aA
Nerimstant skandalui dėl Aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos bandymo įteisinti medžioklę lankais, Lietuvos ornitologų draugija prisiminė ir 2018 metais vykusią ančių medžioklę, kurioje dalyvavo ir Aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė. Ornitologų dėmesį patraukė tai, kad pasidalintose nuotraukose - ir į Raudonąją knygą įtrauktų ančių rūšys.
Ornitologų draugijai užkliuvo viceministrės Vaitkevičiūtės medžioklė: šaudė nykstančius paukščius?
© DELFI montažas

„Ar viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė dalyvavo medžioklėje, kurioje nušautos trys saugomos antys?“, – pradeda žinutę Lietuvos ornitologų draugija savo feisbuko paskyroje.

Anot draugijos, 2018 m. rugpjūčio 17 d. Rasa Vaitkevičiūtė pasidalino žinute apie sėkmingą ančių medžioklę, tačiau nuotraukose prie „laimikių“ atsidūrė ir Lietuvos Raudonojoje knygoje atsidūrusios ančių rūšys.

„Mūsų dėmesį atkreipė 2018 m rugpjūčio 17 d Rasos Vaitkevičiūtės žinutė Faceebook grupėje „MEDŽIOTOJAI“ (nuotraukos pridedamos). Jame viceministrė įkėlusi nuotraukas iš „sėkmingo“ kaip pati autorė pavadino „ančiavimo“. Kiek jis buvo sėkmingas medžioklės požiūriu mes negalime vertinti, tačiau akivaizdu, kad rūšine įvairove medžioklė iš tiesų buvo neeilinė. Be leidžiamų medžioti ančių rūšių viceministrės nuotraukose matomos ir dvi negyvos į Lietuvos saugomų rūšių sąrašą (Lietuvos Raudonąją knygą) įtrauktos ančių rūšys: smailiauodegė antis ir dvi pilkosios antys. Nušautos 3 saugomos antys per vieną medžioklę, iš kurių viena (smailiauodegė) nykstanti visoje Europoje, o Lietuvoje, pagal tarptautinės gamtosauginės organizacijos IUCN rekomenduojamus kriterijus, mūsų šalyje įvertinta kaip kritinės išnykimo būklės“, – rašoma ornitologų draugijos feisbuko paskyroje.

„Primename, kad Lietuvoje leidžiama medžioti didžiąsias, kuoduotąsias, rudagalves antis, rudagalves krykles bei klykuoles. Lietuvoje aptinkama ir ne viena dešimtis ančių rūšių, kurias medžioti draudžiama. Medžiotojams būtina jas, ypač įrašytas į Raudonąją knygą, gerai pažinti ir nenušauti, tačiau panašu, kad rūšių pažinimui medžioklės kursuose nėra pakankamai skiriama dėmesio“, – teigia ornitologai.

Ornitologai užsimena, kad nuotraukose matomoms nykstančių paukščių rūšims paimti reikalingi leidimai. Tikėtina, kad nykstančios paukščių rūšys medžioklės metu buvo sumedžiotos per klaidą.

„Jei šios paukščių rūšys buvo sumedžiotos per klaidą, jas nušovę asmenys turės atlyginti žalą gamtai, kuri siekia 870 eur.
Šis faktas ir pastarųjų dienų aktualijos dėl medžioklės taisyklių pakeitimo, dar sykį patvirtina, jog nei Aplinkos ministras, nei viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė nėra tinkami eiti gamtos sergėtojų pareigas. Lietuvos ornitologų draugija šiuos įrodymus netrukus perduos AM pavaldžiai atsakingai institucijai, kad būtų pradėtas tyrimas“, – rašoma žinutėje.

„Tikimės, kad į šią situaciją atsakingi pareigūnai pažiūrės principingai bei sąžiningai, o Ministras Pirmininkas rimtai apsvarstys ministrų kabineto sudėtį ir Aplinkos ministerijos vadovybės galimybes užbaigti kadenciją“, – savo paskyroje rašo Lietuvos ornitologų draugijos nariai.

Gegužės 9 dieną aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pakeistos medžioklės taisyklės Lietuvoje sukėlė tikrą pasipiktinimo audrą. Visuomenę labiausiai supykdė nuo 2022 metų medžioklėje įteisinti lankai.

Pats ministras pirmadienį aiškino, kad jam tokią idėją pametėjo Medžioklės taryba. „Delfi“ paviešino visą tarybos narių sąrašą.

Iš jo matyti, kad pati taryba glaudžiai siejasi su ministro aplinka, o jai vadovauja viceministrė ir kita ministerijos tarnautoja.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(77 žmonės įvertino)
4.4416

Top naujienos

Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu suglumino ekspertus: priminė, ką darė pats prezidentas (10)

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu daugeliui kelia papildomų klausimų....

Narkevičių nugalėjęs jauniausias Lietuvos meras: kai kuriuos jo žingsnius vertinčiau pakankamai neigiamai (86)

Trakų ir Kelmės rajonų gyventojai sekmadienį išsirinko naujus merus. Trakų rajono meru...

Dosniausi darbdaviai rugsėjį: didžiausios vidutinė alga siekė 35 tūkst. eurų (47)

Didesnius nei 10 tūkst. eurų atlyginimus rugsėjį mokėjo 12 įmonių, o 187 – per 5 tūkst....

Valdančiuosius nuo fiasko išgelbėjo 13 sekundžių trukusi Seimo naujoko klaida (206)

Praėjusią savaitę Seimui apsisprendus, kad darbuotojai turi patys susimokėti už privalomus...

Karolis Kasperas | D+

Dėl vieno lietuvio SSRS pajuto milžinišką JAV spaudimą: Simo Kudirkos šuolis dabar yra vertas „Oskaro“

Nuo pat Sovietų Sąjungos įkūrimo pradžios iki paskutinių „socializmo rojaus“ gyvavimo dienų...

Tėvams įsipyko tvarka darželiuose: sprendimas dėl švenčių mums nelogiškas

Kodėl į teatrą ar žaidimų kambarį eiti galima, o į vaikų darželį – ne? Toks klausimas kilo...

Iš esmės. Prezidento ir valdančiųjų karas ritasi per paskutines raudonąsias linijas. Kur jis stumia valstybę? (9)

Šalies vadovas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę iššovė patį garsiausią šūvį į...

Kokie konkretūs požymiai byloja, kad jums – perdegimo sindromas: tai gali pasireikšti bet kurios profesijos žmogui (3)

Nė vienas žmogus negali išvengti streso. Su juo susiduriame kasdien ir tik nuo kiekvieno iš mūsų...

Patarė, kaip išsirinkti geriausią alyvuogių aliejų parduotuvėje: ant etiketės ieškokite šių ženklų (13)

Alyvuogių aliejus nuo seno vertinamas dėl savo ypatingo skonio, unikalios sudėties ir naudos...