičiuojamos aukos (27)

Sekmadienio popietę Egipte, netoli garsiųjų Gizos piramidžių, nugriaudėjo sprogimas.

Gyvai / Išlikimo mūšis sostinėje: „Rytas“ – „Juventus“ tiesioginė vaizdo transliacija (9)

Vilniaus „Ryto“ ir Utenos „Juventus“ ekipos sekmadienį sostinėje stoja į žūtbūtinį...

Skyrybas išgyvenęs Stano apie skandalingai besiskiriančias žvaigždes: nesiriekite viešai ir jokiu būdu neskubėkite (7)

Didelė klaida iš valstybės pusės, kad leidžia žmonėms išsituokti per mėnesį. Turėtų liepti...

Visuomenės normų nepaisiusi Rūta Banionytė – apie savo šeimos modelį: „pavyzdinės poros“ neegzistuoja ir vaikytis to nėra prasmės (14)

Buvęs modelis, o dabar moteriškumo praktikų „Šokoladas sielai“ įkūrėja Rūta Banionytė...

Tragiškas įvykis Kelmės r.: žuvo jauna moteris, sužaloti dar trys asmenys (5)

Policijos departamentas informavo, kad Kelmės rajone susidūrė lengvasis automobilis ir autobusiuku....

Burnoje tirpstantys citrininiai keksiukai, kuriuos paruošite itin lengvai (3)

Drėgni, lengvi ir purūs citrininiai keksiukai , kuriuos pamils kiekvienas. Man patinka keksiukai...