aA
„Grįžtant mintyse į Sausio 13 naktį, mane labiausiai stulbina suvokimas apie tai, kas nutinka su žmogumi, kai jis žino, kad tuoj tuoj mirs, bet dar tenka šiek tiek palaukti, kol ginkluoti rusai priartės ir busim saviškių padegti, nes niekas neleis savęs išniekinti žūtimi nuo rusofašistinių banditų rankų“, – taip Sausio 13-osios naktį prisimena Nijolė Oželytė.
N.Oželytė
N.Oželytė
© DELFI

Publikuojame visą įrašą, kuris buvo paskelbtas socialiniame tinkle „Facebook“.

Vaikystėje žaisdavom tokį žaidimą - pasakyk ką darytum, jeigu tikrai žinotum, kad mirsi po savaites, ar po dienos. Prifantazuodavom visokiausių dalykų, bet kad man teks patekti į tokią situaciją realiame gyvenime, tiek jokia fantazija nenešė 🙂

Grįžtant mintyse į Sausio 13 naktį, mane labiausiai stulbina suvokimas apie tai, kas nutinka su žmogumi, kai jis žino, kad tuoj tuoj mirs, bet dar tenka šiek tiek palaukti, kol ginkluoti rusai priartės ir busim saviškių padegti, nes niekas neleis savęs išniekinti žūtimi nuo rusofašistinių banditų rankų.

Vaikystės fantazijos, pasirodo, buvo labai perdėtos, nes atsidūręs padėtyje be išeities, uždaroje erdvėje ir be mobiliojo telefono, nes jis dar neišrastad, pratiniesi prie to, kad esi jau negyvas, nes puikiai ŽINAI, kad pasirinkimo nėra, o laiką reikia tiesiog prastumti kažkaip. Jokios tragedijos ar dramos, jokių emocijų ir isterijos, lauki, kad jau greičiau greičiau greičiau....

Ir dar patari visiems nusiimti dujokaukes, nes numirti nuo smalkių neskauda, o va degti su dujokauke ant veido, tikrai nekas...... Niekada nebūčiau drįsus pagalvoti, kad išlaikysiu tokį egzaminą, jei kas būtų prieš visą tai man papasakojęs, kad jis man gyvenime nutiks. Mes esam daug daugiau, negu apie save galvojame, bet tas daug daugiau ištinka tik tada, kai NE DĖL SAVĘS 🙂

Ta dujokaukė iki šiol gyvuoja prie mano lovos, nesiskiriam, gyvenam kartu, ji neleidžia priprasti prie gyvenimo nė akimirkai, nes mes laikini ir tai savotiškai nuostabu 🙂

Šimtai žmonių Laisvės gynėjų dieną minėjo prie Seimo

Šimtai žmonių sekmadienį prie Seimo minėjo artėjančias 29-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Šalia parlamento esančioje Nepriklausomybės aikštėje sekmadienio vakarą buvo uždegti atminimo laužai. Laužai degė ir prie televizijos bokšto bei šalia Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato.

„Sausio 13-oji man reiškia labai daug – tautos vienybę, atminimą, laisvę. Reiškia kovą už savo laisvę, nes kiekviena laisvė reikalauja pasiruošimo ir kovos už ją“, – BNS sakė 28 metų fotografas Simonas Linkevičius.

Žmonių prie Seimo stebėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dokumentines ištraukas, įskaitant vaizdus iš ligoninės, kur buvo vežami per sovietų kariškių šturmus sužeisti asmenys.

„Tai Lietuvos šventė, atminimo diena. Prieš 29 metus mes gyvenome Šiauliuose, buvome prie savivaldybės, raminome namuose paliktus vaikus“, – BNS teigė buvę inžinieriai, šiuo metu Vilniuje gyvenantys Renė ir Bronislovas.

Dalis žmonių į minėjimą prie Seimo atėjo įsisegę neužmirštuolės žiedą, pastaraisiais metais išpopuliarėjusį simbolį prisiminti 14-a žuvusių žmonių, kai sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniai daliniai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą. Tada buvo sužeista daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors sovietų kariams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(81 žmogus įvertino)
3.9012

Top naujienos

D+Kalbino Vytautas Bruveris, parengė Laura Tarandaitė

Seimo narys Nausėdos kritiką siūlo įvertinti prokuratūrai: gal tai yra veikimas prieš valstybę (20)

Įtampa tarp prezidentūros ir Vyriausybės auga: Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Keli pagrindiniai simptomai, kurie padės atskirti COVID-19 ir gripą, jei esate pasiskiepiję

Spalio pabaiga ir lapkričio pabaiga – pats tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo , mat taip...

D+Roma Macijauskaitė

Neregys Andžejus be darbo nebuvo nė dienos: man sunku suprasti, kaip žmonės jo neranda – vienu metu dirbau net dviejose darbovietėse

Diplomuotas masažuotojas, socialinio darbo bakalauro specialistas, be kelių mėnesių magistras. Gal...

Pergalių sąskaita – vis dar neatidaryta: nepaisant įspūdingo spurto, „Žalgiris“ suklupo ir Tel Avive (474)

Antradienio vakarą Izraelio uostamiestyje Tel Avive vykusiose Eurolygos 6-ojo turo rungtynėse gerą...

Sunku patikėti: policija net netyrė turtingos vilnietės nužudymo, nes manė, jog tai – savižudybė (138)

Vilniaus policijos pareigūnai ilgą laiką net nebandė aiškintis turtingos vilnietės nužudymo ,...

Lukašenkos sprendimas pašiurpino gydytojus: tai beprotybė (458)

Baltarusijos valdžios pareigūnai praėjusį penktadienį pašiurpino gydytojus atsisakydami paklusti...

Zdovcas rankų nesudeda: anksčiau ar vėliau rasime būdų, kaip pasiekti pirmąją pergalę (21)

Kuo toliau, tuo labiau Kauno „Žalgirio“ direktoriaus Pauliaus Motiejūno viešai deklaruotas...

Atkeliaujantys oro srautai atneš ne tik lietų, bet ir šilumą

Artimiausiomis dienomis iš vakarų atkeliaujantys oro srautai atneš ne tik lietų, bet ir šilumą.

Keturios kvepalų pasirinkimo taisyklės: ekspertė įvardijo, kas padės pasirinkti tinkamiausią sau aromatą (13)

Kvepalai turi didelę galią: jie suteikia drąsos, atskleidžia charakterį, kuria nuotaiką ir...

D+Edmundas Jakilaitis

Apie ginklus: naujam savo eksperimentui Jakilaitis pasitelkė kartuves

Šįkart Edmundas Jakilaitis ir lietuviško pusiau automatinio karabino „Vytis“ kūrėjas...