Opozicinė Seimo frakcija Tvarka ir teisingumas nepritars Andriaus Kubiliaus kandidatūrai į premjero postą.
© A.Solomino nuotr.

"Pritarimas ar nepritarimas premjerui - tai nėra grožio konkursas, ar patinka, ar nepatinka vienas ar kitas politikas. Pritariant Premjerui yra balsuojama už politikos, kuri dabar vykdoma, tęstinumą. Mes suprantame, kad A. Kubilius rengiasi tęsti tai, ką darė iki šiol, kas, mūsų nuomone, yra žalinga Lietuvai ir skurdina mūsų valstybę ir yra nenaudinga. Todėl mes tikrai negalime pritarti tokiai programai, o tai reiškia, kad mes negalime pritarti ir A. Kubiliaus kandidatūrai", - ketvirtadienį po susitikimo su kandidatu į premjerus sakė opozicijos lyderis, Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis.

Politikas užtikrino, kad iš jo frakcijos sulauks palaikymo bet kurie bandymai tartis ir bandymai ieškoti bendrų sprendimų.

"Tačiau kol kas premjeras A. Kubilius nesitaria ir jo veiksmai noru tartis arba noru susitarti nekvepia. Linkiu jam eiti tuo keliu, ieškoti tikrai to susitarimo, kurio Lietuvai būtinai reikia, mes pasirengę tartis", - sakė V. Mazuronis, paklaustas, ar palaikys nacionalinio susitarimo pasirašymą.

Pasak jo, susitikime su frakcija A. Kubilius pakartojo, kad tęs tą politiką, kuri buvo iki šiol, jo manymu, teisinga ir neturėjo alternatyvų.

"Kadangi mūsų manymas yra kitoks, mes turime alternatyvas, mes žinome, kaip reikia daryti ir skirtingai negu tai siūlo Premjeras. Todėl natūralu, kad mes negalime jam pritarti", - sakė V. Mazuronis.

Ketvirtadienio rytą Seimo frakcijos susitiko su kandidatu į ministrus pirmininkus A. Kubiliumi.

Su kandidatu susitikusi Socialdemokratų partijos frakcija irgi nežada jam palaikymo. Pasak socialdemokratų, aiškindamas savo veiklos gaires A. Kubilius vis dar bandė išsisukinėti nuo klaidų pripažinimo, o jo atsakymai buvo persmelkti nuolatine arogancija. Susitikime kalbėta apie dabartinę Lietuvos ekonominę situaciją bei tolesnius būsimosios Vyriausybės veiksmus. Frakcijos nariai džiaugėsi, kad valdantieji pagaliau išgirdo jų siūlymą mažinti dyzelino akcizą bei atstatyti PVM lengvatą šildymui, tačiau apgailestavo, kad kitų klaidų A. Kubilius pripažinti neketina.

Frakcijos nariai bandė gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. "Paklaustas, ar žino, kiek valstybei lėšų pavyks sutaupyti žemdirbių sąskaita, A. Kubilius tesugebėjo pasakyti, jog žemdirbiai dabartine Vyriausybe yra patenkinti ir dėkingi", - pastebi Seimo socialdemokratai.

Jų teigimu, A. Kubilius nesugebėjo atsakyti į klausimą, ar žino, kiek jo vadovaujamos Vyriausybės padarytos klaidos kainuos kitoms vyriausybėms.

Seimo narys Vytenis Povilas Andriukaitis priminė, jog A. Kubilius žiniasklaidai paskelbė esą sutaręs su profsąjungomis dėl bazinio atlyginimo mažinimo, nors iš tiesų konkretaus susitarimo nebuvo, o profsąjungos Vyriausybės sprendimu liko nepatenkintos.

Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūno Algirdo Butkevičiaus nuomone, ketvirtadienį A.Kubilius turi progą pasitikrinti valdančiųjų pasitikėjimą. "Tačiau norėdamas gauti kolegų pritarimą jis turėtų atsisakyti arogancijos, kuri kartais tampa paprasčiausiu nemandagumu", - sako A. Butkevičius.

Ketvirtadienį Seimas balsavimu turėtų apsispręsti, ar pritarti A. Kubiliaus kandidatūrai į premjero postą.

Trečiadienį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė Seimui svarstyti laikinojo Vyriausybės vadovo A. Kubiliaus kandidatūrą į premjero postą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (72)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Tyrimas nustatė, kur Lietuvoje – pigiausias prekių krepšelis (27)

Vartojimo prekių krepšelį pigiausiai Lietuvoje gali įsigyti prekybos tinklų „Lidl“ ir „...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (46)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (878)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (24)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (571)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Alkoholio prekyba Latvijos pasienyje paveikė estus (53)

Estijos valdžia dėl smarkiai pagyvėjusios alkoholio prekybos Latvijos pasienyje priversta perpus...

Per Rusijos televiziją „netyčia“ parodytos naujo ginklo schemos atkreipė Pentagono dėmesį (130)

Rusijos torpedos kelia grėsmę pakrantėje esantiems NATO valstybių miestams ir rajonams, rašo...

Mažesnių nei numatyta butų Vilniuje pardavimu kaltinami statytojai pasiaiškino (3)

Vilniaus valdžiai kreipusis į prokurorus dėl daugiabučio Pašilaičiuose statybų, statytojai...

Trečiadienį spręsis Eriko Bėronto likimas (14)

Apie naujai paskirtą Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą pasisakė...